Zestaw mebli od La Forma. Dystrybutor Le Pukka Concept Store.

Mieszkanie możemy śmiało potraktować jako inwestycje. Jego urządzanie to proces, który warto przemyśleć  i zastanowić się, jak nasz sposób patrzenia na wnętrza zmieni się z wiekiem. Nie możemy tego przewidzieć, ale możemy już na pierwszym etapie przygody z własnym mieszkaniem stworzyć miejsce, które naszym niewielkim nakładem pracy, będzie ewoluować razem z naszym zmiennym gustem.

Stołek barowy i lampa Workshop od HK-Living.Dystrybutor Le Pukka Concept Store.Stołek barowy i lampa Workshop od HK-Living

Metodą prób i błędów

W młodym wieku mamy najwięcej pomysłów na to, jak będzie wyglądać nasze nowe mieszkanie. Jesteśmy pełni energii i otwarci na otaczające nas trendy i mocno ulegamy modzie. To idealny czas, żeby wypróbować kilka stylów, oswoić się z różnego rodzaju meblami i wyrobić sobie własny kierunek do najlepszego designu dla siebie. Musimy przejść przez etap dziwacznych rozwiązań w kuchni, wiszących foteli, jak najbardziej wymyślnej lampy lub rzeczy, które widzieliśmy u znajomych w nowym mieszkaniu.

Pierwsze kroki

Na początkowym etapie warto przemyśleć nasze pomysły i zachować mieszkanie w stonowanych kolorach, szczególnie w łazience i w kuchni – tu może nas czekać już w ciągu dwóch lat spory remont i zmiana wszystkiego od podstaw, jeśli zdecydujemy się na kolory modne tylko przez jeden sezon i takie, które po dłuższym czasie mogą nam przeszkadzać. Tu warto zastosować kultowe pytanie: „Jak widzę się w mojej kuchni za 2 lata”? Aktualne printy, połączenia kolorów czy wzory podłóg mogą nie przetrwać próby czasu i modowych zawirowań.
Lampa Lounge od HK-Living. Dystrybutor Le Pukka Concept Store.Lampa Lounge od HK-Living

W co najlepiej zainwestować?

Z wiekiem na pewno docenimy dobre łóżko, na którym zbieramy energię na cały kolejny dzień, funkcjonalny stół i szafę. Jeśli już zdecydujemy się na solidny stół, warto przejrzeć ofertę Metaform. Projektant poszedł na kompromis z naturą i zestawił klasyczne naturalne drewno ze stalową, nowoczesną podstawą. Dzięki takiemu połączeniu materiałów powstał stół Primal Wood, który spokojnie możemy wpisać w każde wnętrze i docenić jego trwałość. Najbardziej potrzebne meble to dobra lokata pieniędzy. Mamy możliwość wybrać z pośród wielu ponadczasowych pozycji. Szara kanapa którą proponuje nam Prostoria i zachwyca lekką formą o minimalistycznych kształtach w modelu Classic, drewniane szafy i zabudowana garderoba lub drewniany stół do którego dobierzemy krzesła na każdym etapie swojego życia. Biele, szarości i płytki o delikatnych, ponadczasowych wzorach w kuchni i w łazience, to idealna podstawa do większości mebli, które możemy zmieniać wedle upodobań.

Stół Primal Wood od Metaform.Dystrybutor Le Pukka Concept Store.

Stół Primal Wood od Metaform

Jakie meble częściej wymienimy?

Krzesła i stolik kawowy, to jedne z mebli, które nie naruszą zbytnio budżetu, jeśli wymienimy je raz na dwa lata. Tu możemy sobie pozwolić na większe kaprysy, np. na kolorowe krzesła od La Formy. Larsy możemy dobierać w dowolnych kolorach i świetnie sprawdzą się jako kontrast do stonowanego mieszkania i drewnianego blatu stołu. Stoliki kawowe możemy dobierać według aktualnych trendów, jak np. stolik miedziany Cupid od marki Zuiver czy o kształcie pnia drzewa z HK Living dostępne w Le Pukka Concept Store. Dodatki takie jak lustro, dywan, zasłony czy poduszki możemy zmieniać nawet od nastroju, pory roku i będą dobrym zabiegiem, aby odmienić cały styl wystroju.

