Ściana za telewizorem - 10 pomysłowych aranżacji z wykorzystaniem kamienia dekoracyjnego

Ciekawie zaaranżowana ściana z telewizorem bez wątpienia doda salonowi charakteru. Czasami wystarczy kilka prostych trików, aby w pomysłowy sposób zaaranżować ścianę z telewizorem. Podpowiadamy jak to zrobić, wykorzystując kamień dekoracyjny Stone Master.

Kamień dekoracyjny Milano Stone Master

Styl klasyczny: ściana z telewizorem wykończona kamieniem dekoracyjnym Niagara Krem lub Rustic w ciepłych barwach

Do salonu urządzonego w stylu klasycznym, w którym zarówno meble jak i ściany mają kolory jasne i neutralne warto wprowadzić odrobinę dynamiki. Można to zrobić dostosowując kolorowe dodatki lub wykańczając ścianę telewizyjną kamieniem dekoracyjnym. Do stonowanych aranżacji idealnie pasować będzie kamień dekoracyjny  również w stonowanej kolorystyce, takie jak Niagara Krem lub Rustic. Ich nieregularna struktura i wybarwienie oraz różne wymiary wprowadzą do wnętrza dynamikę – dzięki temu ściana z telewizorem przyciąga uwagę i dominuje we wnętrzu.

Kamień dekoracyjny Niagara Krem Stone Master

Styl nowoczesny: ściana z telewizorem wykończona kamieniem dekoracyjnym Nicea lub Bergamo w kolorze białym lub grafitowym

Styl nowoczesny i minimalistyczny są obecnie bardzo modne. Z coraz większą odwagą sięgamy po nieszablonowe zestawienia kolorów. Wykorzystujemy też coraz częściej materiały takie jak kamień, cegła czy beton dekoracyjny. Kreując takie przestrzenie zależy nam również na tym, aby ściana z telewizorem wpisała się w nowoczesne i oszczędne wnętrze.

W nowoczesnych wnętrzach doskonale sprawdzi się więc biały kamień dekoracyjny Nicea, który dzięki ciekawej fakturze nada nowoczesnym wnętrzom dynamiki i optycznie powiększy wnętrze. Idealnie sprawdzi się również kamień dekoracyjny Bergamo, który do surowego wnętrza wprowadzi wyraziste akcenty i stworzy wrażenie głębi.

Kamień dekoracyjny Nicea Stone Master Kamień dekoracyjny Bergamo Stone Master

Styl industrialny: ściana z telewizorem wykończona kamieniem dekoracyjnym Loft Brick White imitującym cegłę

Aby zaaranżować wnętrze industrialne czasami wystarczy wprowadzić kilka dodatków o loftowym rodowodzie. Wrażenie przestrzenności na stosunkowo niewielkiej przestrzeni uzyskamy układając na całej ścianie za telewizorem kamień dekoracyjny Loft Brick White. Jasna okładzina imitująca prawdziwą cegłę sprawi, że pomieszczenie wyda się optycznie większe, a efekt ten mogą spotęgować dobrze dopasowane dodatki – meble czy oświetlenie.

Kamień dekoracyjny Loft Brick White Stone Master

Salon w stylu eklektycznym: kamień dekoracyjny Niagara Grafit w grafitowym kolorze

W salonach, w który dominują stylowe, stare meble i rodzinne bibeloty, kamień dekoracyjny sprawdzi się w roli łącznika klasyki z nowoczesnością. To właśnie w takich wnętrzach kamień dekoracyjny ułożony na ścianie za telewizorem lub na jej fragmencie wkomponuje odbiornik w przestrzeń salonu.

W tej roli świetnie sprawdzi się okładzina z kamienia dekoracyjnego Niagara Grafit, która poprzez nieregularną fakturę i grafitową barwę dobrze współgra kolorystycznie z obudową telewizora, a jednocześnie nadaje ścianie trójwymiaru.

Kamień dekoracyjny Niagara Grafit Stone Master

Wnętrza bez wyrazu: jak za pomocą kamienia dekoracyjnego nadać im charakteru?

Kamień dekoracyjny stwarza duże pole do popisu w pomieszczeniach, którym brakuje wyrazistego charakteru. Jeśli nie mamy środków na to, aby zmienić meble czy podłogi i przearanżować cały salon, to warto pomyśleć o wyeksponowaniu ściany z telewizorem tak, aby stała się centralnym punktem pomieszczenia, na którym skupi się wzrok mieszkańców. Doskonale do tego nadadzą się kamienie dekoracyjne Campana lub Almeria Biała, które doskonale komponują się z kolorem i strukturą drewna.

Kamień dekoracyjny Campana Stone Master Kamień dekoracyjny Roma Sahara Stone Master

A co, jeśli znudzi nam się aranżacja ściany z telewizorem wykorzystująca kamienną okładzinę? Albo w związku ze zmianą koloru całego salonu kamień na ścianie przestanie komponować się z wystrojem tak, jak byśmy sobie tego życzyli? Wówczas potrzebny nam będzie pędzel, farba, trochę fantazji – i możemy przystąpić do malowania kamieni, które będą przeobrażać się wraz ze zmieniającym się gustem domowników.

Kamień dekoracyjny Bergamo Grafit Stone Master Kamień dekoracyjny Santiago Stone Master

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here