czwartek, 30 marca, 2023
Strona głównaPokój dzieckaZobacz, na co zwrócić uwagę, by pokój dziecka sprzyjał nauce

Zobacz, na co zwrócić uwagę, by pokój dziecka sprzyjał nauce

Rok szkolny już się rozpoczął, jednak to nie znaczy, że jest za późno na małe przemeblowanie i odświeżenie pokoju ucznia. Poznaj rady, dzięki którym urządzisz go tak, by sprawdzał się zarówno jako miejsce wytężonej pracy, jak i odpoczynku oraz zabawy. 

Funkcjonalna przestrzeń do nauki

Fakt, że mamy za sobą już początek roku szkolnego, sprawia, że stosunkowo łatwo dostrzec, jakie ewentualne niedostatki panują aktualnie w dziecięcym pokoju. Warto więc je uzupełnić – zacznijmy od strefy przeznaczonej na naukę.

Biurko służące do odrabiania lekcji powinno znajdować się w pobliżu naturalnego światła, czyli przy oknie. W końcu to promienie słoneczne dają energię do podejmowania wysiłku intelektualnego. Współczesne biurka dziecięce nie mają nic wspólnego z topornymi i masywnymi meblami. Zajmują niewiele więcej miejsca niż szkolna ławka, ale są bardziej funkcjonalne. Przy dobrym projekcie przestrzeni wystarczy zarówno na niezbędne szuflady, jak i nogi. Dzieci szybko rosną, dlatego sprytnym pomysłem będzie wybór biurka z regulowaną wysokością. Tak przystosowane meble znajdziemy wśród produktów dostępnych na Allegro. Podobnie jak smukły wysoki regał, gdzie zmieszczą się wszystkie książki i przybory szkolne.

W Strefie projektanta wnętrz Allegro znajdują się zarówno pojedyncze meble spełniające wymagania, jakie stawia przed projektantem urządzenie dziecięcego pokoju, jak i pełne zestawy wraz z krzesełkiem lub fotelem obrotowym. Należy też pamiętać o bardzo istotnym elemencie – lampce. Światło musi być na tyle intensywne, aby umożliwiać wygodne czytanie, ale jednocześnie nie męczyć oczu. Optymalna wysokość strumienia to około 35 cm. Jeśli chodzi o design, to wybór jest naprawdę szeroki – w pokoju dziecięcym niekoniecznie sprawdzi się model biurowy, więc może warto postawić na magię kolorów. Inspiracje, jak łączyć barwy i style w dziecięcym pokoju, również znajdziemy w Strefie projektanta wnętrz Allegro.

Strefa zabawy i wypoczynku

Nie mniej ważne niż strefa nauki jest miejsce zabawy i wypoczynku. Przy dobrej aranżacji przestrzeni nawet ograniczona powierzchnia ma drugorzędne znaczenie. W razie potrzeby dobrym pomysłem będzie składane łóżko. A skoro już jesteśmy przy spaniu – pościel i inne tekstylia z kolorowymi motywami lub wizerunkami postaci z bajek czy superbohaterów przypadną do gustu zarówno większości maluchów, jak i nieco starszych uczniów. Warto pamiętać, że tego typu szczegóły są bardzo ważne, bo stwarzają dla dziecka przestrzeń, przeznaczoną specjalnie dla niego.


MKT 7677 300x250 1


Oprócz tradycyjnych mebli warto rozejrzeć się za specjalnymi pojemnikami na zabawki, które ułatwią utrzymanie porządku w pokoju dziecięcym. Na ścianie dobrze umieścić tablicę korkową, która przyda się w organizowaniu nauki czy obowiązków, ale także będzie miejscem, gdzie dziecko będzie mogło powiesić zdjęcie z przyjaciółmi. W Strefie projektanta wnętrz Allegro nie brakuje zgodnych z najnowszymi trendami inspiracji służących efektywnemu i zarazem efektownemu urządzaniu pokoju dziecięcego – warto zajrzeć tam z dzieckiem, by dowiedzieć się, które aranżacje i pomysły podobają mu się najbardziej.

Mały architekt wnętrz – aranżacja pokoju dziecięcego z Allegro

Jednak w przypadku urządzania pokoju ucznia najważniejszym doradcą powinien pozostawać on sam. W końcu pomieszczenie ma być jego małym królestwem. Warto więc dać mu pole do popisu – samemu sprawdzić, z jakiego materiału wykonana jest narzuta, ale decyzję co do wzoru pozostawić małemu architektowi. Nawet jeśli dzieci nie przepadają za długimi godzinami spędzonymi w sklepach, to nie musi to być dla nich męczące – z pomocą przychodzi internet. Wystarczy usiąść wygodnie w fotelu i wspólnie przeglądać ofertę w sieci. Zwłaszcza że kupowanie mebli i elementów wyposażenia wnętrza do pokoju dziecka lub nastolatka bardzo opłaca się na Allegro. Sprzedawcy, którzy zamieszczają tam swoje produkty, mają ciekawą i zróżnicowaną ofertę, a możliwość zakupu na raty ułatwia podjęcie decyzji. Ta ostatnia powinna w dużej mierze należeć do dziecka lub nastolatka, nawet jeśli rodzic jest dyplomowanym architektem wnętrz!


Materiał powstał we współpracy z partnerem: Allegro.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii