Wawa design festiwal

Piąta już edycja WAWA DESIGN FESTIWAL – wydarzenia, które podkreśla wartość dobrego wzornictwa, łączy doświadczonych twórców i pasje miłośników dobrego stylu, a także ma ambicję promować stołecznych projektantów, jest nie tylko wyjątkowa pod względem wydarzeń, ale także pod tym, że będziemy brać w niej udział. Zapraszamy Was serdecznie zarówno na samo wydarzenie, jak i na nasze warsztaty.

WAWA DESIGN FESTIWAL – co, gdzie, kiedy?

Wydarzenie zaplanowano na czas 9-17 września 2017 r. W tym roku festiwal odbędzie się pod hasłem UWODZENI, a ważnym punktem odniesienia będzie rzeka Wisła.

Oprócz tradycyjnego miejsca ekspozycji wystaw i spotkań z twórcami dobrego designu, czyli Soho Factory (Warszawa, ul. Mińska 25), wiele inicjatyw zostanie przeniesionych na bulwary wiślane i plaże miejskie.

W tym roku wystawy, prezentacje, wykłady i warsztaty posłużą pokazaniu projektowania związanego z wodą, w tym też konkretnie z RZEKĄ. Powstanie spójny program połączony z obchodami Roku Rzeki Wisły, a twórcy skupią się przede wszystkim na projektach dotyczących funkcjonowania społeczeństwa nad rzeką. To też nie przypadek, że festiwal rozpocznie się 9 września, w dniu Święta Rzeki Wisły – mówi Iwona Kowalczyk, dyrektor Wawa Design Festiwal.

START FESTIWALU: 9 września o godz. 18:00 odbędzie się wernisaż wystaw w Soho Factory (budynek 19, ul. Mińska 25). Następnego dnia, w niedzielę 10 września o godz. 17:00 nastąpi inauguracja wystaw w Centrum Kreatywności Targowa (ul. Targowa 56).

Na drugi weekend Wawa Design Festiwal (16-17 września) zaplanowano dni otwarte i piknik kreatywny – „Kreatywnie z Soho Factory”. W tych dniach w godzinach 11:00-18:00 odbędzie się szereg wykładów i warsztatów, które pozwolą poznać różne oblicza designu. Wśród nich zorganizowany przez nas! 

Warsztaty z aranżacji wnętrz zorganizowane przez mieszkaniezpomyslem.pl

Już dziś serdecznie zapraszamy Was na organizowane przez nas warsztaty z zakresu aranżacji wnętrz oraz renowacji mebli. Razem z naszymi partnerami pokażemy Wam, jak ze starego mebla można wyczarować prawdziwą perełkę oraz w jaki sposób za pomocą dodatków, w tym m.in. gałek można zmienić nie tylko mebel, ale charakter całego wnętrza. Opowiemy o zbliżających się trendach w designie, a także podpowiemy, jak zaaranażować przestrzeń. 

Czekamy na Was 16 września w Soho Factory (budynek 19, ul. Mińska 25) w godz. 12-14. Warsztaty są bezpłatne!

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM FESTIWALU ZNAJDZIECIE TU>>>

Z kart historii Festiwalu Wawa Design

Pierwsza edycja Wawa Design Festiwal miała miejsce w 2013 r.,a za jego organizację odpowiadały Iwona Kowalczyk oraz Ksenia Kaniewska, a u źródeł pomysłu leżała organizacja nowego, cyklicznego wydarzenia w Warszawie, które skupi środowisko twórców, producentów i promotorów designu wokół idei kreatywnego projektowania i edukowania w zakresie wzornictwa przemysłowego.

W 2016 r. Wawa Design Festiwal odwiedziło ponad 14 tys. osób. Partnerem organizacyjnym jest stołeczne centrum artystyczne Soho Factory oraz Miasto Stołeczne Warszawa. Patronat Honorowy nad imprezą obejmuje Prezydent m.st. Warszawy, Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Narodowe Centrum Kultury. 

Integralną częścią Wawa Design Festiwal jest cykliczna wystawa „Projekt Warszawiak”, prezentująca prace stołecznych projektantów. Zobaczcie kilka prezentujących ją zdjęć.

Projekt Warszawiak stolik lade Marta Czeczko i Łukasz Nowosadzki 2

Projekt Warszawiak stolik lade Marta Czeczko i Łukasz Nowosadzki

Projekt Warszawiak Dorota i Malwina Grześkiewicz Lampa 1

Projekt Warszawiak Dorota i Malwina Grześkiewicz Lampa 

Projekt Warszawiak sofa aves Ewa Hiller

 Projekt Warszawiak sofa aves Ewa Hiller

Projekt Warszawiak arco Ewa Hiller

Projekt Warszawiak arco Ewa Hiller

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here