Generalnie zasada jest jedna: stwórzmy bazę do której możemy dopasować praktycznie każdy styl i odmienić mieszkanie dodatkami.

Stolk Cupid od Zuiver. Dystrybutor Le Pukka Concept StoreStolk Cupid od Zuiver

Zegar Pulp Time i stolik OSB od Zuiver.Dystrybutor Le Pukka Concept Store.

Zegar Pulp Time i stolik OSB od Zuiver

Lampa Factory od HK-Living.Dystrybutor Le Pukka Concept Store.

Lampa Factory od HK-Living

Kompromisy, a budżet

Jeśli nie jesteśmy pewni tego, jak nasze mieszkanie ma wyglądać i boimy się remontów, próbujmy zatrzymać się gdzieś po środku naszej pełnej wizji, a funduszami. Kompromisy też są dobre w urządzaniu.

Niestety oszczędzanie na stałych elementach mieszkania takich jak podłoga, listwy podłogowe, płytki czy wyposażenie łazienki może nas sporo kosztować przy kolejnej wymianie. Słaba jakość paneli czy parkietu również może nas narazić na wydatki po krótkim użytkowaniu. Wybór farby niskiej jakości spowoduje niepotrzebną stratę czasu na częste przemalowywanie ścian, przy tym przesuwanie mebli po naszej nowej podłodze, kurz i niekończący się bałagan po odświeżaniu pomieszczenia.

Dla większości tani remont może się wydawać niemożliwy, ale przy odpowiedniej wiedzy, rozeznaniu w aktualnych materiałach i nieoszczędzaniu na ekipie remontowej, która fachowo zajmie się najtrudniejszymi rzeczami w mieszkaniu, możemy ograniczyć nasze remontowe wydatki.

Zestaw mebli od La Forma. Dystrybutor Le Pukka Concept Store.Zestaw mebli od La Forma

Dobry plan połową sukcesu

Dobry plan i ciekawe pomysły, to idealny początek remontu. Mamy dużą bazę inspiracji wnętrzarskich, porad eksperckich, które pomogą nam wybrać odpowiednie materiały i meble.

Dokładna analiza, spis potrzebnych rzeczy, cen materiałów i rozpoczęcie prac od tych najbardziej pochłaniających czas, to dobry start do szybkiego i bezstresowego końca zmagań z pracami nad wnętrzem. Przy mniejszym budżecie remontowym w mieszkaniu z rynku wtórnego, warto przeanalizować, co zamiast zmienić, można odświeżyć. Wycyklinowana stara podłoga może świetnie pasować do naszych nowych mebli w stylu skandynawskim lub rustykalnym. Tu możemy śmiało połączyć również szkło i stworzyć kontrast dla starej, wysłużonej podłogi. Szkło jest lekkie w formie, przepuszcza światło i jest nadal nowoczesne.

Warto wykorzystać swoją kreatywność i podjąć się samemu choćby malowania ścian. Sprytnie zaoszczędzimy, a w dodatku będziemy mieć poczucie, że mogliśmy w znaczący sposób przyczynić się do tworzenia naszej przestrzeni.

Krzesło Fourteen od Zuiver. Dystrybutor Le Pukka Concept Store.Krzesło Fourteen od Zuiver

Klasyka i uniwersalność idealną podstawą urządzania

Dobrze zaprojektowane mieszkanie na pierwszym etapie, to dobra inwestycja. Uniwersalne wnętrze zaowocuje w przyszłości i da nam możliwość wymiany mebli o różnej stylistyce. Z czasem, kiedy nasza świadomość zmienia się i zaczynamy doceniać meble dobrej jakości, cenionych projektantów inwestujemy nawet w dobrze zaprojektowane dodatki. Zwiększa się również nasza ciekawość do materiałów z których są wykonane.

Rozsądny wybór materiałów i dużych neutralnych mebli o ponadczasowym designie wystarczy, aby mniejszymi elementami wystroju i dekoracjami pozwolić sobie na częstszą zmianę wnętrza i wyrażanie siebie przez idący z duchem czasu design.

Lepukka.pl – http://lepukka.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here