Cegła na ścianie

Cegła na ścianie to marzenie wielu osób – zwłaszcza tych, którzy chcieliby odtworzyć w mieszkaniu klimat wiekowej kamienicy. Zaaranżowanie wnętrza z użyciem płytek cegłopodobnych to alternatywne rozwiązanie dla nowoczesnych mieszkań i apartamentów.

Cegła na ścianie Parma

Cegła na ścianie linia Parma

Cegła na ścianie Parma

Parma

Ze względu na to, że płytki cegłopodobne są cieńsze od cegły ciosanej, nie musimy obawiać się efektu „ciężkości”. Do ścian w niedużych pomieszczeniach warto wybrać płytki cegłopodobne z gotową fugą (Parma, Stegu) – nadadzą wnętrzu lekkości. Jeśli nasze mieszkanie jest zacienione, wybierzmy jasne kolory: klasyczny beż lub ponadczasową biel. Odcienie te pozwalają na dowolną aranżację kolorystyczną wnętrza.

Cegła na ścianie Rustik

Rustik

Cegła na ścianie Country

cegla w salonie country

Country

Cegła pozwala na aranżację wnętrza w wybranej przez nas stylistyce. Płytki cegłopodobne o widocznych przetarciach i nieregularnej fakturze (Rustik, Stegu; Country, Stegu) będą podkreślać style: retro, industrialny, rustykalny.

Cegła na ścianie BostonBoston

Cegła na ścianie Loft

Loft

Szare i grafitowe z gotową fugą (Boston, Stegu) oraz białe do samodzielnego fugowania fugą gruboziarnistą (Loft, Stegu) pomogą zbudować klimat skandynawski, eklektyczny czy minimalistyczny.

5 KOMENTARZE

 1. Karol

  Cegła była świetnym pomysłem kilka lat temu. Od tego momentu wiele się zmieniło i pojawiły się o wiele fajniejsze materiały, które można położyć np. w salonie. Wybraliśmy Travertino – http://www.e-travertino.com, który zrobił świetną robotę. Wnętrz wygląda elegancko, ale i solidnie. 🙂

 2. Martynka

  Cegła na ścianie naprawdę mega stylowo wygląda 🙂

 3. Pusi09

  Ja nigdy nie byłam zwolenniczką ceglanych ścian, ale naprawdę robi wrażenie, remont nibawem, może się skuszę

 4. Pinia45

  No ja od zawsze kocham ceglane ściany i cieszę się, że wracają do łask, sama się chyba pokuszę na takie 😉

 5. Mi87

  Mi się bardzo podoba cegła na ścianie mimo upływu lat i zmieniających się trendów. Ilekroć mogę, wracam do niej przy remontach tylko zmieniam kolorystykę 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here