Pokojowe rewolucje

Promienie słońca bledną. Dni stają się coraz chłodniejsze i szybciej zapada zmrok. Spadające z drzew liście i zmiana aury mogą mieć wpływ na nasze samopoczucie wywołując bardziej nostalgiczny nastrój. Zamiast popadać w stan melancholii proponujemy by ten czas przeznaczyć na praktyczną zabawę – zmiany wystroju pokojów naszych dzieci.

Pokojowe rewolucjeKolorowe liście, spadające kasztany, wycieczki na grzyby – wypełniając umysł obrazami parków, wrzosowisk i łąk, swoją malowniczością pobudzają pokłady twórczego myślenia. Kreatywne wykorzystanie refleksyjnego stanu ducha może stanowić wspaniałą rozrywkę dla nas, a dla naszych dzieci wręcz rewolucję w myśleniu.

Zacznijmy od ścian

Jesienią więcej czasu spędzamy w domu. Coraz dłuższe wieczory sprawiają, że dzieci są zmuszone do wracania z dworu wcześniej. Jako, że maluchy są z natury ruchliwe, zazwyczaj taka wizja nie napawa ich radością. Tak naprawdę wystarczy odrobina dobrych chęci, aby dzięki zmianie ścian, dokonać jesiennej metamorfozy w życiu dziecka.

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że ściany to rzecz najtrudniejsza i najbardziej pracochłonna. Rzeczywiście niegdyś malowanie ścian czy przyklejanie tapet było bardzo poważną operacją, wymagającą bardzo dobrego przygotowania i dużo wolnego czasu. Dziś, nowoczesna technologia pozwala nam przeobrazić pokój w mgnieniu oka, a przy tym jeszcze dobrze się bawić. A co więcej, zmiany te mogą być tanie i łatwo odwracalne!

Pokojowe rewolucjePokojowe rewolucje
Oferta

Jak najłatwiej zmienić pokój w całkiem nowe czarujące i fantazyjne miejsce? Ze względu na łatwość użycia i spektakularny efekt bardzo modne stały się ostatnio naklejki, inaczej bordery i tapety. Szczególnie popularne w tym roku są produkty tego typu przeznaczone do pokoi dziecięcych. Producenci prześcigają się w pomysłach, a my rodzice? Cóż, możemy tylko zacierać ręce z zadowolenia, bo oferta jest naprawdę bogata. Mamy ogromne pole do popisu dla pomysłowości, fantazji i kreatywności.

Temat

Przy wyborze tapet i aplikacji możemy kierować się kolorem albo tematem bądź i jednym i drugim. Rewolucję w pokoju możemy zrobić nakładając tapetę i border. Jeżeli #zdjecie2#decydujemy się tylko na drobne zmiany to gwarantem dobrej zabawy w każdym pokoju jest aplikacja zawierająca miarkę. Zarówno dziecku jak i rodzicom sprawi przyjemność sprawdzanie jak szybko rośnie pociecha. Miarka posiada nadrukowaną podziałkę.

Koncepcja

Pokojowe rewolucjePlanując wystrój wnętrza możemy wybrać kilka kierunków myślenia. Wszystko oczywiście zależy również od preferencji naszych dzieci. Jednak jeżeli decydujemy się na tapetę pamiętajmy, żeby nie przesadzić. Tapetowanie wszystkich ścian tapetą w kolorowane aplikacje w pokoju dziecięcym nie jest wskazane. Kolorowe zabawki sprawią, że zrobi się chaos. Jeżeli chcemy zaszaleć z kolorową tapetą to wybierzmy jedną ścianę…. albo połączmy kolorową tapetę z pastelową przy pomocy bordera.

Dla dziewczynek

Nowa kolekcja 2010 tapet firmy Cheesapeke (część Warner Wallpapers USA) zaprojektowana specjalnie do dziewczęcych pokoi to w większości pastelowe tapety i wyraziste bordery. Bardziej romantyczne dziewczynki mogą zamieszkać na łące pełnej motyli a. Natomiast chętne czuć moc swojej pasji baletnice mogą mieć w zasięgu wzroku ulubione motywy.

Dla chłopców

Amerykańska firma Easy-Walls proponuje samoprzylepne tapety na flizelinie. Są naprawdę innowacyjne: nie wymagają kleju, ani dużego nakładu czasu i pracy. Ponadto proponują bardzo szeroką gamę wzorów, również takich, które przypadną do gustu nawet najbardziej wybrednym chłopcom.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMorskie opowieści
Następny artykułDlaczego szyby parują

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here