Jesienny balkon w bloku – sprawdź jakie kwiaty i dekoracje się na nim sprawdzą

0
jesienne dekoracje balkonu
pinterest

Balkon od dawna przestał być już autonomiczną przestrzenią. Projektanci i trendy wnętrzarskie coraz śmielej ustawiają go w roli przedłużenia salonu. Jesień nie oznacza rezygnowania z wypoczynku na nim, a wręcz przeciwnie. Stawiając na odpowiednie akcesoria, meble oraz dekoracje możemy stworzyć przytulne i sprzyjające relaksowi na świeżym powietrzu pomieszczenie w którym będziemy cieszyć oczy jesiennymi skarbami. Jak stworzyć funkcjonalny jesienny balkon bez ponoszenia horrendalnych kosztów. Jak przedstawiają się jesienne trendy balkonowe 2020? Podpowiadamy.

Jesienne kwiaty na balkon – wrzosy

Rośliny stanowią bez wątpienia najpiękniejszą ozdobę balkonu bez względu na porę roku. Bez wątpienia jest wśród nich sporo takich, które stworzą przepiękną dekorację o tej porze roku. Jesienny balkon w bloku ma szansę z ich pomocą zmienić się w namiastkę małego przydomowego ogródka w którym aż się prosi o wypicie kawy w towarzystwie dobrej książki i ciepłego koca.

Jesienne dekoracje balkonu z powodzeniem mogą stworzyć wrzosy, które poniekąd są symbolem tej pory roku. Kiedy zaczynają się pojawiać czuć w nich powiew nadchodzących chłodniejszych dni. Jeszcze do niedawna wiele osób kojarzyło je głównie z dość niepozornymi krzaczkami kwitnącymi w lasach. Obecnie wiodą prym nie tylko w ogrodowych przestrzeniach, ale również właśnie balkonowych czy też nawet wnętrzarskich.

Kwiaty wrzosów mogą mieć różne kolory i rozmiary – wszystko jest uwarunkowane ich odmianą. Mogą one w znacznym stopniu różnić się również pokrojem. Do wyboru mamy sięgające od 15 cm do nawet 60 cm wysokości. Poszczególne gatunki mogą być odpowiednio bardzo lub mniej zwarte. Mogą więc stworzyć bardzo piękne i różnorodne jesienne kompozycje balkonowe , które ozdobią zarówno małe, jak i duże przestrzenie. Z powodzeniem będą bardzo ładnie prezentowały się w donicach, jak i wiklinowych koszach czy też skrzynkach wykonanych z drewna. Im więcej naturalnych elementów wokół nich, tym lepiej.

Jak dbać o wrzosy? Jeśli chcemy cieszyć się pięknym wyglądem wrzosów przez dłuższy czas, to trzeba koniecznie zapewnić im do tego odpowiedn