sobota, 27 sierpnia, 2022
Strona głównaPoradyStyl industrialny. Betonowa ściana w roli głównej

Styl industrialny. Betonowa ściana w roli głównej

Beton, kiedyś odbierany jako ciężki i służący do prac konstrukcyjnych, coraz chętniej wykorzystywany jest jako materiał dekoracyjny we wnętrzach. Jego połączenie z innymi fakturami oraz odpowiednie wyeksponowanie pozwoliło stworzyć nowoczesne wnętrze w industrialnym stylu. Jego symbolem stała się betonowa ściana.

Betonowa ściana głównym motywem wnętrza

Głównym motywem wnętrza dwukondygnacyjnego domu jest betonowa ściana, która „ciągnie się” przez obydwie kondygnacje. Ściana stała się głównym motywem wnętrza, do którego dopasowane zostały pozostałe elementy. Jest widoczna zarówno w części dziennej, jako główna ściana w salonie, jak i w części nocnej – na jej tle ustawiono w sypialni łóżko – dodaje.

Atutem wnętrza jest także otwarta przestrzeń strefy dziennej – kuchni, jadalni oraz salonu. Od wejścia uwagę zwracają ciemnoszare elementy, hol z białymi wspornikowymi schodami czy też zabudowana ściana pokryta panelami drewnianymi. Ten sam materiał wykorzystano w przypadku drzwi, dzięki czemu powstała obudowana ściana z ukrytymi drzwiami do garderoby, gabinetu i łazienki dla gości. Tuż za schodami całość płynnie przechodzi w część kuchenną z wolnostojącą, stalową wyspą. Aby oddzielić kuchnię od reszty wnętrza, a także wyznaczyć ciągi komunikacyjne, na posadzce znalazły się płytki z ciemnoszarego lastryko. Tutaj użyty został w zupełnie nowej jakości nadając wnętrzu industrialnego, loftowego klimatu.

Industrialne wnętrza

Część dzienna – salon i jadalnia, podkreślona została posadzką z białych płyt z konglomeratu kwarcowego, który jest niezwykle odporny na uszkodzenia mechaniczne. Ta jasna część to kontrast dla ciemnej przestrzeni holu i kuchni. Na betonowej ścianie uwagę przykuwa kominek, który został obłożony szczotkowaną stalą, aby nawiązać do wyspy kuchennej. Charakterystycznym elementem jest również drewniany zestaw mebli jadalnianych, które ocieplają wnętrze.

Betonowa ściana w łazience

We domu zaprojektowano trzy łazienki – dwie dla gości oraz jedną dla domowników w części nocnej. W łazience gościnnej dominuje monochromatyczna kolorystyka. Wewnętrzną ścianę i drzwi pokryto fornirowanymi, lakierowanymi płytami w kolorze ciemnoszarym. Dokładnie ten sam materiał wykorzystano od zewnątrz – w holu. – Aby optycznie powiększyć niewielką łazienkę, ścianę z umywalką w całości pokryto lustrem. Białe i szare płytki dodatkowo podkreślają minimalistyczne wnętrze – wyjaśnia.

Betonowa ściana - Industrialne wnętrza

Na piętrze znalazły się dwie sypialnie gościnne wraz z łazienką. Największą uwagę zwraca jednak główna sypialnia z garderobą i łazienką. To praktycznie jedna, otwarta przestrzeń z możliwością wydzielenia pomieszczeń przesuwnymi drzwiami. Tu również dominuje stonowana kolorystyka, podkreślona betonową ścianę z kominkiem, który został obłożony płytami gresowymi. Surowe wnętrze przełamane zostało miękkim, tapicerowane łóżko z szafkami nocnymi w postaci drewnianych płyt wpasowanych w ścianę. Również oświetlenie jest tu nietypowe – to pasy świetlówkowe z widocznymi transformatorami umieszczone na betonowej ścianie w charakterystycznym, geometrycznym układzie.

Łazienka przylegająca do głównej sypialnie to również nawiązanie do lofowej stylistyki. Głównym elementem jest biała, wolnostojąca wanna, a umywalki podkreślone zostały pasami luster na całej wysokości ściany. Ciekawie prezentuje się także garderoba, w której fronty szaf wykończono tym samym fornirowanym drewnem, co ściany w holu. Tu elementem ocieplającym jest drewniany blat toaletki, nad którym znalazło się duże lustro.

Industrialne wnętrza

Industrialne wnętrza

Industrialne wnętrza

Za projekt tego oryginalne wnętrza odpowiadają architekci z pracowni 81.WAW.PL.

RELATED ARTICLES

3 KOMENTARZE

  1. Zgadzam się z pozostawionym komentarzem 🙂 Sama w domu mam kuchnie z betonem na początku obowiałam się o zacieki ale szybko doszłam do wniosku, że jeżeli już się takowe robią (mam blat kolo zlewu) to wyglądają fantastycznie i nietuzinkowo 🙂 POLECAM 🙂

- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii