wtorek, 10 września, 2024
Strona głównaAranżacja wnętrz z pomysłemAranżacje w stylu loft – pomysły na industrialne wnętrza

Aranżacje w stylu loft – pomysły na industrialne wnętrza

Wnętrza w stylu loftowym już od dobrych kilku sezonów znajdują się w ścisłej czołówce najpopularniejszych trendów wnętrzarskich i trudno się temu dziwić. Aranżacje w industrialnym charakterze wyróżniają się wielkomiejską elegancją, nowoczesnym minimalizmem i ponadczasową estetyką, którą nie sposób się znudzić. Urządzenie mieszkania inspirowanego poprzemysłowymi przestrzeniami wcale nie musi być trudne – kierując się kilkoma prostymi trikami można łatwo i przyjemnie nadać wnętrzom nietuzinkowego designu.

​Mieszkanie w stylu loft – surowość i minimalizm

Decydując się na wystrój domu czy mieszkania w stylu industrialnym należy pamiętać o kilku żelaznych zasadach, dzięki którym urządzenie stylowego i funkcjonalnego wnętrza stanie się prawdziwą przyjemnością. To, co wysuwa się na pierwszy plan to oczywiście ascetyczne powierzchnie ścian czy podłóg, które na pozór wyglądają na niewykończone. Wszystko przez surową fakturę cegły, betonu czy drewna, które w loftowych wnętrzach stanowią absolutny „must have”. W loftach często nie brakuje również elementów drewnianych, metalowych czy szklanych, które tylko wzmacniają efekt nowoczesnego minimalizmu.

W aranżacji wnętrz w stylu loft bardzo ważna okazuje się również otwarta przestrzeń, której nie powinny zakłócać ścianki działowe, o czym warto szczególnie pamiętać przy urządzaniu mieszkania o sporym metrażu. Styl loft bardzo lubi również stonowane, delikatne kolory, których neutralność można jednak przełamać bardziej wyrazistym akcentem kolorystycznym. Dodatkowym atutem w industrialnych aranżacjach będą duże okna, jednak problemy z odpowiednim doświetleniem pomieszczenia można sobie poradzić poprzez modne lampy wiszące czy podłogowe, utrzymane oczywiście w oszczędnej stylistyce.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Man of Merqury (@manofmerqury)

​Salon w stylu industrialnym

Wprowadzenie stylu przemysłowego do wnętrza salonu może wydawać się niełatwą sztuką, jednak w rzeczywistości pozwala uzewnętrznić naszą kreatywność i zaszaleć z technikami designerskimi. Należy jednak pamiętać, że loft to przede wszystkim umiłowanie prostoty, która wcale nie musi być nudna. Wręcz przeciwnie – urządzenie industrialnego salonu na bazie kontrastowych materiałów, wzorów i kolorów ożywi pomieszczenie i sprawi, że nabierze przytulnego charakteru. Nie bójmy się surowych faktur – czerwona cegła na ścianie za telewizorem w duecie z jasnymi powierzchniami i drewnianą podłogą stworzą spójną całość. Podobnie zresztą jak ciemny beton architektoniczny, który świetnie zgra się nie tylko z jasnymi panelami podłogowymi, ale również ścienną instalacją z lameli drewnianych. Jak jednak przełamać fabryczny minimalizm? W tej roli doskonale sprawdzą się nowoczesne meble tapicerowane, np kanapa w wyrazistym, musztardowym odcieniu lub dywan o abstrakcyjnym deseniu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Becky Nevitt (@insidenumber5)

​Sypialnia w stylu soft loft

Wiele osób ma wątpliwości co do aranżacji sypialni w stylu industrialnym, który może wydawać się nieco zbyt powściągliwy i oszczędny do urządzenia klimatycznego pokoju przeznaczonego do relaksu. Jednak nie ma się czego obawiać, ponieważ w sypialni w stylu soft loft też można stworzyć przyjemny klimat przyjazny odpoczynkowi. Oczywiście w samym sercu każdej sypialni znajduje się łóżko sypialniane, które wcale nie musi być wykonane z europalet czy w głównej mierze składać się ze stali nierdzewnej. Można bowiem pokusić się o ultrawygodne łoże małżeńskie tapicerowane, które na zasadzie kontrastu stworzy zgrany duet z drewnianą podłogą w jasnym odcieniu oraz ścianą pokrytą betonem architektonicznym. Dobrym rozwiązaniem do loftowej sypialni okazują się również drewniane meble o prostym designie, które zawsze prezentują się niezwykle modnie i elegancko.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez *** (@aplaceforus)

​Loftowa kuchnia

Urządzać kuchnię stylizowaną na pomieszczenia fabryczne można nieco bardziej pobawić się konwencją. Na ścianach świetnie sprawdzi się naturalna cegła w ciemniejszym odcieniu, która będzie stanowić idealne tło dla białej zabudowy kuchennej, bijącej w ostatnich latach rekordy popularności. Dobrym posunięciem będzie również montaż szafek kuchennych z drewnianymi frontami, które nieco ocieplą wnętrze i wzbogacą je o przytulny charakter. Jeśli w kuchni wydzielamy również strefę jadalnianą, warto zdecydować się na solidny stół z litego drewna na metalowych nogach, do którego można dokupić nowoczesne krzesła tapicerowane lub postawić na modele w geometrycznych kształtach. Nie można też zapomnieć o tak ważnym elemencie jak lampa wisząca nad stołem jadalnianym – w surowe wnętrze doskonale wkomponuje się lampa z czarnym kloszem lub nieco bardziej fantazyjny żyrandol natynkowy z wiszącymi luźno żarówkami Edisona.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Jade McAvoy (@mrsdannydutch)

​Łazienka w stylu industrial

Loftowa łazienka powinna nie tylko stać się odzwierciedleniem naszej wizji aranżacyjnej, ale przede wszystkim wyróżniać się funkcjonalnością. Można połączyć obie te cechy i wykreować wystrój, który zadowoli nawet najbardziej wymagających. Choć beton, cegła czy drewno na pierwszy rzut oka wydają się niepraktycznym rozwiązaniem do pomieszczenia narażonego na wodę i wilgoć, to przy odrobinie wysiłku można wypracować aranżacyjny kompromis. Na rynku znajdziemy coraz więcej materiałów wykończeniowych o dobrych parametrach technicznych, których design do złudzenia przypomina wygląd naturalnych surowców. Nie brakuje bowiem płytek czy kafelków wodoodpornych imitujących drewno czy beton, które można zainstalować niemalże wszędzie. W łazience industrialnej nie powinno też zabraknąć przestronnej, w całości przeszklonej kabiny prysznicowej, jak również minimalistycznych mebli łazienkowych, najlepiej z elementami metalowymi lub drewnianymi. Dodatkowym atutem będzie również nietuzinkowe oświetlenie w postaci poręcznych kinkietów czy lamp wiszących z metalowymi ramkami.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii