Ogród to miejsce, w którym liczy się nie tylko aranżacja zieleni. Warto także pomyśleć o meblach, które będą zarówno stylowe, jak i funkcjonalne. Podpowiadamy, jak w prosty sposób wykonać efektowną ławkę ogrodową, która nie wymaga dużych nakładów finansowych.

Ławka do ogodu - jak szybko zrobić ją samemu?

Do wykonania ławki ogrodowej potrzebne będą:

  • podwójne bloczki betonowe z otworem - może to być również pustak kominowy z keramzytobetonu lub pustaki wentylacyjne
  • drewniane belki lub deski
  • produkt do pomalowania drewna - farba, bejca, lakier, olej
  • farba do malowania betonu
  • klej
  • pędzel
  • folia zabezpieczająca
  • papier ścierny
  • ręczna lub elektroniczna szlifierka (opcjonalnie)

Ławka do ogodu - jak szybko zrobić ją samemu?

Jak samemu zrobić ławkę ogrodową?

Krok 1. Powierzchnię na której będziemy wykonywać ławkę zabezpieczamy folią. Potem przygotowujemy konstrukcję naszego mebla. W tym celu na podwójny bloczek nakładamy klej i układamy na nim kolejny blok (na który znów nakładamy warstwę kleju). W efekcie finalnym powinniśmy uzyskać bok ławki składający się z czterech bloków. Następnie przygotowujemy drugi bok, powtarzając wcześniej wykonane czynności.

Ławka do ogodu - jak szybko zrobić ją samemu?

Krok 2. Bierzemy się za przygotowanie konstrukcji oparcia. W tym celu przygotowane wcześniej boki układamy na ziemi w pozycji poziomej. Bierzemy kolejny bloczek betonowy i przyklejamy go na skraju boków (w pozycji pionowej). Tak przygotowaną konstrukcję naszej ławki malujemy na ulubiony kolor. My proponujemy niebieski.

Ławka do ogodu - jak szybko zrobić ją samemu?

Ławka do ogodu - jak szybko zrobić ją samemu?

Krok 3. Przystępujemy do przygotowania belek. Warto je wygładzić. Aby ułatwić sobie pracę, można w tym celu użyć ręcznej szlifierki. Następnie malujemy belki na wybrany przez nas kolor. My proponujemy kolor mahoniowy.

Ławka do ogodu - jak szybko zrobić ją samemu?

Ławka do ogodu - jak szybko zrobić ją samemu?

Krok 4. Na koniec "składamy" naszą ławkę przekładając drewno przez dziury w betonowych bloczkach. Siedzisko będzie się składało z czterech belek, zaś oparcie z dwóch. Tak przygotowaną ławkę możemy udekorować poduszkami, a na oparciach ustawić doniczki z kwiatami. Potem już tylko oddać się błogiemu relaksowi...

źródło: how.com

Chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o najnowszych artykułach?
Zapisz się do newslettera mieszkaniezpomyslem.pl
Joomla Extensions powered by Joobi

Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze   

#1 Kamiss
Trochę pomysłu i cierpliwości i ławka gotowa! Fajnie się prezentuje na moim rasie. Żona tylko się uparła na żółty kolor, ale i tak ładnie sie prezentuje
Cytuj

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież