Blat kuchenny z płyty granitowej

Szukając inspiracji w naturze można zauważyć, że jej piękno, siłę i harmonię najpełniej wyraża najstarszy surowiec naturalny – kamień. Współczesne rozwiązania architektoniczne umiejętnie wykorzystują jego walory kreując wyrazisty styl wnętrz.

Doskonale wpisuje się w te koncepcję najnowszy produkt RR Granity płyta granitowa Pegasus , która pozwala wyeksponować charakter  kuchni – wyjątkowego pomieszczenia w każdym domu.

Duży wybór kolorów surowców naturalnych oferowanych przez firmę RR Granity stwarza nieograniczone możliwości do przełamania utartych konwencji i stworzenia miejsc nowoczesnych, minimalistycznych w formie, a jednocześnie niezwykle bogatych w wyrazie.

Niepokorne piękno

Inspirowana granitem prostota stylu sprzyja zachowaniu sterylnej i uporządkowanej przestrzeni, co w przypadku kuchni ma niezwykle istotne znaczenie. Nietypowa struktura płyty granitowej Pegasus firmy RR Granity to podkreślenie bliskich związków z naturą. Granit od wieków ceniony był bowiem za wytrzymałość i walory estetyczne. Szlachetny, pełen naturalnej prostoty, odporny na czas i czynniki atmosferyczne doskonale sprawdza się zarówno jako materiał budowlany, jak i dekoracyjny. Oryginalna faktura, niepokojąco szaro-czarna barwa surowca, wzbogacona wyrazistymi białymi akcentami, daje szerokie pole do wykazania się  zmysłem artystycznym w aranżacji domowej przestrzeni. Płyta granitowa Pegasus RR Granity świetnie spisuje się jako materiał na kuchenne blaty i okładzinę ścienną. Wykonane z tego samego surowca stanowią harmonijną całość, potęgującą wrażenie elegancji i dobrego smaku.

Estetyka na równi z funkcjonalnością

W pomieszczeniach użytkowych względy estetyczne są równie istotne co  praktyczność zastosowanych rozwiązań. Granit Pegasus firmy RR Granity to materiał bardzo trwały, odporny na trudne do usunięcia zabrudzenia i niszczące działanie stosowanych w gospodarstwie domowym detergentów. Mało podatny na erozję i ścieranie umożliwia bezstresowe eksploatowanie kuchni. Wytrzymały na temperatury surowiec umożliwia realizowanie kulinarnych wariacji bez obawy, że gorące naczynia uszkodzą strukturę blatu. Ponadto niska nasiąkliwość płyty granitowej Pegasus RR Granity zabezpiecza  materiał przed wnikaniem plam i zabrudzeń. Utrzymanie w czystości ściany nad kuchenką, wykonanej również z płyty granitowej Pegasus, przestanie być problemem. Dzięki specjalnej powłoce pryskający tłuszcz nie zacznie wsiąkać i odbarwiać surowca. Dostępne zarówno w wersji polerowanej, jak i  antykowanej płyty RR Granity są niezwykle efektownym i jednocześnie łatwym do utrzymania w czystości elementem aranżacji kuchni.

Prosty montaż – wiele wariantów

Wykorzystanie płyty granitowej Pegasus firmy RR Granity nie tylko jako blatu kuchennego, ale i jako funkcjonalnej okładziny ściennej w kuchni, nie wymaga skomplikowanego montażu. Docięte na wymiar płyty układa się podobnie jak tradycyjnie płytki ceramiczne. Efekt jednorodnej tafli uzyskujemy przyklejając płytę w systemie bezfugowym  za pomocą specjalnego kleju. Trwale łączy on powierzchnię granitu ze ścianą. Brak przestrzeni między warstwami zapobiega dostawaniu się  wilgoci, która mogłaby spowodować odklejanie lub pękanie płyty. Zaledwie dwucentymetrowa grubość płyty pozwala na łatwe wkomponowanie jej w otoczenie  mebli i sprzętów kuchennych.

Blat kuchenny z płyty granitowej

Stylowa awangarda

Minimalistyczna zabudowa w połączeniu z gładką taflą intrygującego granitu Pegasus firmy RR Granity podkreśla design i optycznie zwiększa pomieszczenie. W zestawieniu  z lakierowanymi, prostymi, jednolitymi frontami mebli granit Pegasus sprawia, że kuchnia ma szansę stać się awangardową formą  przedłużenia eleganckiego salonu. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej gry świateł na lustrzanej powierzchni blatu kuchennego i łączącej się z nim okładziny ściennej spotęgowany zostaje  efekt harmonii i spójności aranżacji. Zastosowanie tego typu rozwiązań architektonicznych może stanowić  idealny sposób na wyeksponowanie atutów pomieszczenia, odciągając w ten sposób uwagę od małego metrażu. W przypadku wyboru powierzchni antykowanej płyty Pegasus RR Granity można osiągnąć bardziej artystyczny efekt surowej skały, który podkreśli  oryginalną strukturę surowca.

Pełna gama możliwości

Blat kuchenny z płyty granitowejTrwałe materiały o dobrej jakości i wyrazistej strukturze decydują zarówno o satysfakcji użytkowania, jak i ponadczasowości samej aranżacji. Wybranie surowca tak trwałego, a jednocześnie pełnego potencjału estetycznego jak granit, może stanowić bazę dla całej stylizacji pomieszczenia. Niejednorodna barwa płyty granitowej Pegasus firmy RR Granity świetnie komponuje się zarówno z  odcieniami gołębiej szarości, jak i  tworzy ciekawą przeciwwagę dla znacznie bardziej wyrazistych kolorów. Umiejętnie dobrane dodatki mogą ocieplić bądź jeszcze bardziej wysublimować wnętrze. Aranżacja kuchni, z wykorzystaniem płyty granitowej Pegasus RR Granity, zagospodarowuje bowiem przestrzeń, nie ograniczając jej, a jednocześnie zaspokaja odwieczną tęsknotę człowieka za naturą.

Parametry techniczne płyt granitowych Pegasus:

  • wymiar: docinany na indywidualne zamówienie
  • powierzchnia: polerowana / antykowana
  • dystrybutor: RR Granity

Cena detaliczna płyty granitowej Pegasus wraz z obróbką:

750 – 850 zł/m² netto w zależności od stopnia obróbki materiału