piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaKuchnia i jadalniaKuchnia biała z drewnem - a może biała, a może w kolorze...

Kuchnia biała z drewnem – a może biała, a może w kolorze drewna?

Białe kuchnie od lat wiodą prym w aranżacjach i nic nie wskazuje na to, że ma się to zmienić. Chociaż Targi Isaloni 2018 pokazują, że światowi projektanci idą w kierunku ciemnych kolorów, to mimo wszystko w Polsce nadal króluje i zapewne będzie królował nieśmiertelny styl skandynawski. Nic dziwnego. Białe szafki są uniwersalne i doskonale odnajdą się w ponadczasowych aranżacjach kuchennych. Wespół z drewnianym blatem tworzą zgrany, przyjemny dla oka duet.

Kuchnia biała z drewnem – białe fronty szafek – połysk czy mat?

Kuchnia biała z drewnem drewniany blat
home-designing.com

Ile osób, tyle opinii i nie ma co się kierować żadną z nich. Najlepiej samemu ocenić, który z wariantów będzie dla nas optymalny. Nie da się ukryć, że szafki na wysoki połysk prezentują się bardzo efektownie i optycznie powiększają przestrzeń i wprowadzą do niej nutę nowoczesności, jednak utrzymanie ich w czystości często bywa drogą przez mękę. Wraz z wpadającym do kuchni światłem widać na nich każdy okruszek i odcisk palca.

biała kuchnia - białe matowe szafki i drewniany blat
home-designing.com

Matowe szafki doskonale odnajdą się w pomieszczeniu utrzymanym w klasycznym tonie, koniecznie wespół ze zdobionymi frontami. Nie oznacza to, że nie nie odnajdą się także w klimacie minimalizmu. To już kwestia indywidualnych preferencji.

Nikt nie mówi jednak, że nie można zestawić ze sobą szafek matowych i na wysoki połysk. Kombinacje są wręcz wskazane. Słowem, co kto lubi.

Kuchnia biała z drewnem, czyli biała kuchnia i drewniany blat

biała kuchnia z drewnem - białe szafki z drewnianym blatem
home-designing.com

Kolejna kwestia, to wybór odpowiedniego blatu. Bezpiecznym połączeniem będzie biel, kontrastująca czerń oraz szarość. Propozycją dla miłośników typowo skandynawskich rozwiązań będzie biała kuchnia z drewnianym blatem. Drewno jest wręcz ubóstwianym materiałym przez naszych Skandynawów. Jest on wykorzystywany zarówo do pokrycia ścian, podłóg, a także do wykonywania z nich mebli. Drewno jest przyjemne dla oka, funkcjonalne, praktyczne i trwałe. Wprowadza do pomieszczenia przyjemne ciepło i przytulność, a także minimalizm.

Kuchnia biała z drewnem – plusy i minusy tego rozwiązania

Niewątpliwym plusem drewnianego blatu kuchennego jest to, że jego renowacja oraz obróbka są proste. W praktyce oznacza to, że blat ten łatwo jest odnawiać, malować, a także przycinać. Kolejna kwestia przemawiająca za ich wyborem, to ekologia, w przypadku egzotycznych gatunków wysoka odporność na wilgoć.

Minusem tego rozwiązania jest stosunkowa duża podatność na zarysowania. Blaty wykonane z drewna niezbyt dobrze czują się w kontakcie z wysoką temperaturą i często się odbarwiają. Pod wpływem promieni słonecznych blat często ciemnieje, więc jeśli mamy jasną kuchnię, przemyślmy dokładnie to rozwiązanie.

Biała kuchnia z drewnem – inspiracje

Białe czy drewniane meble kuchenne? To pytanie, na które nigdy nie będzie jednoznacznej odpowiedzi. Bo o gustach się przecież nie dyskutuje. Prezentujemy kilka projektów kuchni wykonanych przez Riesco&Lapres, w których umiejętni połączono biel z drewnem.

kuchnia biała z drewnem inspiracjeKuchnia biała z drewnem aranżacje
biała kuchnia z białymi meblami kuchennymimodna kuchnia biała z drewnianym blatem
kuchnia biała z drewnem aranżacjebiała kuchnia połączona z drewnem jak zrobić
kuchnie białe z drewnem pomysłyKuchnia biała z drewnem jaka jest modna
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii