sobota, 27 sierpnia, 2022
Strona głównaAranżacja wnętrz z pomysłemUrządzamy mieszkanie dla pary

Urządzamy mieszkanie dla pary

Aranżacja wspólnego mieszkania dla młodych par wcale nie musi oznaczać drogi przez mękę. Przy odpowiednim rozplanowaniu prac i zastosowaniu się do kilku porad, możemy swtorzyć komfortową oraz stylową przestrzeń dla dwojga.

Zakup własnego M jest nie tylko sporym wyzwaniem finansowym dla młodych osób, ale także aranżacyjnym. Mieszkanie musi przecież być zarówno funkcjonalne, jak i wpisywać się w upodobania stylizacyjnym domowników. Co wziąć pod uwagę, aby spełnić wszystkie te wymagania?

Gust i potrzeby 

Pierwsze na czym należy się skupić, to wzięcie pod uwagę potrzeby i gusta obydwu osób. To klucz do sukcesu, którym jest urządzenie komfortowej przestrzeni dla pary. W przypadku, gdy mamy do czynienia z odmiennymi wizjami w kwestii aranżacji wystroju, postawmy na neutralność. Wasze indywidualne upodobania podkreślcie spersonalizowanymi dodatkami.

Zacznij od serca mieszkania

urzadzanie mieszkania dla pary kuchnia

Na początku aranżacyjnej drogi warto skupić się na sercu mieszkania, czyli na salonie i kuchni. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest połączenie strefy kuchennej z wypoczynkową, gdyż skupią one w tej przestrzeni życie rodzinne i towarzyskie. Warto także wziąć pod uwagę chwile, w których para będzie chciała pobyć trochę w samotności. I jeśli metraż mieszkania wam na to pozwoli, warto wygospodarować w nim dwa osobne pokoje. W przypadku, gdy nie mamy takich możliwości aranżacyjnych, można pomysleć o wydzieleniu stref np. z pomocą parawanu.

Łazienka i sypialnia

urządzanie mieszkania dla pary łazienka

Urządzając łazienkę warto mieć na uwadze to, żeby była zaaranżowana w sposób przemyślany i funkcjonalny. Stanie się tak m.in. dzięki podzieleniu jej na dwie strefy: pielęgnacyjną i kąpielową, które to ułatwią poranną toaletę. Pomyślmy o osobnych umywalkach i lustrach. Jeśli metraż naszej łazienki na to nie pozwala, można wykorzystać można zintegrowane umywalki z dwoma nieckami i zabudowę typu twins. Pomyślmy także o pojemnym blacie, który pomieści niezbędne dla was przybory kosmetyczne.

Aranżaując sypialnię, kierujmy się przede wszystkim wygodą. Pomieszczenie to ma być przecież naszą oazą spokoju po ciężkim dniu. Oprócz ulubionych odcieni na ścianach skupmy się na wygodnym łóżku. W małżeńskiej sypialni najlepiej sprawdzi się model o szerokości 160, 180 czy 220 cm. Położyć na nim można zarówno jeden, jak i dwa osobne materace. Pamiętajmy jednak, aby wybierać je odpowiednio do wzrostu, wagi i ulubionej pozycji spania. Dodatkowo po obu stronach łóżka dobrze sprawdzą się nocne stoliki. To przestrzeń na podręczne drobiazgi czy też ulubioną książkę czytaną przed snem. Istotnym elementem wyposażenia jest także oświetlenie oraz jeśli mamy ku temu możliwości przestrzenne – szafa. Dodatki, to już kwestia gustu.

Przy urządzaniu wspólnej przestrzeni ważnych jest wiele czynników, ale jednym z najważniejszych – branie pod uwagę swoich wzajemnych potrzeb. Kłania się tu sztuka kompromisu oraz tolerancji. Jeśli ją opanujemy, aranżacja wspólnego lokum, stanie się bardzo miłą przygodą.

fot. Technistone

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii