Kominek do każdego mieszkania

Przestronny salon z kominkiem budującym przytulną atmosferę to marzenie wielu osób. Jednak czy tylko zarezerwowane dla właścicieli domów? Czy lokatorzy mieszkań nie mogą cieszyć się ciepłem domowego ognia? Na szczęście z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania, które można zainstalować wszędzie bez przygotowania, ani gruntownego remontu. Dlaczego warto rozważyć posiadanie biokominka…

Kominek to jeden z najefektowniejszych elementów wyposażenia wnętrza. Obok walorów praktycznych doskonale pełni funkcję dekoracyjną, wprowadza niepowtarzalny klimat oraz pozwala się zrelaksować i odstresować po ciężkim dniu. Możemy usiąść przy nim całą rodziną, zorganizować domową randkę lub spotkanie z przyjaciółki z kominkiem w tle.

Kominek w mieszkaniu

Mieszkając w bloku nie mamy wielu możliwości zmian, zwłaszcza tych ingerujących w konstrukcję budynku lub instalację. W przypadku tradycyjnego kominka konieczne byłoby podłączenie go do komina, przygotowanie odpowiedniego podłoża, a następnie dbanie o bezpieczeństwo użytkowania. Alternatywą dla kominka jest biokominek. Nie wymaga on żadnego przygotowania pomieszczenia. Wystarczy wybrać miejsce, w którym chcemy, aby się znalazł, a następnie umieścić tam urządzenie. Biokominek nie wymaga podłączenia do komina ani instalacji grzewczej, dlatego zastosujemy go w każdym pomieszczeniu w mieszkaniu, a także na tarasie lub balkonie. Można go zamontować we wnęce albo postawić na stoliku kawowym. Do wyboru mamy model ścienny do zabudowy, do zawieszenia na ścianie lub wolnostojący. Szeroki wybór biokominków znajdziesz na stronie marki Kratki.

Biokominek – bezpieczny zamiennik

Nowoczesne i oryginalne biokominki to ratunek dla osób, które marzą o romantycznym palenisku w mieszkaniu, ale z różnych powodów instalacja była niemożliwa. Ten rodzaj kominka to unowocześniona wersja tradycyjnego modelu z tą różnicą, że w tym przypadku paliwem jest tzw. biopaliwo. W przeciwieństwie do drewna, używanego do ogrzewania tradycyjnych kominków biopaliwo nie emituje zapachu ani dymu. Ponadto nie pozostawia po sobie odpadów w postaci popiołu, dzięki czemu łatwiej utrzymać go oraz otoczenie w czystości. Biopaliwo jest całkowicie ekologiczne i przyjazne dla środowiska, w związku z tym nie emituje szkodliwych substancji do powietrza. W niektórych modelach można stosować olejki zapachowe, co jeszcze bardziej podnosi komfort jego użytkowania. Biokominki są także bezpieczne w użytkowaniu.

Wyjątkowa dekoracja

Dzięki bezpiecznemu użytkowaniu biokominek można zastosować nie tylko w salonie, ale także w sypialni lub łazience. Przykładem ciekawego zastosowania jest umiejscowienie kominka w ścianie i zasłonięcie go szybą. W zależności od potrzeb zdecydujemy, czy wypełnić ją płomieniem czy nie. Takie rozwiązanie sprawdzi się np. do popularnych obecnie sypialni połączonych z łazienką. Dodatkową zaletą biokominków jest ich ciekawy, czasami nawet futurystyczny wygląd. Sprawia to, że stanowią doskonałą ozdobę wnętrza, wprowadzając do niego wyjątkową atmosferę. Możemy wybrać kolor, kształt czy elementy dekoracyjne. Różnorodny design pozwala dopasować kominek do aranżacji wnętrza. Z szerokiej oferty z łatwością wybierzemy model komponujący się ze stylem nowoczesnym, skandynawskim czy glamour. Ponadto mobilność biokominka pozwala go schować, np. po zimie lub stosować w konkretnym miejscu tymczasowo – w ogrodzie lub na tarasie w trakcie chłodnej nocy.

Marzysz o kominku w mieszkaniu? Teraz możesz cieszyć się jego ciepłem oraz wyjątkową atmosferą bez dodatkowego remontu lub przebudowy. Wystarczy wybrać odpowiedni model i celebrować klimatyczne chwile.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here