Pokój dla dziewczynki i chłopca
potterybarnkids.com

Z reguły urządzanie pokoju dla rodzeństwa – szczególnie mieszanego – nie jest łatwym zadaniem, ale nikt nie powiedział, że niewykonalnym. Wystarczy, że odpowiednio przemyślimy aranżację przestrzeni, a będziemy w stanie stworzyć komfortowy pokój nawet, jeśli nie dysponujemy dużym metrażem.

Pokój dla rodzeństwa – kwestia koloru

Kolory w pokoju chłopca i dziewczynki
decorativebedroom.com

Jedną z pierwszych kwestii do rozstrzygnięcia jest wybór odpowiedniego koloru. Zazwyczaj dziewczynki obstają w różach i innych pastelowych barwach, zaś chłopcy idą w błękit czy kolory ziemi.

Pokój dla dziewczynki i chłopca
architecturendesign.net

Możemy iść na kompromis i jeśli metraż na to pozwala, podzielić pokój na części kolorystyczne, albo po prostu znaleźć złoty środek w wyborze jasnych kolorów czy uniwersalnych szarości i dodatków, które wpiszą się w gusta zarówno chłopców, jak i dziewczynek.

Sypialnia chłopca i dziewczynki
decopeques.com

Pokój dla rodzeństwa – postaw na odpowiednie meble

Aranżując pokój rodzeństwa kolejną ważną kwestią jest wybór odpowiednich mebli. Tutaj podobnie jak w przypadku kolorów – można postawić na zestawy modułowe i wybrać odpowiadające chłopcu i inne – dziewczynce. Inną kwestią jest postawienie na klasykę – biel czy beże, które idealnie wypełnią przestrzeń, którą wspólnie musi dzielić rodzeństwo.

Dodatki do pokoju chłopca i dziewczynki
dcwomenkickingass.tumblr.com

Pokój dla chłopca i dziewczynki – graj dodatkami

O tym, że dodatki mają moc, wie chyba każdy. To właśnie one mogą wprowadzić niemałe zamieszanie do wnętrza i nadać mu niesamowitego charakteru. Mogą one stać się kompromisem dla powyższych „problemów” w postaci kolorystyki pokoju, jak i wyboru mebli. Dodatki mogą jasno określić, kto rządzi w danej strefie pomieszczenia. Ramki, lampki, dywany…do wyboru mamy mnóstwo akcesoriów, które mogą sprawić, że nasze dzieci poczują się w pokoju komfortowo.

fot. główne: potterybarnkids.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here