czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaSalonBiokominki – dlaczego warto na nie postawić?

Biokominki – dlaczego warto na nie postawić?

Kominek w domu to marzenie wielu miłośników przytulnych aranżacji wnętrz, czemu trudno się dziwić. Może stanowić zarówno niesztampowy dodatek do wystroju salonu, ale jednocześnie stać się jego sercem. Montaż tradycyjnego paleniska wymaga jednak przystosowania pomieszczenia do wymogów bezpieczeństwa, co zazwyczaj jest dość kosztowne lub niemożliwe z technicznego punktu widzenia. Warto skorzystać z ciekawej alternatywy, jaką stanowią biokominki. Dlaczego warto na nie postawić? Podpowiadamy.

Biokominek – bezpieczny w użytkowaniu

Biokominki to nic innego jak nowoczesne spojrzenie na tradycyjne kominki we wnętrzach. Tego typu urządzenia zasilane są paliwami ekologicznymi na bazie alkoholu etylowego. Dzięki temu nie trzeba przejmować się przykrym zapachem lub dymem, ponieważ nie towarzyszą one procesowi jego eksploatacji. Biokominki od renomowanych producentów posiadają wszelkie niezbędne atesty bezpieczeństwa i pozwalają na ich komfortowe użytkowanie bez obaw o zdrowie swoje i najbliższych. Tak też jest w przypadku kominków marki Biomo, które zostały wyposażone w zaawansowane elektroniczne systemy bezpieczeństwa, obejmujące kontrolę napełnienia zbiornika i paleniska, stały monitoring temperatury paleniska i wnętrza, jak również czujnik gazów (oparów bioetanolu, CO i CO2).

Biokominek – zabudowany lub wolnostojący

Kluczowa różnica między tradycyjnymi kominkami a modelami bio to sposób ich montażu. Chcąc wstawić tradycyjny kominek na opał trzeba zadbać o instalację odprowadzającą zarówno dym, jak i nieprzyjemny zapach. W dużej mierze ogranicza to mobilność urządzenia i pozostawia jedynie możliwość umiejscowienia go tuż przy ścianie.

wybor kominka

Na rynku można jednak znaleźć biokominki wolnostojące, które stanowią świetne rozwiązanie dla osób, które nie lubią nudy we wnętrzach i nie boją się stawiać na niesztampowe dekoracje. Kominek w samym centrum salonu prezentuje się niezwykle efektownie i pozwala cieszyć oko nowoczesnym designem z każdego miejsca w pokoju. W te założenia idealnie wpisują się automatyczne biokominki wolnostojące Biomo Cube, które zostały zaprojektowane tak, aby wyróżniać się nie tylko nienaganną estetyką, ale również funkcjonalność. Można nim sterować za pomocą aplikacji mobilnej, a utrzymanie go w czystości jest niezwykle łatwe.

wybor kominka

Można również postawić na bardziej standardową opcję, jaką stanowią biokominki do zabudowy. Futurystycznie wyglądające modele SLIM od marki Biomo to inteligentne automatyczne wkłady biokominkowe, który dadzą nowe życie staremu kominkowi na drewno. Pozwalają one w pełni zastąpić stare wkład bez konieczności zmiany zabudowy, a w tradycyjnych kominkach bez wkładu, mogą zostać wbudowane w miejsce paleniska. Podobnie jak w przypadku modeli wolnostojcych, pracę biokominków można kontrolować z poziomu aplikacji na telefon.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii