sobota, 27 sierpnia, 2022
Strona głównaZrób to sam / Zrób to samaPodwieszana świąteczna dekoracja

Podwieszana świąteczna dekoracja

Na świątecznym stole często brakuje miejsca na różnego rodzaju stroiki – to chyba wie każdy, kto przygotowywał wigilijną kolację. Mamy dla Was jednak sposób na to, aby mimo wszystko nie zabrakło dekoracyjnego akcentu. Wystarczy przymocować go sufitu. Po świętach możecie udekorować go czym tylko chcecie.

wieniec adwentowy

Czego potrzebujesz, aby przygotować świąteczną dekorację:

– rurka miedziana (2,5 metra i 22 mm zewnętrznej średnicy),
– 2 miedziane kolanka 90 st o wewnętrznej średnicy 22 mm
– trójnik z miedzi (4 kształtki rurowe) – średnica wew. 22 mm,
– 2 końcówki z miedzi do zawieszenia wieńca, wew. średnica 22 mm,
– 2 metalowe kółka,
– 4 kształtki redukcyjne przeznaczone na świece (22 x 26 mm),
– 2 łańcuchy metalowe do zawieszenia wieńca,
– 2 haki z odpowiednimi kołkami,
– 1 farba w sprayu (kolor miedziany),
– klej dwuskładnikowy do metalu,
– 4 świece, gałązki jodłowe lub oliwne,
– materiały dekoracyjne (np. bombki choinkowe lub gwiazdki słomiane),
– metalowe szczypce.

Dekoracja na święta – krok 1

Tniemy miedzianą rurkę na 5 kawałków (każdy o długości 9 cm). Staną się one łącznikami pomiędzy 4 podstawkami do świec oraz dwoma przedłużkami dzięki którym wieniec zostanie zawieszony.

Dekoracja na święta – krok 2

Następnie układamy na stole 5 kawałków rurki oraz cztery kształtki rurowe (to będzie stelaż dla 2 środkowych podstawek do świec i 2 rurek mocujących). Obok końcówek obydwu zewnętrznych kawałków rurki połóż kolanka miedziane 90 st. Później zamocujesz do nich 2 pozostałe podstawki do świec (w ten sposób powstanie sześć otwartych od góry połączeń).

Dekoracja na święta – krok 3

Z kawałka rurki, który pozostał, odetnij 4 kolejne kawałki, które będą pełnić funkcję podstawek do świecy. Utnij jeszcze z rurki 2 elementy. Posłużą Ci one później do przymocowania wieńca do sufitu. (powinny one być dwa razy dłuższe niż najdłuższa podstawka do świecy (18 cm)). Potem sklej ze sobą rurki. Na podstawki do świecy załóż kształtki redukcyjne (przed włożeniem nanieś klej szpatułką). W kształtki można później włożyć świece.

Dekoracja na święta – krok 4

Do rurek, które posłużą do zawieszenia wieńca zamocuj metalowe kółka, przez które będzie przechodził potem łańcuch. Potem w górnej części rurek wytnij szczeliny o długości ok. 1 cm i włóż w nie kółka. Pamiętaj o tym, aby szczeliny były na tyle długie, aby po zamocowaniu końcówek, przez kółka można było swobodnie przełożyć łańcuch. Następnie na górną część nałóż szpatułką klej, zamocuj końcówki i pozostaw do wyschnięcia.

Dekoracja na święta – krok 5

Kolejnym krokiem jest polerowanie rurek, a następnie wywiercenie dziurek w suficie. Następnie w powstałe otwory włóż kołki i zamocuj haki. Na koniec zamocuj w kółkach łańcuchy, a na haki – wieniec adwentowy. Włóż w niego świece i udekoruj gałązkami oraz ozdobami świątecznymi.


Fot. Bosch

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii