Domek dla dziecka w stylu skandynawskim

Pokój dziecka jest wyjątkowym miejscem w każdym domu, ale jego aranżacja niejednemu rodzicowi spędza sen z powiek. Każdy chce, aby była ona nie tylko spójna z zainteresowaniami malucha, funkcjonalna, ale także zgodna z trendami. Od wielu sezonów prym wśród nich wiedzie styl skandynawski. Podpowiadamy, jak można urządzić dziecięcą przestrzeń zgodnie z jego założeniami.

O stylu skandynawskim słów kilka

styl skandynawski w pokoju dziecka

Stylu skandynawski charakteryzuje się połączeniem nowoczesności z nieśmiertelną klasyką. Co istotne, jest on bezpieczny dla dziecka, bo kocha naturalność, lubi zmiany i łatwo łączy się z innymi stylami. Dzięki temu w przestrzeni dziecięcej nigdy nie będzie wiało nudą, a przy tym jednocześnie, zabraknie szkodliwych dla zdrowia materiałów.

Styl skandynawski – diabeł tkwi w szczegółach

pokój dziecka w stylu skandynawskim

Wśród dodatków tworzących skandynawską stylizację, królują odcienie szarości, kolorów ziemistych, zieleni i czerwieni. Przewaga ciemnych i stonowanych barw nadaje wyjątkowo przytulnej atmosfery, którą wzmacnia efekt kontrastu z białymi meblami. To one grają główną rolę w tym pokoju, i nadają mu wyrazistego charakteru.

Domek dla dziecka w stylu skandynawskim

Jakie meble wybrać? Skandynawski styl zyskuje sobie w Polsce coraz większą popularność, między innymi dlatego, że potrafi łączyć w meblach lekkość, ciekawy design i funkcjonalność. Można więc wybierać w modelach, które oprócz tego, że ozdobią pokój malucha, będą także funkcjonalne. Postawmy na takie, które pomieszczą nie tylko ubrania dziecka, ale także zabawki. To bardzo ważne. Trzymanie tych ostatnich na wierzchu spowoduje, że dziecko szybko się nimi znudzi, a przy tym, kompletnie nie wpisze się w ideę stylu skandynawskiego, w której króluje minimalizm.

dziecko pokój skandynawski

Można postawić na półki naścienne oraz otwarte regały, aby spokojnie przechowywać książki, a przy tym wyeksponować je w taki sposób, by współtworzyły charakter pokoju. Najważniejsze, aby nasze dziecko czuło się w nowej przestrzeni dobrze i ta właśnie myśl powinna przyświecać nam podczas aranżacji dedykowanemu mu wnętrza.


Meble użyte do aranżacji pokoju dziecka w stylu skandynawskim:

Szafa i komoda: Pinio. Łóżeczko: Babyly. Lampa: Lamps & Company.
Zdjęcia: Aleksandra Tatka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here