Nowe kolory ceramiki Weg

Nowy sposób barwienia oraz sześć nowych kolorów – to zmiany w kolekcji ceramiki sanitarnej Weg wprowadzone przez producenta, włoską firmę Disegno Ceramica.  Przygotowana w ten sposób ceramika jest delikatna w wyrazie, a jednocześnie zwraca na siebie uwagę.

Kolekcja ceramiki sanitarnej Weg to jedna z ubiegłorocznych propozycji firmy Disegno Ceramica.  Przez kilka miesięcy obecności na rynku kolekcja zyskała uznanie w oczach klientów. Doceniona została jej nowoczesna forma, funkcjonalność oraz delikatność ceramicznej bryły. Projektant ceramiki, Paolo Schianchi, pozbywając się nadmiaru nadbudowy stylistycznej, postawił akcent na przeznaczenie produktu. W jego rozumieniu ceramika sanitarna musi być nie tylko wygodna w użytkowaniu, ale też powinna tworzyć uniwersalne, harmonijne tło dla pozostałego wyposażenia łazienki.

W kolekcji Weg dostępne są dwie umywalki – naścienna o wymiarach 61×50,5×20 cm, model 110×50,5×20 cm z blatem po lewej stronie oraz bidet i miska w.c o wymiarach 37,5×53,5 cm. Serię uzupełniają deski sedesowe wykonane z duroplastu: klasyczna oraz z systemem wolnego opadania. Uniwersalny charakter serii podkreślają zaproponowane przez producenta wersje – bidet i miska w.c. oferowane są w formie stojącej oraz podwieszanej.

Standardowo ceramika Weg dostępna jest w kolorze białym. Za dopłatą producent może ją przygotować w kolorze czarnym, a teraz także w wersji dwukolorowej. W czarnym wydaniu  ceramiczne elementy pokryte są kolorem w całości – wewnątrz i na zewnątrz. W wersji dwubarwnej (nowość) kolor nanoszony jest wyłącznie na zewnętrzną części ceramicznego elementu, środek zaś pozostaje biały. Taki sposób dekoracji podkreśla bryłę ceramiki i w delikatny sposób akcentuje jej obecność we wnętrzu.

Nowe są także kolory używane do dwubarwnej dekoracji. Są to: avio (błękitny), salvia (zgaszony żółty z domieszką brązu), tortora (ciemny grafit), blu cobalto (głęboki niebieski z domieszką srebra), giallo intenso (zdecydowany żółty), lilla (różowo-fioletowy), negro (czarny).

Podczas nowego sposobu dekoracji, podobnie jak wtedy, gdy ceramika jest wybarwiana w całości, kolor nanoszony jest na elementy ręcznie, jeszcze przed procesem wypału. Warunkuje to jego trwałość oraz zapewnia ceramice niepowtarzalny charakter.

Kolorowa ceramika to propozycja dla osób, które chcą podkreślić swoją indywidualność i nadać łazience nowoczesnego wyrazu. Barwny element zawsze zwróci na siebie uwagę w przestrzeni  – mówi Mikołaj Michalski, dyrektor handlowy firmy Coram Poland, dystrybutora marki Disegno Ceramica na polskim rynku.