Kratka wentylacyjna zabiera Ci ciepło? Jest na to sposób!W sezonie grzewczym, kiedy okna w naszych domach są szczelnie zamknięte, w pomieszczeniach panuje zaduch. Źle zaprojektowana wentylacja może być dla nas źródłem uciążliwości, a dla budynku zagrożeniem. Z  kolei niekontrolowana wentylacja jest powodem strat ciepła, a co za tym idzie, zwiększonych kosztów  ogrzewania. Wchodzący na rynek stabilizator wentylacji Stabiler firmy Darco pomoże wyeliminować ten problem.

Niedogrzane mieszkania w okresie wiosennym mogą przerodzić się w wylęgarnie grzybów pleśniowych. Przebywanie w pomieszczeniach zarażonych pleśnią może przyczynić się do licznych dolegliwości zdrowotnych. Jednak nie jesteśmy bezbronni, do dyspozycji mamy sprawdzone sposoby uniknięcia zawilgocenia.

Jak przetrwać upał w domu?Ostatnio w Polsce panują iście tropikalne temperatury. Nasze domy bardzo mocno nagrzewają się w ciągu dnia, co znacznie utrudnia odpoczynek. Przez otwarte okna do mieszkania dostaje się gorące powietrze. Dzięki kilku prostym sposobom można jednak przewietrzyć i ochłodzić wnętrza.

Wentylacja mechanicznaNowoczesna wentylacja mechaniczna pozwala utrzymać optymalne warunki klimatyczne w naszym domu. Dodatkową korzyścią z zastosowania wentylacji mechanicznej jest znaczne zmniejszenie strat ciepła, które ucieka przez kanały wentylacji grawitacyjnej. W konsekwencji można znacznie ograniczyć wydatki na coraz droższą energię potrzebną na ogrzanie budynku.

Dlaczego szyby parująZaparowane szyby to zmora niejednego z nas. Co roku w okresie zimowo-wiosennym cierpliwie i mozolnie wycieramy skraplającą się wodę i naiwnie liczymy, że problem sam się rozwiąże. Dlaczego tak naprawdę szyby parują i jak sobie z tym zjawiskiem poradzić?

Okna tylko z nawiewnikamiSą w mieszkaniu takie pomieszczenia, w których na co dzień gromadzi się para i wilgoć. To przede wszystkim kuchnia, łazienka i pralnia. Jak możemy poradzić sobie z parą, która osadza się na oknach, ścianach i sprzętach domowych? Rozwiązaniem tych problemów mogą być nawiewniki, które montuje się na oknach.