piątek, 12 kwietnia, 2024
Strona głównaBalkon i tarasModne płytki na balkon i taras - sprawdź, co jest teraz na...

Modne płytki na balkon i taras – sprawdź, co jest teraz na topie. Czym się kierować przy ich wyborze?

Wybierając płytki na taras i balkon warto wziąć pod uwagę zarówno walory estetyczne, jak i – a może przede wszystkim – funkcjonalne. Przede wszystkim dobre płytki są mrozoodporne. Potem można patrzeć na to, a z jakiego materiału są wykonane, jaką mają fakturę czy kolor. Co jest teraz na topie? Podpowiadamy.

Modne płytki nie tylko wywnętrz mieszkania

Jeszcze nie tak dawno temu uwagę przyciągała wyłącznie cena płytek balkonowych. Znacznie więcej czynników musiały spełnić te, które układane były w mieszkaniu. Płytki na taras i balkon miały być estetyczne, nie kosztować milionów, wytrzymałe oraz łatwe do utrzymania w czystości. Obecnie odchodzi się od takich działań. Design ma znaczenie. Wszystko za sprawą tego, że taras i balkon stają się przedłużeniem pomieszczeń mieszkalnych. Stają się coraz bardziej reprezentacyjne. Te przydomowe przestrzenie są doceniane, a co za tym idzie, znacznie bardziej dopieszczane pod względem urządzania. To takie pokoje na zewnątrz. Dzięki takim działaniom obie strefy – wewnętrzna i zewnętrzna – stają się bardzo spójne.

Modne płytki tarasowe i balkonowe – drewno wiedzie prym

drewniane plytki na balkon
simplywood.com.au

Od wielu sezonów niewątpliwe laury zbierają płytki imitujące drewno. Niewiele wskazuje na to, żeby coś w tym temacie miało szybko się zmienić. Można powiedzieć, że płytki te wyszły na zewnątrz. Wcześniej wiodły prym we wnętrzach. Na rynku dostępnych jest wiele płytek balkonowych i płytek tarasowych, które idealnie imitują usłojenie, a nawet strukturę drewna. Czasem nawet ciężko jest odróżnić ich od naturalnego materiału. Na balkonie i tarasie sprawdzi się przede wszystkim wszelaki odcień brązu, a także modne w stylu skandynawskim imitacje drewna białego.

modne drewniane plytki na balkonie i tarasie
amazinginteriordesign.com

Płytki tarasowe i balkonowe – imitacje marmuru i innych kamieni naturalnych

modne plytki na balkon
toppstiles.co.uk

Marmur jest nadal wnętrzarskim hitem, także w przypadku płytek tarasowych i balkonowych. Wkradły się w nie zaraz po tym, jak szturmem zdobyły przestrzenie łazienkowe, kuchenne czy salonowe. Płytki imitujące kamienie naturalne wyglądają naprawdę zjawiskowo. Są eleganckie, ale wymagające odpowiedniej oprawy. Doskonale czują się w przestrzeniach utrzymanych w nowoczesnym stylu.

plytki z kamienia naturalnego na balkonie
amazinginteriordesign.com

Płytki na balkon i taras – a co z kształtami i kolorami?

plytki balkonowe i plytki tarasowe
amazinginteriordesign.com

Nie bez znaczenia w balkonowych i tarasowych trendach pozostają kolory oraz różnorodne dekory. Mowa na przykład o bogato zdobionych płytkach hiszpańskich. Niemniej popularne są płytki sprawiające wrażenie trójwymiarowości. Te doskonale sprawdzą się na niewielkich powierzchniach. Możecie postawić także na płytki heksagonalne.

modne plytki na balkon
amazinginteriordesign.com
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii