Armatura do małej łazienki

Łazienka o małej powierzchni powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na wybór odpowiednich urządzeń sanitarnych i dopasowanej do nich armatury.

Urządzając niewielką łazienkę ograniczamy się do montażu jedynie niezbędnych elementów wyposażenia. Jednak nawet małe wnętrze można zaaranżować tak, aby doskonale spełniało swoje podstawowe funkcje. Warto wybrać niedużą umywalkę oraz kabinę prysznicową zamiast wanny, co pozwoli zaoszczędzić dodatkowe miejsce. Do urządzeń sanitarnych należy dobrać armaturę, która będzie pasowała zarówno pod względem wielkość, jak i wzornictwa.

Armatura do małej łazienkiArmatura do małej łazienkiArmatura do małej łazienki

Baterie umywalkowe

  • Przy wyborze armatury do niewielkich urządzeń sanitarnych istotne znaczenie ma długość wylewki. W przypadku małych umywalek sprawdzą się baterie z krótką wylewką.
  • Jeśli pozwala na to wymiar umywalki, można zdecydować się na montaż armatury stojącej.
  • W przypadku umywalki o małej powierzchni sprawdzi się także armatura ścienna.

Natryskowe baterie podtynkowe

Czasami powierzchnia łazienki ogranicza nas tak bardzo, że możemy zamontować tylko kabinę prysznicową o najmniejszych wymiarach. W takim przypadku doskonale sprawdzi się zajmująca niewiele miejsca armatura podtynkowa. Przyłącza tego rodzaju baterii są ukryte w ścianie. Na zewnątrz znajdują się tylko niezbędne elementy – wylewka oraz element do regulacji temperatury i natężenia strumienia wody.

W zależności od indywidualnych potrzeb można wybrać baterię podtynkową z przełącznikiem natrysku lub bez. Armatura z przełącznikiem pozwala na podłączenie dwóch dodatkowych elementów – wylewki wannowej i głowicy natryskowej. Jeśli chcemy przymocować tylko jeden element możemy wybrać baterię bez przełącznika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here