piątek, 12 kwietnia, 2024
Strona głównaSypialniaBiała sypialnia - na co zwrócić uwagę przy jej urządzaniu

Biała sypialnia – na co zwrócić uwagę przy jej urządzaniu

Biel szturmem wkradła się do aranżacji mieszkań i nic nie wskazuje na to, że szybko będzie passe. W zasadzie jest to nieśmiertelna klasyka, która może jedynie przechodzić przez okresy mniejszego lub większego zainteresowania nią, ale na topie będzie zawsze. Niemniej, aranżując wnętrze w bieli należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, żeby ominąć szerokim łukiem skojarzenia z zimnem i brakiem przytulności. Jest to szczególnie ważne w przypadku sypialni.

Sypialnia w bieli – czy łączyć ją z innymi kolorami?

aranżacja białej sypialni
casadecorada.blog.br

Biel jest barwą bardzo plastyczną. W praktyce oznacza to, że doskonale nadaje się zarówno do dużych, jak i małych przestrzeni. Nie ma więc znaczenia, czy macie ciasną, czy bardzo przestronną sypialnię. Kolejna kwestia, to bardzo duża zgodność bieli z innymi kolorami. Tutaj macie pełną dowolność. Nie będzie jednak problemu, jeśli wolicie bardziej harmonijne zestawienia.

jak urządzić białą sypialnię
interiorsbystudiom.com

Sypialniana wersja „total look”, czyli urządzenie sypialni w bieli w której nie pojawi się inna tonacja, także nie będzie prezentowała się bardzo dobrze. Śmiało możecie zestawić ją nawet z meblami w jasnym kolorze. Będzie czysto i minimalistycznie. Pamiętajcie jednak o tym, że pomieszczenie może wydać się nieco chłodne, wręcz sterylne. Jeśli chcecie uniknąć takiego efektu, wówczas możecie postawić na moc dodatków, bądź kwiatów.

aranżacja biało szarej sypialni
visitfassa.com

Biała sypialnia i białe meble – dobry duet?

Tak, oczywiście, że dobry, bo dlaczego nie? Biel, to kolor, w którym się zrelaksujesz i wyciszysz, a o to przecież chodzi w sypialni, prawda? Stylistyka mebli może być dowolna, wedle tego, co lubisz – od minimalizmu, nowoczesnego designu, po klasyczne wzory oraz industrialne rozwiązania.

klasyczna biała sypialnia
tagamers.com

W przypadku wersji minimalistycznej najczęściej znajdziecie zestawy szkieletowe, co w praktyce oznacza, że będą one bardzo proste i ażurowe. Nie mniejszą popularnością cieszą się meble modułowe, czyli takie, które możecie ustawiać w dowolnej konfiguracji. Niemniej dobrze prezentują się także meble stylizowane, które charakteryzują się najczęściej dekoracyjnym frezem czy też ozdobnymi gałkami lub nóżkami z widocznym karbowaniem.

meble ozdobne do białej sypialni
meadowlarkguesthouse.com

Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcecie uzyskać. Jeśli ma być minimalistycznie, po skandynawsku, nowocześnie, wówczas doskonale poradzą sobie w tych wersjach meble proste. Jeśli bliżej wam do romantycznego nastroju, wówczas doskonale odnajdą się w nim meble utrzymane w bardziej ozdobnej tonacji.

skandynawska sypialnia
freshome.com

Biała sypialnia – na jakie dodatki postawić?

O gustach się nie dyskutuje i w myśl tej zasady wybierajcie dodatki do swojej wymarzonej białej sypialni. Biel lubi się niemal z każdym kolorem, więc śmiało możecie zestawiać ją z różnymi wariantami.

tapeta w białej sypialni
freshome.com

To od was zależy, czy będzie dość ascetycznie i utrzymacie wnętrze w dość stonowanym klimacie, czy też postawicie na ferię barw lub bardziej kontrastowe zestawienia.

biała sypialnia z żółtymi dodatkami
aliwaqas.info

Jeśli natomiast chcecie wprowadzić do sypialni jeden kontrastowy punkt, z pomocą przyjdzie tapeta, duży obraz czy mebel utrzymany w innej kolorystyce.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii