Biokominek Egzul firmy Kratki.pl

Każdy marzy o odrobinie luksusu w swoim domu, ale jak wprowadzić go do salonu? Produkty wysoko zaawansowane technologicznie i funkcjonalne mają do pokonania jeszcze jedną granicę – chcą być czymś więcej niż użytecznym, praktycznym przedmiotem.

Biokominek Ezgul z kryształami Swarovski

Idealną propozycją dla koneserów wytwornego designu jest biokominek ozdobiony certyfikowanymi kryształami Swarovskiego. Kobiety marzą o diamentach, mężczyźni o minimalistycznym luksusie. Dlaczego nie połączyć tych dwóch rzeczy? Designerskie meble, dywan, zasłony i wszystkie inne elementy wyposażenia salonu, a w wśród nich biokominek. Czy on również może być designerski?

Biokominek Egzul od firmy Kratki.pl

Biokominek Egzul

Biokominki, to doskonały sposób na aranżację wnętrz, ale również doskonałe rozwiązanie do mieszkań, w których nie ma możliwości podłączenia prawdziwego kominka. Wolnostojący biokominek Egzul przyciąga uwagę obudową – ostrosłupami z białego MDF-u. Wykończenie obudowy certyfikowanymi kamieniami Swarovskiego, to zdecydowanie „kropka nad i”! Taki biokominek, to prawdziwy unikatowy klejnot, który odmieni każdy salon! Biokominek Egzul Swarovski występuje w wersji białej lub czarnej (mat i połysk).

ECHO domowego ogniska

Biokominek ECHO, to urządzenie o owalnym kształcie i formie, która harmonijnie wpisze się w wystrój nowoczesnego wnętrza lub urozmaici taras. Otwarta z obu stron konstrukcja umożliwia podziwianie palącego się płomienia i ustawienie urządzenia w dowolnym miejscu. Niewielkie kształty i lekkość biokominka (waga 7,8 kg) pozwalają na swobodne przenoszenie. Specjalny pojemnik z wkładem absorbującym dodatkowo wyklucza ryzyko rozlania się paliwa, nawet podczas przypadkowego przechylenia.

Zobacz także  Czas na montaż instalacji grzewczej w domu

Materiał pojemnika na biopaliwo wykonano ze stali nierdzewnej, a obudowa ze stali pomalowana jest trwałą farbą strukturalną. Biokominek dostępny jest w wersji czarnej, białej oraz granito. Dodatkowym wyposażeniem urządzenia mogą być odporne na wysokie temperatury ozdobne kamienie oraz drewienka ceramiczne, imitujące naturalny opał – taki element dekoracyjny umieszczony w płomieniach w pełni oddaje wizję żywego ognia. iokominki ECHO dostępne są w trzech kolorach: białym, czarnym i granito. Cena 260 zł.

Biokominek Echo Kratki.plBiokominek ECO

Romantyczne tango z ogniem

Prawdziwą ozdobą mogą się stać również biokominki o prostokątnych kształtach, osłonięte z każdej strony zabezpieczającą szybą. Taki jest model TANGO, występujący w czterech różnych rozmiarach. Jego podstawa zbudowana jest z wycinanych laserowo elementów stali, specjalnie zabezpieczonej przed korozją, uszkodzeniami mechanicznymi oraz działaniem warunków atmosferycznych. Pozwala to korzystać z niego zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Większym urządzeniem w tej samej gamie biokominków jest model ROMEO.

Charakteryzuje się wysoką i stabilną podstawą w kolorze czarnym oraz podłużnym okienkiem, które wysmukla korpus. Wkład z paleniskiem osłonięty jest z czterech stron szybą, którą umiejscowiono pod specjalnym kątem, zapewniającym stały dopływ powietrza. Umożliwia to podziwianie tańczących języków ognia, a nie jednolitego płomienia. Biopaliwo spala się bezwonnie, nie emitując szkodliwych oparów, a podczas użytkowania biokominka, nie powstają żadne produkty uboczne, dzięki czemu konserwacja urządzenia jest niezwykle łatwa. Aranżacja z biokominkiem ROMEO z pewnością umożliwi stworzenie romantycznej atmosfery na tarasie lub w ogrodzie.

Zobacz także  Salon z dużym przeszkleniem. Jakie grzejniki wybrać?

