piątek, 31 marca, 2023
Strona głównaŁazienkaCeramika łazienkowaGeometryczne kształty w łazience – prosta forma i elegancki minimalizm

Geometryczne kształty w łazience – prosta forma i elegancki minimalizm

Najpierw pojawiły się na płytkach i w ceramice – od razu stały się najgorętszym trendem. Teraz przyszła kolej na armaturę. Wśród deszczowni i baterii również zaczynają królować geometryczne kształty!


Łazienka już od dawna nie jest miejscem wyłącznie użytkowym. Coraz częściej oprócz funkcjonalności doceniamy także walory estetyczne. Nie jest niczym zaskakującym, że w przyjemnych pomieszczeniach po prostu czujemy się lepiej. Co prawda łazienka to nie salon, ani kawiarnia, ale mimo wszystko wnętrze, w którym przebywamy codziennie. Warto zatem zadbać, aby chwile spędzone w trakcie kojącej kąpieli czy szybkiego, porannego prysznica były pokarmem dla niemal wszystkich zmysłów.

Kwadratowa strona relaksu

Jego symbolem często jest długa, gorąca kąpiel w wannie. Powoli jednak zastępuje go wizja kojącego prysznica. Wszystko za sprawą deszczowni, które już na stałe zagościły w naszych domach. W obliczu delikatnego i naturalnego stylu skandynawskiego, połączeń bieli, szarości i drewna, geometryczna deszczownia będzie stanowić wyrazisty akcent ozdobny, który nada łazience wyjątkowego charakteru. Tu warto zwrócić uwagę na nowości marki Invena m.in. deszczownie: Florina i Patras.

deszczownia florina firmy invena

Deszczownia Florina

deszczownia patras invena

Deszczownia Patras

Obie kwadratowe, z czego pierwsza z okazałym natryskiem górnym o wymiarach 25 x 25 cm idealna do nieco większych kabin prysznicowych czy modnych ostatnio rozwiązań typu walk in, a druga mniejsza (22,5 x 22,5 cm) w barwie chromu połączonego z szarością doskonale uzupełni wnętrza łazienek o standardowych wymiarach. Zaletą obu jest zastosowanie w natrysku dolnym i górnym systemu anti calc, który zapobiega trwałemu osadzaniu się kamienia, dzięki czemu czyszczenie deszczowni staje się dziecinnie proste.

Ciekawym, choć nie kwadratowym, a prostokątnym rozwiązaniem może okazać się deszczownia Dokos (Invena) utrzymana w kolorystyce biały/chrom. O delikatnie zaokrąglonych krawędziach nada zwiewny i wysublimowany charakter każdej łazience. Również wyposażona w system anti calc oraz uchwyt suwakowy regulowany przyciskiem zapewnia niesamowitą wygodę użytkowania.

deszczownia dokos inwenaDeszczownia Dokos

Deszczownie kwadratowe na pewno staną się doskonałą ozdobą łazienki. Niewątpliwie przemienią ją w strefę głębokiego relaksu, a przy tym nie uszczkną ani kropli z funkcjonalności i wygody korzystania właśnie z tego pomieszczenia.

Między prostą formą, a eleganckim minimalizmem

Dobierając armaturę do łazienki często zależy nam na tym, aby całość była wykonana w jednym stylu. Dzięki temu tworzymy spójne i harmonijne wnętrze. W nowoczesnych aranżacjach świetnie sprawdzi się cała seria armatury łazienkowej marki Invena: Nyks. W kolekcji znajdziemy nie tylko baterie łazienkowe, ale także deszczownię i nablatową umywalkę ceramiczną. Seria Nyks jest odzwierciedleniem nowoczesnych trendów. Jej prosta, kwadratowa forma stanowić będzie elegancki akcent zarówno w nowoczesnym, minimalistycznym wnętrzu, jak i tym bardziej tradycyjnym. Wszystkie baterie zostały wyposażone w niezwykle trwały mieszacz ceramiczny, a bateria umywalkowa wysoka do umywalek nablatowych dodatkowo posiada system szybkiego montażu, co zdecydowanie ułatwia jej założenie.

deszczownica nyks inwenaDeszczownica Nyks

Nablatowa umywalka ceramiczna Nyks

Nablatowa umywalka ceramiczna Nyks

Proste, acz wyraziste geometryczne kształty świetnie wpisują się w modny, minimalistyczny trend, a wnętrzu nadają odrobiny pożądanej elegancji. To swoiste połączenie wyrazistego designu z funkcjonalnością.

Więcej modnych inspiracji na: www.facebook.com/Łazienkaodkuchni


art. sponsorowany

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii