Jesienne porządki

Nadejście jesieni sprzyja nie tylko spacerom i zbieraniu kasztanów, ale także zadbaniu o harmonogram porządków w mieszkaniach bądź domach. Wystarczy, że będziemy przestrzegać kilku zasad, aby zapanował w nich ład i porządek. W takim wypadku, nie straszna nam będzie żadna zima!

By nie odkładać w nieskończoność sprzątania, warto już we wrześniu czy październiku przygotować spis najważniejszych czynności, jakie nas czekają. Będzie to pomocne w uporządkowaniu oraz zaplanowaniu czekających nas obowiązków. Zaangażujmy więc do pomocy wszystkich domowników.

Jesienne porządki – przygotuj garderobę

Porządki w garderobie, to jedna z najważniejszych czynności, jaka czeka nas podczas przygotowań do sezonu jesienno-zimowego. Co należy zrobić:

1. Upierz i przewietrz letnie ubrania, a następnie zapakujmy je w worki próżniowe (w ten sposób, zadbamy o ich świeżość i nie zajmą one przy okazji wiele miejsca).

2. Kolejny krok, to przejrzenie ubrań na jesień i zimę. Sprawdźmy, czy w naszym płaszczu nie przetarła się podszewka, czy też w bucie nie odkleił się obcas. Początek jesieni jest doskonałym momentem na to, aby naprawić wszelkie drobne uszkodzenia lub zastanowić się, czy nie musimy uzupełnić naszej garderoby.

Zobacz także  Garderoba – najlepsze pomysły na funkcjonalną przestrzeń dla Twoich rzeczy osobistych!

Odkurzacz do szyb firmy Leifheit Jesienne porządki – umyj okna

Jesienna aura, to głównie pojawienie się nieestetycznych zacieków na szybach. Aby uniknąć żmudnego szorowania, możemy zainwestować np. w odkurzacze do szyb. Przykładem może być model od firmy Leifheit. Jego regulowany drążek, praktyczna konstrukcja i technologia sprawiają, że woda nie ścieka z mytych powierzchni.

Jesienne porządki – zainwestuj w dobrej jakości sprzęt

Pamiętajmy o tym, że inwestycja w dobrej jakości sprzęt, pozwoli na zaoszczędzenie naszego czasu. I tak, zamiast stać godzinami nad zaciekami na podłodze, które powstają po tym, jak domownicy przychodzą z dworu, możemy kupić mop z systemem odwirowującym, który w rotacyjny sposób odsysa wodę oraz zgromadzony na nim brud.

Mop Clean Twist firmy Leifheit

Jeżeli posiadasz dom z ogrodem lub podjazdem, wiesz, że sprzątanie liści czy gałęzi jesienią i zimą to żmudne zajęcie. Wybierając odpowiednią szczotkę zadbaj o kilka elementów. Sprawdź, czy włosie ułożone jest w kształt litery X, by zamiatanie było wygodniejsze i wymagało mniej wysiłku.

Upewnij się, że wykonane zostało z wodoodpornego i wytrzymałego materiału, takiego jak elastan. Dodatkowym atutem jest ułożenie szczotki pod kątem względem drążka, co zapewnia pełne dopasowanie i przyleganie do podłoża.

Zobacz także  Ginevra - iście dostojny i królewski z wyglądu fotel

Gdy już zadbasz o wszystkie z wyżej wymienionych punktów, pozostaje już tylko kupić i postawić w domu czy mieszkaniu zapachowe świeczki, położyć kilka przytulnych poduszek i koców.

Możesz też rozwiesić ozdobne lampki i możesz mieć pewność, że poczujesz prawdziwy, spokojny, relaksujący jesienny nastrój. Będziesz tym samym doskonale przygotowany na nadchodzące, chłodniejsze miesiące!

źródło: Leifheit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here