Łazienkowe królestwo ze szkła

Szkło to symbol delikatności, elegancji i luksusu, chętnie wykorzystywany w aranżacji pomieszczeń ze względu na swoje znaczenie użytkowe i dekoracyjne. Nic więc dziwnego, że szkło coraz odważniej wkracza także do łazienek – już nie tylko w postaci luster, kabin prysznicowych czy gablot, ale coraz częściej także poprzez szklane umywalki. Z myślą o wszystkich, którzy chcieliby zamienić codzienny obowiązek mycia rąk w królewski rytuał, Excellent wprowadził do swojej oferty nowoczesne umywalki wykonane ze szkła.

Szklane elementy w łazience tworzą wrażenie nieskazitelności i przestrzenności, sprawiając, że nawet małe pomieszczenie wygląda niczym królewska komnata. Projektując nowoczesne wnętrze, zamiast tradycyjnej ceramicznej umywalki, można więc zdecydować się na model wykonany ze szkła. W ofercie firmy Excellent do wyboru mamy aż 8 propozycji, różniących się zarówno wielkością, kształtem, jak i kolorem. Znajdziemy tutaj zarówno umywalki transparentne, jak i barwione – wykonane z marblitu (płaskiego, walcowanego szkła, barwionego w masie, bardzo rzadkiego i trudnego w produkcji).

Łazienkowe królestwo ze szkłaŁazienkowe królestwo ze szkła

Zagraj światłem

Przezroczysta umywalka, dzięki właściwości przepuszczania i rozpraszania światła, wygląda niezwykle subtelnie, lekko i niemal ulotnie. Jeśli dodatkowo wykorzystamy naturalne właściwości szkła i skierujemy na nią światło o zmiennym kolorze, taka umywalka stanie się elementem współtworzącym zmieniający się nastrój wnętrza. W kategorii umywalek transparentnych dostępne są dwa modele o regularnym, półokrągłym kształcie, w wersji dużej (440×140), jak i małej (280×100) – odpowiednio do wielkości łazienki. Ciekawą propozycję stanowi także umywalka o lekko lejkowatym kształcie, przypominająca nieco kieliszek od szampana (o wymiarach 470×135).

Trochę egzotyki

Spośród umywalek wykonanych z barwionego szkła, swym niezwykłym designem wyróżniają się zwłaszcza dwa modele (o wymiarach 440×140). Jeden z nich przypomina efektowną kamienną, nakrapianą misę, drugi – czarną, centkowaną muszlę. Doskonale sprawdzą się one zwłaszcza w łazienkach stylizowanych, stanowiąc element dopełniający charakter wnętrza. Natomiast do standardowej łazienki wprowadzą nutkę niezwykłości.

Dla osób ceniących sobie delikatność czystej bieli dedykowane są aż trzy modele umywalek wykonanych z marblitu. Można wybierać pomiędzy dwiema różniącymi się wielkością umywalkami o półokrągłych misach (280×100 lub 525×335) w zależności od tego, jak dużą powierzchnię posiada nasza łazienka. Dostępny jest też model o formie kwadratu (430×430) z delikatnie zaokrąglonymi kątami i półokrągłym dnem. Ofertę Excellent uzupełniają dwa białe blaty umywalkowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here