poniedziałek, 20 czerwca, 2022
Strona głównaZakupy z pomysłemGniazdko na pilota – nieodzowne w inteligentnym domu

Gniazdko na pilota – nieodzowne w inteligentnym domu

Inteligentny dom to budynek na miarę XXI wieku, w którym ultranowoczesne produkty wychodzą naprzeciw oczekiwaniom właściciela. Jednym z urządzeń, które zasługuje na uwagę jest proponowane przez Fibaro inteligentne gniazdko na pilota. Ten doskonale zaprojektowany produkt jest nie tylko niebywale praktyczny, ale też prosty w obsłudze. FIBARO Wall Plug to jedno z najmniejszych, ale też niezwykle estetycznych, urządzeń tego typu dostępnych na rynku, a jego nowoczesny design będzie współgrał z każdym wnętrzem. Gniazdka są dostępne z wejściem typu F (bez bolca) i E (z uziemieniem).

Inteligentne gniazdko na pilota Fibaro – co potrafi?

Gniazdko na pilota Fibaro jest czymś więcej niż tylko produktem do sterowania światłem, Wall plug to multifunkcyjne urządzenie służące, co prawda głównie do zdalnego włączania i wyłączania urządzeń elektrycznych, ale też do monitorowania stopnia zużycia energii i pomiaru mocy. To inteligentne gniazdko na pilota jest pożyteczne zarówno podczas codziennych czynności, jak i w nietypowych sytuacjach – sprawdza się wszędzie tam, gdzie zaistnieje potrzeba sterowania urządzeniami elektrycznymi. Wśród zalet urządzenia wymienić należy jego wszechstronność w działaniu, a niewielkie rozmiary oraz precyzja wykończenia tudzież najwyższy standard podzespołów to walory nie do przecenienia. Dodatkowo, dzięki małym gabarytom i nowoczesnemu wykonaniu, Wall plug Fibaro jest właściwie niewidoczne,  znakomicie wtapia się w przestrzeń budynku i jest łatwe w montażu. Warto podkreślić, że urządzenie dba o bezpieczeństwo domowników w każdy możliwy sposób. Dzięki specjalnej osłonie konstrukcja urządzenia wyklucza przypadkowy kontakt z elektrycznością. Co równie istotne – urządzenie posiada także zabezpieczenie przeciwobciążeniowe.

Gniazdko na pilota Fibaro – inteligentna oszczędność

Wall plug Fibaro to inteligentne i zarazem multifunkcyjne urządzenie. Mimo że jego głównym przeznaczeniem jest zdalne sterowanie urządzeniami elektronicznymi, gniazdko na pilota umożliwia także stały dostęp do licznika energii i pomiaru mocy. Dzięki funkcji monitorowania zużycia energii gniazdko na pilota  wskazuje najbardziej energooszczędne urządzenia wewnątrz budynku oraz analizuje zużycie prądu dla poszczególnych pomieszczeń w wybranym czasie. Warto podkreślić, że kryształowy pierścień LED, w który zostało zaopatrzone gniazdko,  zmienia swoją barwę w zależności od mocy pobieranej przez podłączone urządzenie. Z inteligentnym gniazdkiem na pilota Fibaro można zadbać o oszczędność i zapobiec generowaniu niepotrzebnych kosztów. Służy temu np. funkcja automatycznego odłączania urządzeń Wall plug, która po skończonej pracy pozwala odłączyć sprzęt i tym samym zaoszczędzić energię. O każdym włączeniu urządzeń system może poinformować gospodarza, wysyłając mu informację na urządzenie mobilne.

Gniazdko na pilota – rodzaje

Ponieważ oczekiwania odbiorców nowoczesnego sprzętu są często wyspecjalizowane, Fibaro stworzył aż dwie linie inteligentnego gniazdka na pilota: jedną dla systemu Fibaro i drugą dla Apple HomeKit. Twórcy marki zadbali ponadto  o to, aby produkty współpracujące z Apple HomeKit były wyposażone we wszystkie funkcje, które posiadają standardowe gniazdka na pilota Fibaro. Jeśli właściciel inteligentnego domu posiada w nim inne smart urządzenia od Fibaro lub korzysta z systemu opartego na Z-Wave i Z-Wave+, wystarczy, że wybierze urządzenie dedykowane dla tej technologii. Jeśli natomiast wcześniej wybrał  system Apple HomeKit i zależy mu na odpowiedniej dla niego wersji, Fibaro umożliwia mu odpowiedni wybór sprzętu.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii