Urządzenie funkcjonalnego pokoju dziecięcego, który dodatkowo spełni oczekiwania malucha, często stanowi nie lada wyzwanie. O ile w przypadku pokoju dla noworodka możesz kierować się tylko i wyłącznie własnym gustem, to sytuacja szybko zmienia się wraz z dorastaniem malucha. Już przedszkolaki lubią manifestować swoją niezależność, prosząc o urządzenie ich pokoju zgodnie z ich upodobaniami: wybierając ulubione kolory czy też dodatki. Przekonaj się, na co zwrócić uwagę urządzając pokój dla kilkulatka.

Wakacyjne metamorfozy

Wakacje to idealny czas na przeprowadzenie remontu pokoju dziecięcego. Jeżeli Twoje dziecko jest już w wieku wczesnoszkolnym, to z pewnością doceni starania związane z odświeżeniem jego pokoju. Letnia przerwa w nauce to dobry czas na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych, malowanie ścian czy też wymianę mebli, a okres, w którym pokój dziecka będzie pozbawiony np. biurka, nie będzie w czasie wakacji szczególnie dokuczliwy. Dobrym czasem na wprowadzenie zmian w pokoju dziecka są na przykład wakacje przed rozpoczęciem nauki w przedszkolu lub szkole, ponieważ wraz z rozpoczęciem edukacji zmieniają się potrzeby. Ciągle niezbędna jest przestrzeń do zabawy i wypoczynku, ale wraz ze wzrastającą ilością obowiązków szkolnych coraz większego znaczenia nabiera przestrzeń do nauki. Warto zainwestować w porządne biurko, najlepiej z możliwością regulacji wysokości blatu, ponieważ taki mebel będzie rósł wraz z dzieckiem. Dobrym rozwiązaniem są też dodatkowe szuflady lub nadstawka: to przestrzeń, w której uczeń będzie mógł umieścić zeszyty i podręczniki, przybory do pisania oraz materiały potrzebne do wykonania prac domowych.

Modnie i funkcjonalnie

Pokój dla dziecka musi stanowić idealne połączenie designu i funkcjonalności. Już kilkulatki mają swoje własne zdanie i wiedzą, co im się podoba a co nie, często kierują się także opinią rówieśników. Dlatego nawet jeżeli urządzasz pokój przedszkolaka, koniecznie weź pod uwagę jego zdanie i wykorzystaj dodatki i meble dla dzieci, które mu się podobają i sprawią, że w swoim pokoju poczuje się naprawdę „u siebie”. Warto wykorzystać dodatki takie jak dywan młodzieżowy z ciekawym, wyrazistym wzorem, oryginalną lampkę na biurko lub wielobarwne poduszki. Ściany najlepiej pomalować na wyraziste, nasycone kolory, takie jak ciepły żółty, pomarańczowy lub zielony. Dla uzyskania lepszego efektu jedna lub dwie ściany mogą mieć kolor szary w białe wzory. To dynamiczne połączenie, które spodoba się dzieciom nie znoszącym nudy.

Nowoczesne aranżacje w pokoju ucznia

Pokój młodzieżowy to miejsce, w którym szczególną uwagę należy zwrócić na potrzeby dorastającego dziecka. Dużym powodzeniem cieszą się meble wielofunkcyjne, np. rozkładany stolik z dodatkowym blatem, idealny do wspólnej nauki z kolegami z klasy czy też biurko połączone z umieszczonym nad nim łóżkiem, do którego można dostać się po drabinie. Ciekawym rozwiązaniem będzie też łóżko z wysuwanym spod niego dodatkowym materacem, dzięki czemu dorastający uczeń może zaprosić kolegę lub koleżankę na weekendowe nocowanie. Takie rozwiązania nie tylko pozwalają zaoszczędzić miejsce w pokoju, ale także ułatwiają stworzenie niebanalnej aranżacji.

Urządzając pokój młodzieżowy dla chłopaka warto sięgnąć po zdecydowane kolory i ich połączenia, np. komodę z frontami szafek w kilku różnych, nasyconych odcieniach. Z kolei ciekawym pomysłem na pokój młodzieżowy dla dziewczyny będzie zastosowanie klasycznych połączeń kolorów takich jak biel i pudrowy róż, a także wykorzystanie elementów romantycznego stylu prowansalskiego, takich jak meble z materiału imitującego jasne, stare drewno.

Przystępując do wprowadzania zmian w pokoju dziecka, warto wziąć pod uwagę zarówno design, jak i funkcjonalność. Nie bez znaczenia jest także wybór dobrej jakości mebli na tyle uniwersalnych, aby mogły posłużyć dziecku co najmniej przez kilka lat i ciągle prezentować się tak samo atrakcyjnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here