wakacyjny remont mieszkania
103remonta.ru

Sezon wiosenno-letni jest idealnym momentem na przeprowadzenie remontu w mieszkaniu. Nieważne jest to, czy jest to niewielki lifting czy też szykujemy się do gruntownych zmian. W każdym przypadku należy odpowiednio się przygotować, czyli oszacować wstępne koszty, wybrać odpowiednie materiały i w razie potrzeby, poszukać solidnych fachowców. Podpowiadamy, na co jeszcze zwrócić uwagę, aby prace remontowe nie spędziły nam snu z powiek.

Na początku remontowej drogi potrzebne Wam będą: dobry plan i ciekawe pomysły. Zaraz potem sprecyzowanie domowego budżetu. Jeśli zaczniecie od takiego działania, unikniecie chaosu i niepotrzebnych kosztownych błędów.

Remont mieszkania – pierwsze kroki

Na początku remontowej drogi spróbujcie ustalić sobie czas jego przeprowadzenia – kilka dni, tydzień, miesiąc – wszystko zależy od stopnia zaawansowania prac. Kolejna kwestia, to ustalenie konkretnych działań np. malowanie ścian, cyklinowanie podłogi, wymiana ceramiki łazienkowej – słowem, wypiszcie sobie każde, nawet najdrobniejsze prace, które macie zamiar wykonać. Jeśli planujecie generalny remont mieszkania, przygotujcie plan wszystkich zmian. W ten sposób będziecie mogli jasno określić, które z nich wykonacie sami, a które z pomocą fachowców. To znacznie ułatwi proces przygotowań oraz ocenę dotyczącą kolejności wykonywania prac.

Kolejna sprawa – znalezienie dobrej ekipy. Tu może pojawić się problem. Musicie mieć na uwadze fakt, że nie każda z nich rzetelnie wykonuje powierzone prace. Na rynku jest ich bardzo dużo, ale część liczy jedynie na szybki zarobek, albo zatrudnia przypadkowe osoby, które kompletnie nie znają się na remontach. W efekcie, otrzymujecie mieszkanie, w których ściany są pełne zacieków, a podłoga często przypomina tor dla rolkarzy. Aby uniknąć takich niespodzianek, dokładnie sprawdźcie z kim podpisujecie umowę, poproście fachowców o zdjęcia przykładowych realizacji. Kolejna sprawa – dokładne zapoznanie się z ofertą danej firmy. Często może okazać się, że malowanie ścian czy układanie glazury znajduje się w jej standardowej ofercie, podczas gdy za biały montaż czy układanie parkietu trzeba zapłacić „ekstra” lub w ogóle nie możemy na to liczyć.

ile kosztuje remont mieszkania
sevennhalfbd.com

Remont mieszkania – koszty

Ile kosztuje remont mieszkania – na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Cena ostateczna jest uzależniona od wielu czynników m.in. od przeprowadzonych prac, a także jakości zastosowanych do nich materiałów. Kolejna kwestia, to jakość wykonania remontu. Za lepsze firmy, trzeba więcej zapłacić. To oczywiste. Poniżej przedstawiamy uśredniony kosztorys niektórych prac:

– tapetowanie ścian i ich remont – 16 zł/m2
– remont sufitów – 6 zł/m2
– układanie terakoty i glazury – 61 zł/m2
– biały montaż – 90-200 zł/za każdy element
– malowanie wnętrz – 12 zł/m2 – w górę
– układanie parkietu – 38 zł/m2

Bardzo ważne jest także to, czy chcemy skorzystać z pomocy architekta wnętrz. Tutaj kwestia finansów, przedstawia się następująco:

– projekt kuchni – od 120 zł/m2
– projekt łazienki – około 100 zł/m2
– projekt całego mieszkania – od 90 zł/m2

Koszty remontu mieszkania – materiały

Planowanie remontu mamy już za sobą, czas, aby kupić materiały. Tutaj kłania się w pas dokładne obliczenie remontowanej powierzchni, aby w praktyce nie okazało się, że po raz kolejny musimy zamawiać, albo kupić w markecie kolejne metry tapety, czy litry farby. Zawsze warto kupić wszystko w zapasie. Dotyczy to również paneli, parkietu i innych materiałów wykończeniowych. Szacuje się, że warto kupić tak mniej więcej o 10-15 procent więcej.

Do listy zakupów należy dodać także materiały, o których często zapominamy tj. folia malarska, taśma, tektura do zabezpieczenia mebli i podłóg, kleje, zaprawy, pędzle (nawet, jeśli korzystamy z usług ekipy remontowej).

Ile kosztuje remont mieszkania: finał

mieszkanie remont
sevennhalfbd.com

Jeśli korzystamy z usług ekipy remontowej sprawa jest dyskusyjna. Większość firm życzy sobie zapłacenia zaliczki już na etapie rozpoczęcia prac. To już jest kwestia zaufania. Jeśli firma jest z polecenia i wiemy, że nie powinna nas oszukać, wówczas można się na to zgodzić. Sytuacja komplikuje się wówczas, gdy nie znamy ekipy. Wtedy jednym z najlepszych rozwiązań będzie zapłata za bieżące przeprowadzanie poszczególnych prac. Kiedy remont zbliża się ku końcowi, a niektóre z prac, nie zostały jeszcze wykonane, wtedy oszacujmy wspólnie, jakie prace należy jeszcze przeprowadzić, jakie będą ich koszty i odliczmy daną kwotę od finalnej wypłaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here