sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaPoradyTrendy we wnętrzach 2020/2021 - ukłon w kierunku ekologii i co jeszcze?

Trendy we wnętrzach 2020/2021 – ukłon w kierunku ekologii i co jeszcze?

Co piszczy we wnętrzarskich trendach 2020/2021? Jednym z tych, który wywarł silne wrażenie na branży modowej, a teraz także w projektowaniu wnętrz, jest blask nocnego klubu dyskotekowego z lat 70. w połączeniu z luksusem, aksamitną miękkością i podłużnymi woluminami z lat 80. Ale to nie koniec wnętrzarskich inspiracji, które czekają na nas w nadchodzących miesiącach.

Wnętrzarskie trendy 2020/2021 – ukłon w kierunku ekologicznych rozwiązań

Wiele wskazuje na to, że nadchodzący sezon 2020/2021 przyniesie bardziej ekologiczne i zrównoważone inicjatywy, które zagwarantują wyjątkowe piękno i styl, ale bez szkodliwych konsekwencji dla przyrody. Jednym z najbardziej ekscytujących perspektyw i przykładów na nadchodzący 2020 r. są innowacyjne eksperymenty przemysłu i projektantów w celu stworzenia niezwykłych i nowych materiałów w oparciu o recykling, alternatywne technologie i zrównoważone podejście do natury i technologii.

Wykorzystanie naturalnych materiałów, takich jak trawa morska, bambus czy kukurydza, ma już silną niszę i wpływa na produkcję nowoczesnych elementów mebli i detali dekoracyjnych. Eko styl we wnętrzach to będzie prawdziwy hit!

ekologiczny styl we wnętrzu trendy wnętrzarskie 2020
pinterest

Modne wnętrza 2020 – zintegrowana przestrzeń życiowa

wnętrzarskie trendy 2020
pinterest

Kolejna znacząca zmiana w nowoczesnym designie domu staje się zintegrowana przestrzeń życiowa. Otwarty plan kuchni, jadalni i strefa mieszkalna jest nowym „obowiązkiem” dla dynamiki współczesnego życia. Taki rozkład przestrzeni życiowej jest również bardzo pomocny dla młodych rodzin z małymi dziećmi, pozwalając im mieć oko na dzieci podczas przygotowywania posiłków.

Trendy we wnętrzach 2020/2021 – a co z meblami i materiałami?

Elementy mebli wypoczynkowych i przedmioty zachęcające do komfortu są nadal bardzo mile widziane w pomieszczeniach salonu – przestronne i wygodne.

sypialnia trendy 2020
pinterest

Sypialnie są idealną przestrzenią do wprowadzenia luksusowego i dekadenckiego uroku – aksamit, błyszczące metalowe detale, marmur i inne luksusowe materiały to bardzo gorące sypialniane tematy w nadchodzących miesiącach. Ciężkie tkaniny, draperie, aksamitne tekstury i łóżka z baldachimem przeżywają obecnie swój renesans. Sypialniane trendy 2020 to także niedoskonałości. Trendy w projektowaniu sypialni 2020 uwielbiają poczucie niedoskonałości. Chropowate i wytrzymałe ściany są świetnymi pomysłami na sypialnie 2020. Poczucie niedokończonej i wadliwej tkaniny jest wręcz pożądane.

modne kolory we wnetrzu 2020
livabl.com

Jeśli podoba Ci się podłużne kształty, jasne kolory i dyskotekowy blask lat 70. i 80., nadszedł czas, aby wprowadzić je do wystroju salonu.

Wnętrza 2020 – geometryczne wzory

Wzory geometryczne rosną w siłę od lat, tak bardzo, że można je znaleźć wszędzie. Jedynym problemem związanym z tak popularnymi motywami jest to, że dotyczy on wszystkiego – kubków, notatników, tapet, sof, pościeli, dzieł sztuki, podłóg, opraw oświetleniowych i innych elementów dekoracyjnych, łatwo więc z nimi przesadzić.

W 2020 roku chodzi o równowagę geometryczną. Nadal możesz podkreślić wnętrze za pomocą odważnych i żywych wzorów geometrycznych. Trzymaj się bardziej klasycznych lub współczesnych. Wybierz obszar mieszkania, w którym będą odgrywały główną rolę. Co powiesz na geometryczne płytki podłogowe w łazience lub cienką podszewkę z geometryczną tapetą z niezbyt ruchliwym wzorem? Chodzi o strategię – wszystko z umiarem.

Etniczne elementy w dekoracjach wnętrz 2020

wnętrza 2020
montrealgazette.com

Ten styl jest prawdopodobnie najbardziej pełen różnorodnych opcji. W rzeczywistości elementy etniczne są nieskończone. Wyobraź sobie, ile narodowości mamy na świecie. Możesz z łatwością włączyć każdy z nich do trendów wnętrzarskich 2020. Różnorodność zapewnia nam nieskończone możliwości i możliwości wyboru. Dlatego ten styl jest najbardziej zabawny. Modne wnętrza 2020 mogą właśnie takie być.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Brown Dog (@followbrowndog)

Kolory we wnętrzach 2020

trendy wnętrza 2020
pinterest

Na szczęście trendy w projektowaniu wnętrz 2020 zapewniają nam szeroką paletę kolorów. Bardzo łatwo wybrać przytulne odcienie, aby podkreślić atmosferę wnętrza. Trendy w projektowaniu wnętrz kolory 2020 to te, które istnieją w naturze. Piasek, drewno, różne zielenie, błękitne niebo, koral i takie kolory są dokładnie tym, czego powinniście szukać w nadchodzącym sezonie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Color Stories by Stacia (@colorstoriesbystacia)

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii