okna drewniano aluminiowe Internorm arnżacja Mnogość kształtów i kolorów nowoczesnych okien znacznie ułatwia zrealizowanie wyobrażeń inwestorów na temat domu i idealnego wnętrza. Z myślą o ich ambitnych marzeniach, inżynierowie austriackiej firmy Internorm stworzyli zapowiedź architektury przyszłości – okno drewniano-aluminiowe HF 410.

Rolety rzymskie – czy warto się na nie decydować?Dekoracja okien to bardzo ważny element wystroju. Alternatywą dla tradycyjnych firanek i zasłon są coraz częściej różnego rodzaju rolety, żaluzje i plisy. Bogaty asortyment akcesoriów do dekoracji okien może niejednego przyprawić o zawrót głowy. Planujesz wprowadzić  do swojego wnętrza jakiś nowoczesny element, ale bez dużych nakładów pracy? Zamień tradycyjne zasłony okienne na praktyczne, funkcjonalne i eleganckie rolety rzymskie.

Jak czyścić rolety?Rolety to najpopularniejszy rodzaj osłon okiennych. Są praktyczne, a duży wybór wzorów i rodzajów tkanin z jakich są wykonane sprawia, że łatwo je dopasować praktycznie do każdego wnętrza. Jak czyścić rolety, aby jak najdłużej spełniały funkcję dekoracyjną?

Jak wyczyścić żaluzje?Do usunięcia kurzu z żaluzji wygodnie jest użyć specjalnej szczoteczki, która składa się z kilku futrzanych wałeczków umieszczonych równolefle w odległości odpowiadającej standardowym odstępom piór żaluzji, co pozwala odkurzać jednocześnie kilka pasm, znacznie ułatwiając pracochłonną czynność. Można też zaopatrzyć się w specjalną końcówkę do odkurzacza lub przyrząd do czyszczenia żaluzji. Dopiero po usunięciu kurzu można przystąpić do umycia żaluzji.