Jesienne porządki

Nadejście jesieni sprzyja nie tylko spacerom i zbieraniu kasztanów, ale także zadbaniu o harmonogram porządków w mieszkaniach bądź domach. Wystarczy, że będziemy przestrzegać kilku zasad, aby zapanował w nich ład i porządek. W takim wypadku, nie straszna nam będzie żadna zima!

By nie odkładać w nieskończoność sprzątania, warto już we wrześniu czy październiku przygotować spis najważniejszych czynności, jakie nas czekają. Będzie to pomocne w uporządkowaniu oraz zaplanowaniu czekających nas obowiązków. Zaangażujmy więc do pomocy wszystkich domowników.

Jesienne porządki – przygotuj garderobę

Porządki w garderobie, to jedna z najważniejszych czynności, jaka czeka nas podczas przygotowań do sezonu jesienno-zimowego. Co należy zrobić:

1. Upierz i przewietrz letnie ubrania, a następnie zapakujmy je w worki próżniowe (w ten sposób, zadbamy o ich świeżość i nie zajmą one przy okazji wiele miejsca).

2. Kolejny krok, to przejrzenie ubrań na jesień i zimę. Sprawdźmy, czy w naszym płaszczu nie przetarła się podszewka, czy też w bucie nie odkleił się obcas. Początek jesieni jest doskonałym momentem na to, aby naprawić wszelkie drobne uszkodzenia lub zastanowić się, czy nie musimy uzupełnić naszej garderoby.

Odkurzacz do szyb firmy Leifheit Jesienne porządki – umyj okna

Jesienna aura, to głównie pojawienie się nieestetycznych zacieków na szybach. Aby uniknąć żmudnego szorowania, możemy zainwestować np. w odkurzacze do szyb. Przykładem może być model od firmy Leifheit. Jego regulowany drążek, praktyczna konstrukcja i technologia sprawiają, że woda nie ścieka z mytych powierzchni.

Jesienne porządki – zainwestuj w dobrej jakości sprzęt

Pamiętajmy o tym, że inwestycja w dobrej jakości sprzęt, pozwoli na zaoszczędzenie naszego czasu. I tak, zamiast stać godzinami nad zaciekami na podłodze, które powstają po tym, jak domownicy przychodzą z dworu, możemy kupić mop z systemem odwirowującym, który w rotacyjny sposób odsysa wodę oraz zgromadzony na nim brud.

Mop Clean Twist firmy Leifheit

Jeżeli posiadasz dom z ogrodem lub podjazdem, wiesz, że sprzątanie liści czy gałęzi jesienią i zimą to żmudne zajęcie. Wybierając odpowiednią szczotkę zadbaj o kilka elementów. Sprawdź, czy włosie ułożone jest w kształt litery X, by zamiatanie było wygodniejsze i wymagało mniej wysiłku.

Upewnij się, że wykonane zostało z wodoodpornego i wytrzymałego materiału, takiego jak elastan. Dodatkowym atutem jest ułożenie szczotki pod kątem względem drążka, co zapewnia pełne dopasowanie i przyleganie do podłoża.

Gdy już zadbasz o wszystkie z wyżej wymienionych punktów, pozostaje już tylko kupić i postawić w domu czy mieszkaniu zapachowe świeczki, położyć kilka przytulnych poduszek i koców.

Możesz też rozwiesić ozdobne lampki i możesz mieć pewność, że poczujesz prawdziwy, spokojny, relaksujący jesienny nastrój. Będziesz tym samym doskonale przygotowany na nadchodzące, chłodniejsze miesiące!

źródło: Leifheit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here