Koza AB S/DR najlepsza do domów z rekuperacją

Jeden z najpopularniejszych pieców wolnostojących, Koza AB/S marki Kratki.pl, doczekał się unowocześnionej wersji. Najważniejszym wyróżnikiem nowego modelu AB S/DR jest nowoczesna konstrukcja, która pozwala na zastosowanie go w domach pasywnych i z rekuperacją. Urządzenie wykonano ze stali przeznaczonej do pracy w wysokich temperaturach, a ponadprzeciętne parametry techniczne i niską emisję spalin potwierdzają rygorystyczne certyfikaty europejskich ośrodków badawczych.

Ulepszona budowa, to jednak nie jedyna zmiana jakiej doczekał się piec. Model wyposażono także w nową okładzinę Acumotte, która lepiej akumuluje ciepło, poprawiając tym samym parametry spalania. W odróżnieniu od swojej poprzedniczki, Koza AB S/DR posiada także wbudowaną przepustnicę, dzięki której możliwa staje się regulacja siły ciągu i zmiana wydajności pieca. Zakres mocy urządzenia wynosi od 5,5 do 10,5 kW i przekłada się na jego wysoką skuteczność grzewczą. Cena: 1999,00 zł brutto.

Koza ab sdr firmy kratki.plKoza AB S/DR

Nowa seria wkładów LUCY od Kratki.pl

Wkład kominkowy, to jeden z najważniejszych elementów domowego paleniska. Niezwykle istotny jest zatem wybór odpowiedniego modelu, który nie tylko wyróżnia wyjątkowy wygląd, ale i cechują go wysokie parametry techniczne. Firma Kratki.pl wprowadziła do swojej oferty nową linię wkładów stalowych, zaprojektowanych w oparciu o najnowsze rozwiązania techniczne.
Seria nowych wkładów kominkowych LUCY, to idealne połączenie walorów estetycznych z wysokim poziomem funkcjonalnoœci. Linia składa się z trzech modeli powietrznych LUCY 12, 14 oraz 16, które różnią się od siebie między innymi zakresem mocy grzewczej i wymiarami. Ponadto producent wprowadził do oferty również wkład z płaszczem wodnym: LUCY 16 i LUCY 20.

Zobacz także  Designerskie paleniska gazowe Happy Cocooning

Wkłady kominowe Lucy firmy kratki.plWkład kominkowy LUCY 14

Wkład kominkowy Lucy 14 produkowany przez firmę kratki.pl

Wkład kominkowy LUCY 14

Nowy wymiar ogrzewania – wkład kominkowy LUCY 12

Wkłady z linii LUCY posiadają palenisko z rusztem. Korpus oraz front urządzenia, wykonane zostały z wysokiej jakoœci stali, wycinanej laserowo, dedykowanej do pracy w wysokiej temperaturze. Model wyposażono w pojedynczą zewnętrzną szybę dekoracyjną typu glass, która malowana metodą sitodruku powiększa optycznie front wkładu, a samemu kominkowi nadaje gustowny wygląd, wpisujący się w aktualne trendy dekoracyjne. Wnętrza wszystkich wkładów z linii LUCY wyłożono specjalnym materiałem Acumotte, charakteryzującym się doskonałymi właściwościami akumulacyjnymi i izolacyjnymi, które podwyższają parametry spalania.

Ekologia w parze z techniką

Stalowe wkłady LUCY zaprojektowane zostały w sposób najlepiej wykorzystujący najnowsze rozwiązania technologiczne. Urządzenia wyposażono w dwa deflektory, gwarantujące wydłużoną drogę spalin, a tym samym bardziej ekologiczne spalanie. Regulacja dolotu powietrza do komory spalania odbywa się przez wbudowaną przepustnicę, a wykonany z żeliwa dwuczęściowy wylot spalin można regulować i kierować zarówno do dołu, jak i do góry. Króciec dolotu powietrza zewnętrznego umieszczono u dołu wkładów, a z kolei regulator ciągu – poniżej drzwiczek. Użytkownicy urządzeń z pewnością docenią zastosowane w nich rozwiązania, ułatwiające utrzymanie ich w czystości – wyjmowany ruszt i popielnik.

Fot. Kratki.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here