Żółta kuchnia - 8 pomysłów na słoneczną kuchnię

Planujecie odświeżenie kuchni lub stoice przed koniecznością jej wykończenia? W takim razie może zainteresuje was pełna słońca i energetyczna żółta kuchnia? Zobaczcie kuchnie, w których żółty pojawia się na ścianach, meblach lub jest tylko dodatkiem.

Kolor żółty rozjaśnia, dlatego doskonale sprawdzi się w kuchni, w której mamy ograniczony dostęp do światła dziennego – czyli usytuowanej od strony północnej bądź wschodniej, albo bez okna. Ponadto kolor żółty jest doskonałym tłem dla różnego rodzaju dekoracji, ale równie doskonale sam sprawdza się jako kolor dodatków. Współgra z zieleniami i pomarańczami oraz stanowi idealny kontrast z kolorem czarnym, szarym i niebieskim.

Żółta kuchnia - żółte meble w kuchni, fot.: Aup Design

Jeśli chcemy żółty kolor zastosować na ścianach, pamiętajmy o tym, że na dużych powierzchniach bezpieczniej jest stosować pastelowe odcienie tej barwy. Intensywne kolory mogą zbytnio drażnić, dlatego lepiej jeśli pojawiają się w mniejszej ilości – na przykład jako szklana okładzina ściany przy meblach kuchennych, lub wiszące lampy w dość intensywnej barwie.

>>> POLECAMY TAKŻE: Zielone, żółte, niebieskie, czyli kolorowe meble do kuchni

Żółty kolor w kuchni może pojawić się jednak nie tylko na ścianie lub w postaci dodatków. Ciekawie wyglądają fronty mebli kuchennych w tym kolorze. Żółte meble do kuchni zestawione z bielą bądź szarością sprawiają, że kuchnia intrygująco i nowocześnie.

Żółta kuchnia, żółte lampy w kuchni, fot.: Dush Construction

Żółta kuchnia - żółte panele szklane do kuchni, fot.: Ayuko Studio

Jak kolor żółty wpływa na naszą psychikę?

Kolor żółty to barwa ciepła i radosna. Odsuwa zmęczenie i delikatnie pobudza, stymuluje pracę mózgu, poprawia myślenie i pamięć. Specjaliści od barw podkreślają, że kolor żółty jest barwą intelektu, optymimzmu, ale oznacza też nadzieję i szczęście. Jednak w dużych ilościach żółty kolor może drażnić, dlatego nie warto go zestawiać z barwami o podobnej intensywności oraz starać ię go neutralizować. Dobry przykładem może być duży biały napis na żółtej ścianie, który nie tylko przyciąga uwagę, ale również osłabia moc żółci.

Chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o najnowszych artykułach?

{loadmodule mod_jnews,Zapisz się na newsletter}

Żółta kuchnia - żółte ściany w kuchni

Żółta kuchnia - żółte ściany w kuchni, fot.: Ohr Dauer Architects

Żółta kuchnia - żółte płytki do kuchni, fot.: Jessica Glyb Photography

Żółta kuchnia - żółte panele do kuchni, fot.: Cine Box Studio

Żółta kuchnia - żółte meble kuchenne, fot.: Don Foote Contracting

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here