Sposób na minimalizm w salonie

Niezwykły efekt uzyskany dzięki połączeniu prostoty z nowoczesnością sprawia, że minimalistyczne wnętrza mają wielu zwolenników. W jaki sposób urządzić nowoczesny i wygodny salon?

 

Sposób na minimalizm w salonie

 

Choć zaaranżowanie wnętrza w minimalistycznej stylistyce może wydawać się wyjątkowo łatwe, nie dajmy się zwieść pozorom. Ograniczenie wyposażenia do niezbędnego minimum powoduje, że kolory, materiały oraz dodatki należy dobrać z niezwykłą dokładnością.

Jakie kolory powinny dominować w salonie? Jasne, jednolite kolory w neutralnych odcieniach. Idealnie sprawdzą się szarości, beże, a także brązy. Obowiązuje zasada – im mniej kolorów, tym lepiej. Dzięki zastosowaniu mocnego akcentu, na przykład w postaci intensywnej czerwieni, unikniemy monotonii i nadamy wnętrzu nowoczesnego charakteru.

Dla stylu minimalistycznego charakterystyczne jest, by pomieszczenia sprawiały wrażenie niezwykle przestrzennych. Salon powinien być urządzony tak, by wpadające do niego promienie słoneczne nie były niczym ograniczone. Wyposażenie zredukowane jest więc do minimum.

Warto postawić na meble pozbawione zdobień i detali. Istotny jest również dobór odpowiednich materiałów, takich jak szkło, skóra i marmur oraz ich faktura. Meble w minimalistycznych wnętrzach często bywają jednocześnie jedynymi elementami dekoracyjnymi. Jeżeli to dla nas zbyt mało, zdecydujmy się również na dodatek w postaci szklanego, kulistego wazonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here