irobot porzadki na wiosne

Nadejście wiosny to również okres intensywnych porządków w naszych domach. Wiąże się to z wykonywaniem czynności, które u większości z nas wywołują ataki migreny. Dziś jednak w erze nowych technologii tradycyjnego mopa i odkurzacz możemy zastąpić robotami, które podejmą się wyzwana z należytą starannością zapewniając świeżość i czystość.

W naszej kulturze i tradycji utwierdziło się przekonanie, że wraz z nadchodzącą wiosną musimy dokonać generalnego przeglądu mieszkania. Większość z nas nie lubi sprzątać i ucieka od tego obowiązku wynajdując inne bardziej przyjemne zadania. Jednak świat dziś wygląda inaczej niż jeszcze 20 lat wstecz, kiedy to podczas wiosennych porządków królowały mopy i odkurzacze workowe. Dziś technologia otacza nas zewsząd, więc dlaczego obowiązku sprzątania nie powierzyć robotom? Za ich sprawą jesteśmy w stanie praktycznie znikomym nakładem sił zapewnić czystość naszych podłóg, nie tylko na wiosnę, ale każdego dnia.

Polski rynek dość bogaty w dostępność robotów sprzątających. Pionierem domowej robotyki jest iRobot Corporation. Zaświadczyć o tym może liczba sprzedanych robotów, która niebawem przekroczy kolejną magiczną granicę – 20 mln sprzedanych egzemplarzy. Firma posiada w swojej ofercie nie tylko roboty odkurzające Roomba, ale również mopujące Braava.

irobot wiosenne porzadki porady

Na początek odkurzanie

Już dzisiaj możemy wybierać z szerokiej gamy robotów odkurzających Roomba, która jest skonstruowana tak, aby każdy mógł wybrać odpowiadającego swoim potrzebom pomocnika. Podstawowym modelem jest obecnie iRobot Roomba 605. Posiada on dwa tryby pracy – Clean, w którym czyszczona jest całą powierzchnia oraz Spot odpowiedzialny za odkurzanie miejscowe powierzchni ok. 1,5 metra kwadratowego. Kolejne w gamie produktowej modele różnią się wyposażeniem lub zastosowanymi rozwiązaniami technologicznymi.  I tak w modelach Roomba 615 i 616 mamy dodatkowo system Dirt Detect, który wykrywa obszary silniej zabrudzone, aby zintensyfikować na nich pracę. W modelu iRobot Roomba 651 istnieje możliwość zaprogramowania harmonogramu ich pracy na 7 dni tygodnia. Jest to funkcja dostępne w każdym wyższym modelu, a umożliwia.

irobot wiosenne porządkowanie

Dzięki niej, każdego dnia robot będzie zaczynał pracę, np. gdy domownicy wychodzą na spacer. W zestawie znajduje się również Wirtualna Ściana, która pozwala ograniczyć obszar pracy robota. Z kolei model Roomba 681 charakteryzuje się odświeżonym designem, zastosowaniem akumulatora litowo-jonowego oraz wyposażeniem w Wirtualną Ścianę Dual Mode, która pozwala na ograniczenie obszaru pracy robota prostą lub kolistą wiązką (np. do zabezpieczenia misek pupila).

W modelach serii 700 zastosowano m.in. system Dirt Detect 2, w którym zabrudzenia wykrywane są przez czujniki akustyczne oraz optyczne. Zbiornik robota posiada filtry Dual AeroVac, które zatrzymują nawet cząsteczki o wielkości 0,3 mikrona. Na wyposażeniu niektórych modeli tej serii znajduje się Wirtualna Latarnia. To peryferyjne akcesorium posiadają dwa tryby pracy. Pierwszym z nich jest znane z opisanych już modeli rozwiązanie Wirtualnej Ściany, drugim natomiast ustawienie Wirtualnej Latarni, która ułatwia robotom orientację w bardziej skomplikowanym układzie mieszkań oraz umożliwia sprzątanie pomieszczeń po kolei.

irobort rumba

Najbardziej zaawansowane w gamie produktowej pozostają modele serii 800 i 900. Największym ich wyróżnikiem jest opatentowany przez markę system AeroForce. W jego ramach pracują specjalnie profilowane gumowe szczotki, które obracając się przeciwbieżnie dokładnie zbierają zabrudzenia z podłoża. Dodatkowa akceleracja przepływu powietrza systemu AeroForce skupia go w szczelnym kanele, gdzie pracują umieszczone blisko siebie szczotki. Dzięki temu rozwiązaniu moc ssącą koncentruje się bezpośrednio na podłożu. Całości nowoopracowanego systemu dopełnia wydajny silnik ze specjalnie profilowaną turbiną o zwiększonej mocy. Podstawowym modelem tej serii jest iRobot Roomba 865, kolejne modele różnią się między sobą wyposażeniem – Roomba 876 posiada nową Wirtualną Ścianą (o zwiększonych zasięgach), z kolei najwyższy model tej serii – Roomba 886 został dodatkowo wyposażony w Wirtualną Latarnię.

iRobot rumba aplikacja

iRobot Roomba 980 to najbardziej zaawansowany robot odkurzający w historii marki. Jego premiera w Polsce miała miejsce wiosną 2016 r. Roomba 980 wyposażona została w tryb pracy Carpet Boost, który zwiększa moc ssącą robota, gdy ten znajdzie się na miękkiej powierzchni np. dywanie. Dzięki systemowi wizualnej lokalizacji i mapowania robot pozna każdy kąt naszego domu. Jeżeli w trakcie pracy Roomba uzna, że musi naładować baterię, samodzielnie wróci do stacji dokującej, aby następnie po zaczerpnięciu energii wrócić do miejsca, w którym pracę przerwała. Przydatną funkcją jest możliwość podłączenia robota do sieci Wi-Fi oraz sterowanie jego ustawieniami z poziomu aplikacji mobilnej iRobot HOME. Za jej sprawą możemy z dowolnego miejsca (nawet miesiąca miodowego) włączyć robota, ustalić harmonogram pracy czy zamówić dodatkowe akcesoria ze sklepu iRobot. Od niedawna na polskim rynku dostępne są również modele Roomba 960, 965 oraz 966,  które powstały z myślą o osobach, które pragną mieć robota najwyższej półki, ale nie posiadają dywanów miękkich.

irobot rumba porzadki na wiosne

Później mokra robota

iRobot posiada w swojej ofercie również roboty mopujące podłogi – Braava. Pierwsza z nich nazywa się Braava jet. Może pracować w trzech trybach przy użyciu nakładek jednorazowych (w ofercie występują również nakładki wielokrotnego użytku). Braava jet jest prosta w obsłudze. Wystarczy nałożyć dedykowaną do danego sposobu sprzątania nakładkę i nacisnąć przycisk CLEAN. Robot rozpocznie pracę w oparciu o wybrany cykl sprzątania:

  • Mopowanie na mokro – potrójny przejazd przeznaczony do czyszczenia plam i wszelkiego brudu,
  • Wycieranie na wilgotno – podwójny przejazd, który powstał z myślą o codziennym czyszczeniu podłóg drewnianych, płytek ceramicznych oraz tych z kamienia,
  • Zamiatanie na sucho – pojedynczy przejazd, przeznaczony do usuwania kurzu oraz sierści zwierząt domowych.

Nakładki przystosowane do mopowania oraz wycierania na wilgotno nasączone są środkiem czyszczącym aktywowanym wodą, który pozostawia świeży i czysty zapach.

art. sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here