Kacik nauki dziecka

Właściwe i komfortowe urządzenie kącika do nauki dziecka jest niezwykle istotne nie tylko z punktu widzenia atrakcyjnego zagospodarowania przestrzeni, ale przede wszystkim – wpływu na jakość przyswajania wiedzy. Podpowiadamy Wam, na co zwrócić uwagę i jakie meble oraz akcesoria wybrać, aby zaaranżować go zarówno funkcjonalnie, jak i ciekawie pod względem aranżacyjnym.

Miejsce do nauki dla dziecka – bardzo ważny punkt na mapie mieszkania

Często bywa tak, że maluchy tudzież już nastolatkowie najchętniej uczą się na podłodze, bądź kanapie. Taki wybór miejsca ma nie tylko istotny wpływ na to, że dziecko szybciej się zmęczy, ale także będzie się rozpraszało. Postarajcie się więc zaaranżować mu miejsce, w które zapewni mu nie tylko komfort, ale także podziała atrakcyjnie na zmysł estetyki. Na co więc zwrócić uwagę aranżując kącik do nauki?

Kącik do nauki – 1 – wybierz miejsce

Staraj się zorganizować przestrzeń dla mebli i akcesoriów jak najbliżej okna. Eksperci są jednomyślni – dziecko powinno odrabiać lekcje w dziennym świetle – oczywiście pomijając długie, jesienne wieczory, kiedy to takich możliwości najzwyczajniej nie ma. Istotne jest także to, aby dziecko siedziało przodem, bądź bokiem do drzwi. Unikajcie więc sadzania go tyłem do wyjścia.

Kącik do nauki – 2 – styl ma znaczenie

Przebywanie w ładnych pomieszczeniach poprawia humor, prawda? Ta sama maksyma ma odzwierciedlenie w poszczególnych strefach mieszkania, w tym także tej, w której dziecko będzie przyswajało wiedzę. Warto porozmawiać z nim o tym, jakie kolory lubi najbardziej, czy są jakieś dodatki na których mu zależy. Niech ma poczucie, że to jego strefa i ma na jej powstawanie realny wpływ. Takie działanie na pewno przyczyni się do tego, że chętnie będzie w niej przebywało.

Kącik do nauki – 3 – wybierz odpowiednie biurko

biurka do pokoju dziecka

Wybór biurka jest nie lada wyzwaniem. Na rynku jest wiele modeli do wyboru. Wiele zależy więc od tego, jaki mamy gust. Pamiętajmy jednak o zasadzie dotyczącej wielkości blatu. Ten powinien mieć powyżej 100 cm długości, a najlepiej 140–160 cm.

Kącik do nauki – 4 – oświetlenie

lampki do kącika dziecka

Warto wybrać modele, które posiadają funkcje ruchomego ramienia oraz klosza. To znacznie ułatwi ustawienie światła podczas czytania, pracy przy komputerze czy też pisania.

Kącik do nauki – 5 – półek nigdy za dużo

Uczeń ma wiele akcesoriów i gdzieś je wszystkie musi pomieścić. To oczywiste. Z pomocą więc przychodzą półki. Różne kolory, kształty…tutaj nie ma miejsca na ograniczenia.

Kącik do nauki – 6 – wygodne krzesło

Krzesła obrotowe do pokoju dziecka

Odpowiednio dobrane krzesło jest orędownikiem na drodze walki z deformacją kręgosłupa i uciążliwym bólem. W tym celu wybierajcie modele z wysokim oparciem, w tym na całe plecy oraz odcinek szyjny.

Kącik do nauki – 7 – akcesoria i organizery

Akcesoria i organizery dla uczniaDo najczęściej używanych akcesoriów przez uczniów należą wszelkie artykuły papiernicze. Warto wybierać te dobrej jakości, a także pomyśleć o odpowiednim ich przechowywaniu, czyli np. organizerach. Uporządkowana przestrzeń do nauki ma istotny wpływ na jej proces.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here