wtorek, 21 czerwca, 2022
Strona głównaSalonBombki na choinkę, które można zrobić samemu. 7 świątecznych inspiracji na choinkowe...

Bombki na choinkę, które można zrobić samemu. 7 świątecznych inspiracji na choinkowe dekoracje

Nic nie ucieszy nas bardziej niż własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne na choinkę. Przedstawiamy 7 bombek, które można co prawda kupić w sklepie, ale wykonane samodzielnie będą miały większą wartość. Poznaj nasze świąteczne inspiracje.

Niektóre z tych bombek są w miarę proste do wykonania, tak jak np. bombka papierowa czy bombka sznurkowa. Inne wymagają trochę więcej umiejętności oraz czasu, ich wykonanie wymaga bowiem sporo nakładu czasu.

 1.

Bombki na choinkę ze sznurka w stylu Eko

Bombki na choinkę

Bombki ze sznurka to dekoracja w modnym ostatnio stylu Eko. Bez wątpienia będą piękną i oryginalną ozdobą choinki, tym bardziej kiedy użyjemy nie tylko jednego koloru sznurka lub zamienimy go na włóczkę.

źródło: decobazaar.com

 2.

Bombki na choinkę – szydełkowa

Bombki na choinkę

Bombka szydełkowa to ozdoba choinkowa typu folk. Można ją zrobić zarówno ze starej serwetki lub wykonać na szydełku.

źródło: srebrnaagrafka.pl

3.

Bombki na choinkę: ze wstążki

Bombki na choinkę

Bombka ze wstążki to dość prosta do wykonania ozdoba choinkowa. Do jej wykonania potrzebna jest styropianowa kulka, wstążki i szpiki, za pomocą których do kulki przymocowane zostaną wstąźki.

źródło: wrolimamy.pl

 4.

Bombki na choinkę: decoupage

Bombki na choinkę

Bombki decoupage to bez wątpienia jedne z najbardziej efektownych ozdób choinkowych. Ich wykonanie jest dość pracochłonne, ale jak widać warte poświęconego czasu.

źródło: srebrnaakrafka.pl

 5.

Bombki na choinkę: z makaronu

Bombki na choinkę

Bombka z makaronu to niepowtarzalna ozdoba choinkowa, choć łatwa w wykonaniu. Pomalowany makaron (sprayem) przykleja się do styropianej kulki (najlepiej za pomocą kleju termozgrzewalnego).

źródło: srebrnaakrafka.pl

6.

Bombki na choinkę: filcowa

Bombki na choinkę

Bombka filcowa to dość oryginalna ozoba choinkowa (chyba najbardziej odważna z prezentowanych w tym zestawieniu). Jej wykonane wymaga umiejętności pracy z filcem. ale efekt jaki można osiągnąć jest naprawdę niepowtarzalny.

źródło: pracowniaHomeArt.com

7.

Bombki na choinkę: papierowa

Bombki na choinkę
To, jak ostatecznie prezentować się będzie papierowa bombka zależy od koloru, struktury i wzoru na papierze. Dlatego wykonując takie ozdoby starannie należy dobierać materiał, z którego taka bombka zostanie wykonana. 

źródło: homemade-gifts-made-easy.com

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii