sobota, 27 sierpnia, 2022
Strona głównaŁazienkaCeramika łazienkowaKolorowe umywalki do łazienki. Nowe odcienie umywalek Artis od Villeroy & Boch

Kolorowe umywalki do łazienki. Nowe odcienie umywalek Artis od Villeroy & Boch

Kolorowe umywalki do łazienki to rzadkość, tym bardziej cieszy fakt, że kolekcja umywalek Artis od Villeroy & Boch wzbogaciła się o nowych 15 barw. Ceramika dostępna jest w pudrowych kolorach mięty, głębi oceanu, cytryny czy węgielnej czerni.

Za nowe kolory umywalek Artis dla Villeroy & Boch odpowiedzialna jest niemiecko-duńska projektantka Gesa Hansen, założycielka studia The Hansen Family, która za swoje prace zdobyła m.in. Red Dot Award i Good Design Award. Inspiracją do stworzenia nowej kolekcji kolorów były pory roku i kultura Paryża, w którym projektantka od lat mieszka i tworzy.

Każdy z czterech kolorów umywalek ma trzy stopnie intensywności. Kolor zielony dostępny jest w odcieniu mięty (Mint), zielonej herbaty (Sencha) i cedru (Cedar); kolor żółty – słodkich makaroników (Macaroon), cytryny (Lemon) i musztardy (Mustard); kolor różowy – pudru (Powder), tiulowej tutu (Ballet) i płatków róży (Rose); kolor niebieski –  mglistego (Fog) lub mroźnego (Frost) błękitu oraz głębi oceanu (Ocean).

Ponadto w kolekcji pojawiły się barwa jasnoszarego księżyca (Full Moon), ciemnoszarego lnu (French Linen) oraz węgielnej czerni (Coal Black). W ten sposób powstało 15 odcieni, które Gesa Hansen porównuje do nut zapachowych: najjaśniejsza barwa to nuta bazowa, pośrednia to nuta serca, a najintensywniejsza – nuta głowy.

Na kolekcję umywalek składają się cztery geometryczne kształty: okrągły, owalny, prostokątny i kwadratowy. Ich forma – która oprócz kolorów odpowiada za ich doskonały design – została osiągnięta dzięki innowacyjnemu materiałowi o nazwie TitanCeram. To dzięki niemu ceramika osiągnęła niepowtarzalne kształty, wyjątkowo precyzyjne formy, bardzo cienkie ściany i smukłe, dokładnie zarysowane krawędzie.

Kolorowe umywalki do łazienki

Kolorowe umywalki do łazienki

Kolorowe umywalki do łazienki

RELATED ARTICLES

2 KOMENTARZE

- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii