piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaKuchnia i jadalniaCzarna kuchnia - 3 pomysły na jej aranżację

Czarna kuchnia – 3 pomysły na jej aranżację

Biała fronty to trend, który absolutnie zdefiniował ostatnią dekadę pod względem modnych kuchni. Kuchnia w bieli jest ponadczasowa, spójna i czysta. Kolor ten sprawdzi się doskonale zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach w skuteczny sposób nadając im charakteru. Kiedy trzeba, optycznie powiększy metraż, albo znacznie ociepli dużą przestrzeń. Projektanci od jakiegoś czasu proponują jednak przełamanie w postaci czarnych akcentów w kuchni, w tym frontów szafek. Jak wprowadzić czerń do kuchni, aby nadać jej szyku i elegancji, a przy tym nie zakłócić proporcji? Sprawdź nasze propozycje.

Czarne kuchnie szturmem podbijają serca światowych projektantów i miłośników designu. Dla niektórych mogą wydawać się wręcz złym pomysłem, ale w rzeczywistości z pomocą czarnych frontów i dodatków można stworzyć eleganckie, wyjątkowe i oszałamiające charakterem pomieszczenia. Niezależnie od tego, czy wybierzesz monochromatyczny schemat, czy połączysz tę głęboką neutralność z innym tonem, możecie być zaskoczeni efektem. Sprawdźcie, jakie mamy propozycje na czerń w kuchni.

czarne fronty mebli kuchennych
pinterest

Czarne szafki kuchenne – szykowne i otwarte półki

Ta urocza kuchnia łączy naturalne drewno, otwarte półki i czarne szafki. Przestrzeń nie jest przytłoczona, a elegancka i zarazem przytulna. Aranżacja zapewnia nowoczesny i ponadczasowy wygląd. Trendy kuchenne 2020 doskonale się w nią wpisują, ale jednocześnie widać tu pewien indywidualizm. Jest sielsko, domowo, a zarazem z klasą. Taka aranżacja świetnie sprawdzi się zarówno w nowoczesnym mieszkaniu, jak i urządzonym w tonie rustykalnym czy skandynawskim.

Czarna kuchnia w duecie z mosiądzem

czarne szafki kuchenne
pinterest

Jest coś tak osobliwego i idealnego w tym małym pomieszczeniu. Od czarnej szafki, która nadaje ton przestrzeni, po mosiężne okucia – to przemyślane połączenie stylów. Ta aranżacja pokazuje, że można łączyć na pozór ciężkie tematy jakimi są ciemne barwy i mosiądz bez efektu przytłoczenia.

Czarna kuchnia w całości

jak urzadzic czarna kuchnie
pinterest

Czarne szafki dolne i górne? Jak najbardziej! Modne kuchnie 2020 przewidują takie zestawienia w macie, ale jeśli jesteście amatorami wysokiego połysku, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście wprowadzili go do przestrzeni. W końcu, to Wasza kuchnia. Zwróćcie uwagę na moc dodatków, na ożywcze barwy, które świetnie kontrastują z ciemnym dekorem. Kuchnia jest elegancka, a zarazem bardzo przytulna. Wrażenie przytłoczenia nie powinno mieć tu miejsca, a wręcz przeciwnie. Eklektyzm barwowy zachęca do spędzenia tu czasu, gotowania. Monochromatyczna kuchnia ma wyrazisty styl i pozwala wybierać detale na pierwszy plan, niezależnie od tego, czy jest to kolor szafki kuchennej, metaliczne oświetlenie, marmurowe blaty kuchenne czy oszałamiająca oferta urządzeń.

Kuchnie w kolorze czarnym używają alternatywnych materiałów i mają modułową konstrukcję, co jest świetne, ponieważ jeśli widzisz taką kuchnię w internecie lub w katalogu, możesz łatwo poprosić projektanta, aby zrobił to dla Ciebie.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii