Jak dobrze zamocować obraz do ściany? Jaki kołek będzie do tego nalepszy?To z jakiego materiału wykonane są ściany wewnętrzne w naszych domach wzbudza nasze zainteresowanie dopiero wtedy, kiedy musimy do nich coś przymocować. Wieszak, półka czy telewizor wymagają bezpiecznego montażu, a taki jest możliwy jeśli dobierzemy odpowiedni kołek rozporowy. To właśnie rodzaj ściany przesądza o wyborze odpowiedniego kołka i dopuszczalnym jej obciążeniu.

Sztukateria we wnętrzach - trendy 2016Co roku trendy zmieniają się nie tylko w modzie, ale i w aranżacji wnętrz. Niemniej jednak analogicznie do „małej czarnej” w modzie, sztukateria we wnętrzach obecna jest od zawsze i co więcej obecnie zyskuje coraz większą popularność. Dziś przestała być domeną jedynie klasycznych i pałacowych wnętrz, świetnie pasuje również do nowoczesnych aranżacji.

Unikalne struktury ścian a dekoracje - 5 pomysłówKiedy zależy nam na wyjątkowym wyglądzie urządzanych wnętrz, malowanie ścian zwykłą farbą często daje niewystarczający efekt. Wtedy sięgamy po tapety i różnego typu okładziny. Jednak kiedy chcemy czegoś naprawdę unikalnego, warto sięgnąć po struktury – specjalne produkty malarskie, dzięki którym łatwo, i stosunkowo niedużym nakładem finansowym, możemy stworzyć niepowtarzalną, wyjątkową dekorację ściany, słupa, belki podsufitowej lub kominka. Struktury produkowane są jako farby strukturalne i tynki dekoracyjne. Oto 5 podpowiedzi, w jaki sposób wykorzystać ich potencjał dekoracyjny.

DekoConcrete - płyty betonowe do dekoracji ścianEfekt betonu na ścianie można osiągnąć na dwa sposoby – stosując specjalne masy dekoracyjne lub montując cienkie płyty betonowe. Te drugie zwykle wykonywane są ręcznie i dzięki temu otrzymujemy produkt niepowtarzalny. Jeśli chodzi o wykończenie to mogą być surowe, barwione bądź wzbogacane rozmaitymi wypełniaczami.