Jak urządzić sypialnię?

Jak urządzić sypialnię?

Jest jednym z najważniejszych miejsc w domu. Tu odpoczywamy, wyciszamy się i nabieramy sił. Komfortowa sypialnia to przemyślana aranżacja, dobrane kolory ścian i optymalny materac.

Często sypialnia nie pełni funkcji pokoju jedynie do spania. Bywa, że spędzamy tam naprawdę dużo czasu oglądając telewizję, czytając lub nawet pracując. Dlatego warto tak zaaranżować to pomieszczenie, aby było przystosowane do naszych potrzeb.

Plan to podstawa

Myśląc o lokalizacji zastanówmy się, jakie mamy przyzwyczajenia. Jeśli jesteśmy rannymi ptaszkami, najlepiej byłoby, gdyby okna sypialni wychodziły na wschód. Wówczas każdego dnia będzie nas witać poranne słońce. Jednak gdy wolimy pospać dłużej –  rozsądniej jest zaplanować pokój do spania w innej części domu. W przeciwnym razie poranne słońce będzie nas tylko irytować.

Ważne dodatki

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, jakie kolory są najlepsze do sypialni. Jedno jest pewne – powinny uspokajać. Rzadko kto odpręża się przy ostrych, mocnych odcieniach. Dlatego polecamy biel, pastele, delikatny róż oraz chłodne barwy –  na przykład niebieski czy fiolet. Pierwsze powiększą optycznie niewielkie pomieszczenie, drugie dobrze sprawdzą się w mocno nasłonecznionym wnętrzu. Jeśli chcemy, by wystrój naszej sypialni był spójny, warto dobrać meble i dodatki do koloru ścian. Pamiętajmy, że o tym, jaki styl będzie reprezentować dane pomieszczenie, decydują właśnie dodatki. Zasłony, poduszki, szafki, lampka – mogą wprowadzić eko design, retro, klasykę. Czasem wystarczy jeden przedmiot, by diametralnie zmienić charakter aranżacji.

Jak urządzić sypialnię?Jak urządzić sypialnię?

Serce sypialni

Najważniejszym elementem jest jednak łóżko. Wybierając konkretny model, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka elementów. Wielkość powinna być dopasowana do metrażu sypialni. Opłaca się też zainwestować w mebel zrobiony z trwałego surowca, gdyż będzie nam służył długie lata. Równie ważny jest wybór odpowiedniego materaca.

  • Źle dobrany materac to przyczyna niewyspania, bólów kręgosłupa i zmęczonych mięśni. Optymalny materac powinien dopasowywać się do kształtu ciała odciążając tym mięśnie i wspierając plecy. Dlatego warto zainteresować się tym, jakie modele mamy do wyboru, z czego są zrobione i jak działają – mówi Tomasz Goc, dyrektor handlowy firmy Janpol, producenta łóżek i materacy.

Wygodna sypialnia do kompilacja dobrej lokalizacji, odpowiedniego wystroju, solidnego łóżka i optymalnego materaca. Warto poświęcić trochę swojego czasu na urządzenie tego pokoju. W końcu spędzamy tam około 1/3 naszego życia.

Jak urządzić sypialnię?Jak urządzić sypialnię?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here