sobota, 27 sierpnia, 2022
Strona głównaZrób to sam / Zrób to samaJak zrobić dywanik z nieużywanych t-shirtów?

Jak zrobić dywanik z nieużywanych t-shirtów?

Dywany z nieużywanych t-shirtów robiły kiedyś nasze babcie. Możemy je również zrobić samodzielnie. Okazuje się bowiem to zupełnie prostą czynnością 🙂

Dywan z nieużywanych t-shirtów wpisuje się w trend upcyklingu, czyli twórczego kreowania nowych przedmiotów z wykorzystaniem starych, przy jednoczesnym nadawaniu im nowego, często zaskakującego zastosowania. Jednym prekursorów światowego upcyklingu jest marka odzieżowa Patagonia, która w 1993 roku wprowadziła do swojej oferty linię marynarek wyprodukowanych z …butelek plastikowych pochodzących z recyklingu. Od tego czasu produkcją na bazie odpadów zainteresowało się bardzo wiele firm i osób.

Czego potrzebujemy, aby zrobić dywanik z nieużywanych t-shirtów?

  • Stare koszulki bawełniane lub cienkiej dzianiny. Aby wykonać dywanik wielkości zbliżonej do tej ze zdjęć, potrzebujemy ok. 13 t-shirtów. 
  • Nożyczki
  • Maszyna do szycia
  • Antypoślizgowa mata

 

Jak zrobić dywanik ze nieużywanych t-shirtów?

Od czego zacząć?

Na początku należy przygotować nieużywane już t-shirty, pociąć je w pasy – które później warto zwinąć w kłębki. Z tak przygotowanego surowca pleciemy warkocze. Kolory poszczególnych warkoczy dobieramy według uznania. Jeśli zależy nam na pewnego rodzaju harmonii, to w każdym z warkoczy użyjmy powtarzający się kolor. Jeśli marzy nam się typowy misz-masz kolory możemy dobierać losowo.

Przygotowane warkocze należy ze sobą zszyć – najlepiej ustawiając na maszynie najszerszy ścieg Zig Zag.  Aby uzyskać kształt owalny pas układamy pas plecionego materiału i pozostałe owijamy wokół niego. Pamiętajcie, że w zależności od tego, jak długi będzie pierwszy warkocz zależy późniejszy kształt dywanu. Jeśli na pierwszy odcinek będzie krótki, nasz dywanik będzie szeroki i krótki. Z kolei, gdy pierwszy sznur będzie długi – dywanik będzie wąski, ale długi.

Jak zrobić dywanik ze nieużywanych t-shirtów?

Jak zrobić dywanik ze nieużywanych t-shirtów?

Jak zrobić dywanik ze nieużywanych t-shirtów?

Jak zrobić dywanik ze nieużywanych t-shirtów?

źródło: mypoppet.com.au

RELATED ARTICLES

2 KOMENTARZE

- Advertisment -

Najnowsze w kategorii

Popularne w kategorii