sobota, 27 sierpnia, 2022
Strona głównaZakupy z pomysłemPłyty z betonu architektonicznego - 7 najciekawszych propozycji z polskich sklepów

Płyty z betonu architektonicznego – 7 najciekawszych propozycji z polskich sklepów

Beton architektoniczny, który do tej pory kojarzył tylko się z zimną przestrzenią, dzisiaj zyskuje popularność i coraz częściej gości w naszych domach. Dlaczego? Dostępnych jest wiele produktów, takich jak płyty z betonu architektonicznego, za pomocą których szybko i efektownie stworzymy w domu „ścianę z betonu”.

Poniżej zestawiliśmy 7 płyt z betonu architektonicznego, które naszym zdaniem zasługują na uwagę. Przyciągają wzrok nie tylko ze względu na materiał, ale także kształt, formę, stukturę i kolor.

Betonowe płyty dostępne są zwykle w kilku kolorach, a raczej kilku odcieniach szarości – od ciemnego po jasny-cementowy. Praktycznie każdy producent oferuje możliwość zakupu płyt betonowych impregnowanych. Polecane są one do pomieszczeń mokrych, takich jak łazienka czy kuchnia, ponieważ nie wchłaniają one wody. Poza tym impregancja zwykle sprawia, że płyty betonowe zyskują połysk, co może być ciekawym elementem dekoracyjnym i to nie tylko do wykończenia ścian, ale również podłóg.

Wielu producentów płyt z betonu architektonicznego oferuje swoje produkty o podwyższonej klasie ścieralności – wówczas nadają się do wykańczania podłóg, lub w mrozoodporne – wtedy idealnie sprawdzą się także na zewnątrz budynku.

 1.

PUZZLE – panele ścienne 3D

PUZZLE - panele ścienne 3D, Klinka Betonu

Prefabrykowane płyty ścienne z betonu architektonicznego 3D do stosowania jako okładziny we wnętrzach. Dzięki temu że są one impregnowane można je stosować również np. w kuchni czy łazience. Wzór można ułożyć zarówno na całą ścianę lub tylko na jej fragment tworząc trójwymiarowe dekoracje.

Długość: 97,7 cm | Szerokość: 65,4 cm
Grubość: 2,1 cm

klinika betonu

Więcej: www.klinikabetonu.pl
Firma: Klinika Betonu

 2.

PYRAMIDS – panele betonowe 3D

PYRAMIDS - panele betonowe 3D, Deeco

Panele betonowe Pyramids zbudowane są na bazie trójkąta z zachowaniem kątów pozwalających na pełne komponowanie przestrzeni.

Długość: 20 cm | Szerokość: 20 cm
Grubość: 3 cm

Wymiary: 20x20x3 cm
Więcej
: www.deeco.eu
Firma: Deecologo deeco

3.

TZARA – płytki betonowe 3D

TZARA - płytki betonowe 3D, Loft Modern DesignPłytka zbudowana jest na bazie rombu z zachowaniem kątów pozwalających na pełne komponowanie przestrzeni. Płytki produkowane są w trzech kolorach: biały, szary naturalny, antracyt. Powierzchnia płytek może być dodatkowo impregnowana.

Długość: 20 cm | Szerokość: 20 cm
Grubość: 3 cm
Więcej: www.artisvisio.pl
Firma: Artis Visio

 

 4.

LA RAMBLA – betonowe płytki ozdobne 3D

LA RAMBLA - betonowe płytki ozdobne 3D, Art VisioWzór płytki LA RAMBLA inspirowany jest ornamentem zaprojektowanym przez Antonio Gaudiego. Płytka ma szktał sześciokąta i polecana jest do aranżacji ścian, posadzek czy tarasów. Jest ona wytrzyamała na ścieralność – 4 klasa ścieralności i mrozoodporna – F150.

Długość boku: 11 cm | Grubość: 2 cm
Więcej: www.artisvisio.pl
Firma: Art Visio

artis visio

 

 5.

POMPEJE – beton architektoniczny

POMPEJE - beton architektoniczny, Stella Stone

Pompeje to płytka betonowa, której ogromną zaletą jest jej lekkość. Beton wykonany jest w technologii  ”VHCT”, co gwarantuje najwyższe parametry jakościowe dla tej grupy produktu.

Długość: 60 cm | Szerokość: 30 cm
Grubość: 1 cm
Więcej: www.stellastone.pl
Firma: Stella Stone

stella stone

 

6.

CONCRAFT – płyty z betonu architektonicznego

CONCRAFT - płyty z betonu architektonicznegoPłyty z betonu architektonicznego Concraft nadają się do stosowania wewnątrz pomieszczeń, zarówno jako akcent jak i w formie elementu dominującego. Dodatkowa impregnacja pozwala na użycie okładzin w miejscach wilgotnych takich jak łazienka. Na zamówienie możliwe jest wykonanie płyt w innym formacie i kolorze, jak również personalizowanych pod innymi względami, np. kształt inny niż prostokątny albo odlane w powierzchni przestrzenne logo, wzór lub napis.

Długość: 120 cm | Szerokość: 60 cm
concraftGrubość: 2 cm
Więcej: www.concraft.pl
Firma: Concraft

7.

MODERN LINE SLIM – płyty z betonu architektonicznego

MODERN LINE SLIM - płyty z betonu architektonicznego, moderline.info.plPłyty z betonu architektonicznego Modern Line Slim to nowoczesne okładziny betonowe. Posiadają zredukowaną do 2 cm grubość, wyjątkowo gładką fakturę, zwiększoną mrozoodporność oraz wodoszczelność. Mogą być wykorzystane jako płyty betonowe na ścianę, są idealne do stosowania jako płyta tarasowa,alternatywa dla płytek ceramicznych lub płyty betonowe dekoracyjne.

Długość: 80 cm | Szerokość: 80 cm
Grubość:
2 cm
modern lineWięcej: www.modernline.info.pl
Firma:
BRUK Sp. z o.o.

 

RELATED ARTICLES

4 KOMENTARZE

  1. Beton architektoniczny przebojem wszedł do wnętrz. Mozaiki te 3d to fajnie wyglądają, ale tylko na wizualizacjach.
    Najlepiej wyglądają proste, industrialne, porowate płyty.
    Ważne aby ściana nie runęła pod ich ciężarem i dało się je szybko, bezproblemowo zamontować.
    Prawdziwy beton architektoniczny nie zawiera sztucznych włókien, jest naturalny, stosunkowo lekki, z możliwością docinania i montażu do ściany na klej. Szkoda, bo w tym zestawieniu brakuje największego polskiego producenta takich płyt dobrej jakości, czyli Luxum.

  2. Moim zdaniem wcale nie wygląda najgorzej. Jest po prostu inaczej. Zależy co się komu podoba. Jeśli ktoś tak będzie mieszkal tylko i wyłącznie dlatego że to jest modne, to uważam, że idzie za daleko. Jak ktoś się w tym dobrze czuje to czemu nie. sama bym sobie jedno pomieszczenie w takim stylu urządziła jakbym mieszkała w jakimś dużym domu.

- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii