sobota, 27 sierpnia, 2022
Strona głównaAranżacja wnętrz z pomysłemOd niemowlaka do nastolatka, czyli jak urządzić pokój dziecka

Od niemowlaka do nastolatka, czyli jak urządzić pokój dziecka

Gdy stajemy przed wyzwaniem jakim jest urządzenie pokoju dziecka, musimy na początku dokładnie zastanowić się nad tym, do osiągnięcia jakiego wieku ma on mu posłużyć.

Na rynku mamy szeroką gamę mebli dla dzieci, która pomoże nam dokonać dobrego wyboru. Na początku stwórzmy więc koncepcję pokoju. To znaczy pomyślmy, na jak długo mogłyby starczyć nowe meble, co będziemy musieli dokupić, czy ewentualny motyw na meblach będzie komponował się z dodatkami, tapetami itp., które chcemy wykorzystać w aranżacji.

pokoik niemowlaka

Zadbajmy o to, aby odpowiednio funkcjonalnie ustawić meble oraz sprzęty potrzebne dziecku od zaraz. Następnie zastanówmy się, co za parę lat zniknie z pokoju i co może stanąć w jego miejscu.

Kupując mebelki dla niemowlaka pomyślmy o ich funkcjonalności, nie tylko w pierwszych latach, ale też czasie, gdy dziecko pójdzie do przedszkola. Możemy np. kupić łóżeczko, któremu później zdejmiemy szczebelki lub takie, które będzie rosło razem z naszą pociechą.

Oglądając meble weźmy pod uwagę to, że komoda na ubranka teraz może mieć funkcję przewijaka, a w przyszłości wykorzystamy ją jako dodatkowy mebel do przechowywania. W tej samej kolorystyce lub stylu za parę lat dokupimy pojemną szafę, która pomieści nie tylko ubrania, ale również sprytnie schowa duże pudła z zabawkami.

pokój dziecka aranżacja

Do gładkich jednobarwnych mebli łatwiej dobierzemy np. tapetę ścienną, którą po okresie przedszkolnym zmienimy na inną. Malutki stoliczek zamienimy na biurko, które może mieć regulowaną wysokość i posłuży dziecku przez wiele lat nauki.

pokoik dziewczynki

Przy remoncie nie zapomnijmy o dobrym oświetleniu pokoju oraz rozmieszczeniu odpowiedniej ilości gniazdek, przyłącza internetowego, gniazda TV. Szczególnie przemyślmy ścianę, przy której kiedyś stanie biurko.

Dobrze jest, gdy pokój dziecka rośnie wraz z nim. Tak jak dzielimy etapy dorastania naszej pociechy, tak samo możemy zaplanować zmiany, które będą zachodziły w układzie funkcjonalnym i umeblowaniu jego pokoju.

aranżacja pokoiku dziewczynki

wystrój pokoiku dziewczynki

 

Pierwszy etap niemowlęcy możemy połączyć z przedszkolnym. Drugim bardzo ważnym wymagającym zmian i odpowiednich przemyśleń okresem w życiu dziecka jest rozpoczęcie nauki w szkole. Prócz ewentualnej wymiany niektórych mebli, powinniśmy pomyśleć o zmianie kolorystyki, dobrać dodatki zgodne z aktualnymi zainteresowaniami dziecka. W kolejnym etapie rozwoju dziecka starszego, ono samo już będzie chciało decydować o wyglądzie swojego pokoju. Nie bójmy się otworzyć na jego wyobraźnię : ).

pokój nastolatka aranżacja

fot. Paulina Sobolewska

Przeczytaj także: Mieszkanie 46 m2 w którym dobrze będzie czuć się singiel i rodzina z dzieckiem. Jak znaleźć złoty środek?

logo sobolewska paulina

Paulina Sobolewskahttp://www.paulinasobolewska.pl
Projektant wnętrz Warszawa Paulina Sobolewska w studio projektowym paulinasobolewska.pl telefon 22 / 247 81 64
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii