wygodna sofa z barem

Salon to miejsce, w którym toczy się nasze rodzinne życie. Bez względu na to, czy jest bardzo przestronny, czy nieco mniejszy – powinien być urządzony tak, by czas w nim spędzany przynosił prawdziwe odprężenie i relaks. Oczywiście każdy z nas ma różne potrzeby i oczekiwania co do wyglądu i funkcjonalności mebli w pokoju wypoczynkowym. Jedni wolą meble designerskie, w których nacisk położony jest (oczywiście zaraz obok wygody) na nowoczesny, unikalny, przyciągający wzrok design. Inni stawiają na aspekty praktyczne i użytkowe – oczekują rozwiązań, które przede wszystkim podniosą radość korzystania z mebli i pozwolą żyć o wiele bardziej komfortowo.


Bar w sofie to rozwiązanie, które powinno zadowolić wszystkich – zarówno fanów designu, jak też zwolenników funkcjonalności. Przyjrzyjmy się jego cechom i zaletom, by odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto uzupełnić o taki element swój mebel do salonu.

sofa z barem
Narożnik Nevia z barem ze skrzynką i pojemnikami na kubki (marka Gala Collezione)

Różnorodność kształtów

Bary projektowane jako element sofy czy narożnika są niezwykle różnorodne pod kątem wymiarów, kształtów i funkcji. W zależności od systemu modułowego, który wybierzesz z oferty Gala Collezione, masz do wyboru co najmniej kilka ich rodzajów. Są bary proste (w kształcie regularnego prostokąta) oraz bary skośne (w kształcie trapezu, z węższą podstawą z przodu mebla). Jeśli zdecydujesz się na nietypowy, trapezowy kształt baru, Twój mebel na pewno nabierze ciekawego wyglądu.

Bary mogą być montowane pomiędzy poszczególnymi siedziskami (np. pomiędzy fotelami z funkcją relaksu lub sofą rozkładaną do spania a otomaną) lub stanowić zakończenie mebla (w takim przypadku są otapicerowane z jednej strony, tak by bok baru był odpowiednio, elegancko wykończony).

gala collezione bono
Skośny bar z panelem audio i drewnianym blatem w narożniku Bono (marka Gala Collezione)

Bary z pojemnikami – dobry sposób na przechowanie drobiazgów

Nazwa barek kojarzy się z meblem lub częścią mebla, która służyć ma do przechowywania napojów, nie tylko tych wysokoprocentowych 😉 Wszystkie barki w sofach Gala Collezione wyposażone są w praktyczne skrzynki, w których można przechowywać nie tylko napoje, ale także różne podręczne przedmioty. Jeśli chcesz mieć pod ręką piloty, okulary, ulubioną gazetę lub książkę, ale nie lubisz, gdy leżą one na widoku – pojemnik w barze to doskonałe miejsce, w które możesz je odłożyć. I już nigdy nic więcej nie zginie!

Kolejnym praktycznym rozwiązaniem są pojemniki na kubki, które zabezpieczają zawartość naczynia przed wylaniem lub przypadkowym strąceniem z blatu. W takim pojemniku możesz też przechować inne drobiazgi, np. długopisy czy ołówki, które wykorzystujesz do rozwiązywania krzyżówek.

system modułowy nevia
Bar z pojemnikami na kubki w sofie Nevia (marka Gala Collezione)

Jak dostać się do skrzynki znajdującej się w barze? Istnieje kilka różnych typów barów. Są bary, w których pojemnik otwiera się przez podniesienie do góry blatu. Są takie, które ukryte zostały pod blatem umieszczonym na ruchomym ramieniu, które pozwala nie tylko go podnieść, ale także odchylić w lewo lub prawo. W innych pojemnik ma postać wysuwanej szuflady, w której dzięki zastosowanym akcesoriom bezpiecznie przechowasz także kieliszki.

Gala Collezione bar system_modulowy domo
Bar z wysuwaną szufladą i drewnianym blatem w narożniku Domo (marka Gala Collezione)

Drewniane blaty – wykorzystaj je jako wygodny stolik

Bar to nie tylko element mebla, który może służyć jako organizer na drobiazgi. Dzięki montowanym na nim blatom może pełnić także funkcję podręcznego stolika. Dzięki temu wygodnie odstawisz na niego kubek z aromatyczną herbatą, odłożysz książkę, rozwiążesz krzyżówkę lub zagrasz w ulubioną grę planszową ze swoim dzieckiem.

gala collezione bar system modulowy belluno
Bar z drewnianym blatem i panelem audio w narożniku Belluno (marka Gala Collezione)

Blaty w barach mogą być montowane na stałe – są wówczas nieruchome. Najczęściej jest tak w przypadku, gdy pojemnik został ukryty w wysuwanej szufladzie. Mogą być też montowane na specjalnym ramieniu, dzięki można blat wygodnie odchylić w prawo lub w lewo i wykorzystać jako podstawkę pod laptopa lub mały stoliczek do zrobienia na przykład notatek. Ze względu na to, że taki ruchomy blat w barze można odchylić w obie strony, jest on praktycznym rozwiązaniem zarówno dla osób lewo, jak i praworęcznych.

Gala_Collezione_bar_system_modulowy domo
Bar z ruchomym blatem i panelem audio w narożniku Massimo (marka Gala Collezione)

Dodatkowe rozwiązania

Pojemniki i blaty to podstawowe udogodnienia, jakie możesz znaleźć w barach. Ale to jeszcze nie wszystko. Istnieje możliwość zamontowania w barze panelu audio, dzięki któremu możesz wypoczywać przy dźwiękach ulubionej muzyki. Jest także opcja zamontowania w barze gniazda USB, które pozwoli Ci na przykład doładować Twojego smartfona lub podłączyć lampkę LED. Wszystko zależy od Twoich potrzeb.

Bary wzbogacają walory użytkowe sofy. Są też ciekawym elementem ozdobnym. Dzięki nim mebel wygląda designersko i niestandardowo. Ich różnorodność w systemach modułowych jest tak duża, że każdy konfigurując swoją wymarzoną sofę z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Poznaj inne funkcje mebli modułowych Gala Collezione

Katalogi do pobrania:

Katalog mebli tapicerowanych Gala Collezione – kolekcja 2019

Zeszyt techniczny z wymiarami do katalogu mebli tapicerowanych Gala Collezione – kolekcja 2019

GALA COLLEZIONE Fotele i dodatki 2018

SWEET SIT Kolekcja 2018 – Jakość gwarantowana przez Gala Collezione

art. sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here