pani to potrafi

cegla we wnetrzu drewno

Motyw cegły w aranżacji wnętrz jest ostatnio bardzo popularny. Szturmem wkradł się do pomieszczeń urządzonych w różnych stylach. Oprócz tego, że nadaje im wyjątkowy charakter, lubi połączenia. Z jakimi materiałami jest ją najlepiej zestawiać?

Elementy najwyższej jakości, dobrane w odpowiednich proporcjach – to recepta na udane stworzenie wnętrza. W uzyskaniu aranżacyjnego efektu ,,wow” pomocna jest cegła, która może występować zarówno w roli głównej, jak i dodatku.

Cegła i drewno

Drewno i cegła we wnętrzuMateriałem, który cegła bardzo lubi jest m.in. drewno. To propozycja głównie dla amatorów stylu rustykalnego. Jeśli jednak odpowiednio dobierzemy barwy cegły, np. w odcieniach szarości, możemy stworzyć aranżację o bardziej nowoczesnym charakterze.

Cegła i metal

Duet cegły i metalu jest ostatnio bardzo często spotykany w pomieszczeniach urządzonych w stylu industrialnym. Klasyczne tonacje ceglanej czerwieni tworzą znakomite połączenia z elementami wykonanymi z ciężkich metali takich jak żeliwo. Cegły o chłodniejszych barwach warto natomiast jest zestawiać z aluminium. Mowa zarówno o szczotkowanym, jak i polerowanym.

Metal i cegła we wnętrzu

Cegła i kamień

Kamień jest materiałem, który w doskonały sposób uzupełnia caglane aranżacje. Warto zwrócić uwagę szczególnie na zestawienia dużych, granitowych powierzchni i cegły o głatkim licu, które występują często we wnętrzach utrzymanych w nowoczesnym stylu. Jeśli jednak wolimy wnętrza proste, naruralne i klimatyczne, możemy postawić na połączenie drobniejszych fragmentów nieociosanego kamienia z cegłami ręcznie formowanymi.

Zobacz także  Odmień swoje wnętrze dzięki fototapetom i obrazom drukowanym na płótnie

Łącząc cegłę z innymi materiałami warto wziąć pod uwagę to, że mamy w tym nieograniczone możliwości aranżacyjne. Nie bójmy się odważnych, często na pierwszy rzut oka niepasujących do siebie zestawień. Jeśli uwarunkowania techniczne uniemożliwiają nam wykorzystanie cegły, można zawsze pokusić się o zakup równie atrakcyjnych wizualnie – ceglanych płytek.

fot. LHL Klinkier

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here