biale sciany Leyland

Mimo ogromnego wyboru kolorów farb do wnętrz, często przyprawiającego wręcz o zawrót głowy, biel pozostaje numerem jeden w kwestii wykończenia ścian. Jest to barwa uniwersalna, ponadczasowa i elegancka. Świetnie komponuje się z różnymi kolorami i dodatkami. Doceniana jest szczególnie ze względu na właściwość optycznego powiększania powierzchni. O czym warto pamiętać, decydując się na białe ściany?

biale sciany leyland aranżacja salonu

Uniwersalność

Biel to świetny wybór przede wszystkim ze względu na wszechstronne zastosowanie. Pasuje do każdego stylu urządzania wnętrz – nie tylko minimalistycznego i skandynawskiego, lecz także klasycznego, vintage czy glamour. Świetnie sprawdzi się w pokoju dziennym, kuchni i sypialni, szczególnie jako tło dla mebli oraz dodatków w zdecydowanym kolorze. Jej ogromną zaletą jest właściwość odbijania światła, która sprawia, że pomieszczenia wydają się jaśniejsze i bardziej przestronne, co jest szczególnie istotne w mniejszych wnętrzach, o ograniczonym dostępie słońca i położonych od strony północnej.

biale sciany leyland aranżacja wnętrza

Zmiany w aranżacji

Dodatki i tekstylia we wnętrzu można wymienić łatwo i stosunkowo niskim nakładem kosztów. Inaczej ma się kwestia zmiany koloru ścian, która wymaga czasochłonnego remontu i wyłącza pomieszczenie z użytkowania. Dlatego biel na ścianach to najlepsze rozwiązanie dla osób lubiących często zmieniać wystrój. Daje szerokie możliwości doboru barw dodatkowych – ciepłych, zimnych, łagodnych i intensywnych – oraz pozwala na szybką zmianę klimatu w danym wnętrzu bez remontu.

sypialnia leyland

Przytulne wnętrze w bieli

Białe ściany, przez niektórych nazywane „szpitalnymi”, wcale nie sprawiają, że wnętrza są zimne i nieprzyjazne. Wszystko zależy bowiem od zaaranżowania przestrzeni – koloru oraz materiałów, z jakich wykonane są podłogi, meble, zasłony itp. Nawet minimalistyczne wnętrza mogą być odbierane jako przytulne, jeśli zadbamy o szczegóły. Białe ściany świetnie ociepli naturalne drewno (zarówno jaśniejsze krajowe, jak i ciemne egzotyczne), oraz modne w tym roku dodatki: mięsiste tkaniny, duże rośliny i elementy w kolorze miedzi.

Jaką farbę wybrać

farby leyland do wnętrz

Może się wydawać, że wybór białej farby to żadna filozofia i pierwsza z brzegu farba spełni zadanie we wnętrzu mieszkalnym. Nic bardziej mylnego. Ze względu na fakt, że na bieli najmocniej widać wszelkie zabrudzenia, wybór dobrej jakości emulsji ma ogromne znaczenie dla trwałości powierzchni i dalszej eksploatacji. Warto rozważyć zastosowanie farby profesjonalnej, która doskonale kryje, jest odporniejsza na zabrudzenia i nie przyciąga kurzu. Szczególnie do mocniej eksploatowanych pomieszczeń polecane są produkty odporne na zmywanie, które można łatwo wyczyścić z zabrudzeń.

Leyland Trade Historia Przykładem takiej farby jest Leyland Trade Latex w wersji matowej lub satynowej. Jej powłoka jest elastyczna, dlatego można ją zmywać i usuwać z niej zabrudzenia. Leyland Trade to marka o prawie 100-letniej tradycji produkcji farb dla profesjonalistów, której produkty są dostępne w Polsce od kwietnia tego roku, wyłącznie w sieci Castorama. Użycie świetnej jakości emulsji pozwoli cieszyć się białymi ścianami znacznie dłużej i uniknąć częstych remontów.

art.sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here