aranżacja salonu
fot. Clue-Studio

Styl neoklasyczny lubi towarzystwo mięsistych tkanin, tapet, kinkietów czy kryształowych żyrandoli. Współcześnie przez wielu architektów jest przełamywany nowymi formami, między innymi w postaci nowego podejścia do kolorystyki, a także pałacowego klimatu.

Styl neoklasyczny bardzo dobrze czuje się otoczony wiekowymi meblami czy unikatowymi sprzętami przy zachowaniu odpowiednich proporcji oraz równowagi. Historyczne akcenty w aranżacji salonu na francuską modłę wymagają jednak współczesnej przeciwwagi, aby nie osiągnąć niepotrzebnego wrażenia przepychu.

salon w stylu neoklasycznym
fot. Clue-Studio

Styl neoklasyczny, a meble i kolorystyka

Jeśli zdecydujemy się na aranżację w neoklasycznym tonie, warto wziąć pod uwagę meble o miękkich liniach, łóżka z zagłówkami, przyścienne konsole na kabriolowych nogach czy tapicerowane fotele.

Aranżując salon możemy śmiało skusić się na dekoracje pod tytułem poduszki obszyte błyszczącymi lamówkami, aksamitne obicia, pikowane kanapy czy dekoracyjnie upięte zasłony. Z tyłu głowy miejmy zawsze jednak hasło: umiar. Kolejna kwestia, to kolory. Jeśli bardzo chcemy, możemy wprowadzić do wnętrza pastelowe elementy, jednak znacznie lepiej prezentować się w nim będą monochromatyczne duety, które stworzą barokowy klimat.

salon aranżacja
fot. Clue-Studio

Nie bójmy się zastosowania kontrastów, a także skupmy dużą uwagę na grze świateł. Z pomocą przyjdą odbijające świetliste refleksy, nastrojowe abażury czy koniec końców rozpraszające światło kinkiety. Warto także postawić na lustra, które nie tylko optycznie powiększają przestrzeń i nadają jej elegancji, ale także stanowią bardzo dużą ozdobę salonu (zwłaszcza modele z gęsto rzeźbionymi ramami).

Styl neoklasyczny – co na ścianę, jakie dodatki

styl neoklasyczny aranżacje
fot. Clue-Studio

Oprócz wspomnianych już luster, warto postawić na tapety, a zwłaszcza z motywami kwiatowymi. Świetnie sprawdzą się także w duecie z pasami, a już niekoniecznie z kratką. Bardzo dobrym kompanem tak wykończonych ścian będą storczyki. W ofercie wielu sklepów znajdziecie także dodatki utrzymane w stylu retro, które dopełnią dzieła neoklasycznej kompozycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here