Kolekcja Kuadra, najnowsza propozycja firmy Novellini, zdobyła główną nagrodę w prestiżowym konkursie „Łazienka – Wybór Roku 2010″ w kategorii kabiny prysznicowe. Jury doceniło jej praktyczne rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne, a także eleganckie wzornictwo. Przyjazne dla środowiska kabiny Kuadra zapewniają najwyższą jakość oraz bezpieczeństwo użytkowania.

 

 

 

Kuadra to kompleksowa oferta obejmująca: standardowe kabiny, drzwi do zabudowy, parawany nawannowe, a także otwarte rozwiązania typu walk-in, dzięki którym wnętrza zyskują przestronności. Oryginalna forma produktów Kuadra wyróżnia się na tle panującej tendencji tworzenia jak najbardziej oszczędnych w wyrazie, niemalże bezprofilowych rozwiązań. Novellini proponuje eleganckie, acz zdecydowane kształty. Kuadra nadal pozostaje utrzymana w minimalistycznej stylistyce, jednak zaznaczone profile tworzą wyraźne podziały bryły. Chromowane wykończenie podkreśla geometryczny porządek i nadaje całej formie przejrzystości. Prócz solidnej ramy profili wyróżniającym elementem Kuadry są praktyczne uchwyty, których geometryczna forma budzi zaufanie, a zarazem stanowi ozdobę kabiny.

Kolekcja Kuadra jest dostępna w wersjach z różnymi rodzajami drzwi: uchylnymi, przesuwnymi i obrotowymi, co daje szerokie możliwości aranżacji wnętrz łazienkowych. Wyróżniająca kabinę zdecydowana linia i solidna forma profili sprawia, że najnowsza propozycja Novellini może stanowić mocny akcent w każdej łazience czy salonie kąpielowym. Kuadra to innowacyjny projekt będący syntezą przemyślanej konstrukcji i eleganckiego wzornictwa.

Prócz niebanalnego wzoru projekt Kuadra wyróżnia szereg innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych, będących wyrazem troski o bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

System Crystal Clear – Wszystkie powierzchnie szklane w kolekcji Kuadra poddawane są przez Novellini specjalnej obróbce, która przeciwdziała osiadaniu kropel wody, znacznie ograniczając powstawanie osadów wapiennych i rozprzestrzenianie się bakterii. Crystal Clear gwarantuje łatwiejsze czyszczenie oraz nadaje trwały blask szybom. W przeciwieństwie do innych producentów, Novellini nakłada powłokę antikalk jeszcze podczas procesu produkcji, w fazie hartowania szkła – to zapewnia jej wieloletnią trwałość.

Nowe wykończenie Chrom – Nowa technologia Profile Chrom sprawia, że dostępne w kolekcji Kuadra chromowane profile mają długotrwały i piękny połysk, doskonałe właściwości antybakteryjne oraz większą odporność na ścieranie. Profile Chrom uniemożliwia także zbieranie się kropli wody na powierzchni. Specjalna warstwa antybakteryjna pokrywająca profile (wzbogacona jonami srebra) stanowi naturalną barierę przeciw rozwojowi kamienia, grzybów i pleśni. Na wysoką jakość wykończeń Chrom wpływa także innowacyjny proces metalizowania w próżni PVD. Pozwala on uniknąć klasycznej galwanizacji, w wysokim stopniu zanieczyszczającej środowisko i w ten sposób zapewnić wysoki standard i bezpieczeństwo dla użytkowników oraz środowiska naturalnego.

Klejone zawiasy po zewnętrznej stronie – Novellini opracowało nowy system ułatwiający i znacznie przyśpieszający otwieranie i czyszczenie kabin prysznicowych. Przyklejone bezpośrednio do zewnętrznej strony szkła zawiasy, zostawiają wewnętrzną powierzchnię wolną od wszelkich przeszkód, które mogłyby utrudniać pielęgnację i utrzymanie czystości.

Kuadra to rozbudowana kolekcja, do której należą różne kabiny prysznicowe, drzwi do zabudowy, modułowe rozwiązania typu walk-in oraz parawany nawannowe. Szklane hartowane powierzchnie, spełniające najsurowsze normy unijne są dostępne w dwóch wariantach: przezroczystym oraz z dekorem Ravenna, przypominającym zbiór maleńkich komputerowych pikseli. Kabiny Kuadra można zakupić w wersji z brodzikiem lub bez. Produkty z kolekcji są dostępne w wielu wymiarach: kabina kwadratowa – od 69 do 123 cm, drzwi do wnęki – od 66 do 198 cm, ścianka boczna – od 66 do 120 cm, co gwarantuje odnalezienie optymalnego rozwiązania do każdej łazienki, niezależnie od jej rozmiarów.

Novellini – Bathroom Solutions

Novellini to jeden z czołowych producentów rozwiązań łazienkowych, obecny na rynku od blisko 40 lat. Europejski lider w segmencie kabin prysznicowych – zajmująca blisko 200 000 m² łączna powierzchnia hal produkcyjnych pozwala na realizację rekordowej ilości ponad miliona kabin prysznicowych rocznie. Novellini wyróżnia także niezwykła szybkość i elastyczność produkcji – nowoczesne centrum jest w stanie wytworzyć nawet 25 000 kabin tygodniowo. Obok szerokiej palety kabin prysznicowych Novellini oferuje panele prysznicowe, wanny z hydromasażem, kabiny masażowo-parowe, brodziki, parawany nawannowe, specjalizuje się także w realizacji rozwiązań typu wellness. Novellini tworzy rozwiązania zarówno funkcjonalne, uwzględniające potrzeby swych klientów, jak i przyjazne dla środowiska naturalnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here