Na funkcjonalność kabiny prysznicowej wpływa nie tylko jej wymar i sposób zamknięcia. Ważne jest także wypełnienie kabiny. Zatem, jaki rodzaj szkła wybrać, aby kabina była nie tylko praktyczna, ale pasowała również do stylistyki łazienki.

Wybór kabiny prysznicowej: jaki rodzaj szkła wybrać? źródło: One Week Bath

W odpowiedzi na różne upodobania klientów firmy produkujące kabiny prysznicowe oferują nie tylko różnie wielkości i kształty kabin, ale również różne wypełnienia, takie jak: szkło przejrzyste z powłokami ułatiwającymi jego pielęgnację bądź bez nich, szkło z wzorem, szkło dymione, szkło o zabarwieniu bieli bądź szyby poliestrowe.

Kabiny ze szkłem przejrzystym

Duże tafle przejrzystego szkła, zwłaszcza zastosowane  w większych kabinach, tworzą bardzo nowoczesny, elegancki charakter łazienki. Ostatnie trendy w urządzaniu łazienek to nowoczesność i stosowanie trików optycznie powiększających wnętrze, stąd duża popularność prostych kabin prysznicowych, z doskonale przejrzystego szkła.

Kabina prysznicowa - szkło przezroczyste, źródło: Aquaform

Kabina prysznicowa - szkło przezroczyste, źródło: Aquaform

Kabiny ze wzorem i szkłem nieprzejrzystym

Oprócz szkła doskonale przejrzystego, producenci kabin prysznicowych proponują także modele kabin ze szkłem z wzorem lub o delikatnym zabarwieniu grafitu i bieli. Kabiny ozdobione wzorem mogą być wyjątkowym elementem dekoracyjnym, natomiast kabiny ze szkłem barwionym – ciekawym uzupełnieniem wystroju łazienki.

Zastosowanie kabiny ze szkłem przejrzystym rzeczywiście sprawia, że łazienka staje się elegancka i wydaje większa, jednak jeśli jest to jedyne tego typu pomieszczenie w mieszkaniu, a nie lubimy gdy inni domownicy przeszkadzają nam podczas prysznica, warto rozważyć kabinę wykonaną ze szkła z dodatkową nieprzejrzystą powłoką, która zapewni więcej prywatności.

Wypełnienie nieprzejrzyste

Zastosowanie nieprzejrzystego szkła w kabinie prysznicowej jest dobrym pomysłem na oddzielenie w elegancki sposób strefy kąpielowej od reszty łazienki.Kabiny ze szkłem nieprzejrzystym sprawdzają się szczególnie dobrze w niewielkich domach i mieszkaniach, gdzie mieszkają rodziny – taka kabina zapewni nam dyskrecję jeśli druga osoba będzie potrzebowała wejść do łazienki podczas naszej kąpieli. Dzięki powłoce satinato jesteśmy w stanie całkowicie „ukryć” się podczas kąpieli. Poza tym matowe, białe szkło może być ciekawym, dodatkowym elementem dekoracyjnym, który w odpowiedniej aranżacji może być zarówno interesującym detalem, jak i tłem, na tle którego można wyeksponować inne elementy wystroju wnętrza.

Kabina prysznicowa, szkło dymione, źródło: Aquaform

Kabina prysznicowa - szkło len, źródło: Aquaform

źródło: Aquaform

Author: RedakcjaEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież